Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy bűnügyi hírben személyi...

Ha egy bűnügyi hírben személyiségzavart emlegetnek, az feltehetően antiszociális, azaz pszichopata/szociopata tettest takar?

Figyelt kérdés
Elég sok bűnöző "szenved" ilyen személyiségzavarban a hírek alapján.

2023. ápr. 27. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. A filmek miatt ez a két szó lett ismert és népszerű, de rengeteg fajta személyiség zavar van


Valamint a pszichopaták igazából arányosan kevés bűnt követnek el, hisz általában intelligens emberekről van szó akik nem szorulnak arra hogy bűncselekményt kövessenek el ahhoz hogy elérjék a céljaikat

2023. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig tudtommal pl. a csalók és szélhámosok között is elég sokan lehetnek. Milyen személyiségzavarok jöhetnek akkor még szóba?
2023. ápr. 27. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokféle. Drogfüggőség, részegség, pillanatnyi trauma és még ezer más. Ha például valaki egy békés helyen váratlanul megtámad, de amúgy ijedős de gyors reflexű vagy, lehet, hogy kapásból megölöd. Később hiába jön meg a józan eszed, a dolog megtörtént. És nem fognak gyilkosságért elítélni. Ha sokan látták, és a dolog pontosan feltérképezhető, feltehetően felmentenek.
2023. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezek közül szerintem egyik sem személyiségzavar.

[link]

2023. ápr. 28. 13:32
 5/8 anonim válasza:

A legvalószínűbb, hogy Borderline személyiségzavara van annak, aki gyilkosságba kezd.


Ők az állapotaik miatt képtelenek tudatosítani magukban, hogyha megölnek valakit, akkor börtönbe fognak kerülni.


Az összes gyilkos, aki egy párkapcsolathoz köthető dolog miatt gyilkol, pontosan ebbe is tartozik.

2023. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Minden ügyet ismered, mindenkivel beszéltél (az egész világon)? Nagyon lelkiismeretes lehetsz... De azért köszönöm a választ.
2023. ápr. 30. 08:42
 7/8 anonim válasza:
Én borderline vagyok...de tisztában vagyok a következményekkel. Bár ha elborul az agyam, akkor nem tudom...
2023. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
József Attila egyáltalán nem volt képben, Sz. Kitti sem volt képben.
2023. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!