Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a haraggal szófaja? Én...

Mi a haraggal szófaja? Én kettőre tippelek: névmás vagy főnév. Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés
2023. máj. 6. 08:37
A kérdező szavazást indított:
Névmás
Főnév
Egyik sem
Nem tudom
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Mi? Főnév

Milyen? Melléknév

Mit csinál/Mi történik? Ige


Ha leveszed a toldalékot, a Mi kérdéssel tudod megválaszolni, tehát főnév.

2023. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolkodtam. Csak aztán gondoltam az eszközhatátozóra is
2023. máj. 6. 08:57
 3/7 Daniel Prime ***** válasza:
94%
Az eszközhatározó egy mondatrész, nem egy szófaj.
2023. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Főnév
2023. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés nem értelmes, ha azt feltételezzük, hogy a kérdező valóban a szófajra gondolt, mert az nyilvánvaló, hogy főnév. Csak annak van értelme, hogy milyen mondatrész.
2023. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, a szó egy mondatban szerepelt. Egy versenyre készülök, helyesírási versenyre. A tanárom adta a feladatlapot, hogy csináljam meg otthon. Egyébként a válasz jó lett, hiszen főnév, de eszközhatátozó is lehet. Vagyis azt mondták nekem. A verseny már megtörtént, szerintem jó lett, ha valakit érdekelne :)
2023. máj. 12. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy “főnév, DE eszközhatározó is lehet”? Persze, hogy lehet eszközhatároz, minde főnév lehet eszközhatározó egy mondatban. Úgy tűnik, nem vagy tisztában azzal, mi a szófaj.
2023. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!