Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » S egítenétek kitalálni, mi az...

S egítenétek kitalálni, mi az MBTI típusom?

Figyelt kérdés

Valószínűleg az ENTP és az ENTJ között vagyok.


Magas Ne

Magas Ti és Te

Alacsony Fe, magas Fi

Magas Si, magas Se


Viselkedésre inkább az ENTP ír le jobban (és a fiktív ENTP karakterekkel könnyen tudok azonosulni), de rendkívül következetes vagyok, vitában lényegre törő és sokszor rideg, és kapcsolataimban rendkívül szigorú. Jó vagyok az irányító szerepben, de alkalmazkodásra is képes vagyok.

Szeretem rendszerezni a dolgokat, listába szedni és munkában rendkívül precíz vagyok, de hajlamos vagyok halogatni dolgokat, sokszor improvizálok és napirend követésére képtelen vagyok.



2023. máj. 9. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Parancsolj, itt pl. elég részletes leírásokat találhatsz az említett két típusról:

[link]

[link]


A Myers-Brigs teszttel kapcsolatban ajánlom még a wikipedia vonatkozó szócikkét, különös tekintettel a krititkákról szóló fejezetére:

[link]


Üdv: egy INTJ

2023. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
84%

[link]

Ezt ha kitöltöd őszintén, meg lesz a válaszod

2023. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 ENTJ jött ki, ilyen eredménnyel:


E - 76%

N - 92%

T - 76%

J - 51%


Szóval még ez se győzött meg 100%-ra 😅

2023. máj. 9. 22:49
 4/8 anonim válasza:
Én pl egy enfp vagyok, de gyakran entp jött ki, mert a Fe Fi aránya nagyon közel áll, csak kicsit több a Fi bennem mint a Fe. Ha csak a betűket nézem infp vagyok, mert ambivertált vagyok. Ezen a világon majdnem mindenki mindenki introvertáltnak hisz, sőt lehet az vagyok. És hát úgy is viselkedem mint egy infp. Az enneagrama 7w6 ami az enfp-kre jellemző, de az enneagrama más mint az mbti, szóval emiatt is más lesz a szemelyiséged, és simán lehetek infp 7w6-os, és ott van a többi személyiség ami nagy arányú az enneagramában, de ha összegezem az egészet bármennyire másra hasonlítok enfp vagyok, (persze egy csomó mindenben egyezek az enfp-vel), csak tudom, hogy vannak olyan részreim, ami már inkább más személyiség. Egy ember túl bonyolult, hogy egy személyiség meghatározza, szóval igazából az a lényeg, hogy te minek látod magad. Te vagy te, nincs belőled több, egy csomó titkot rejtesz még. Szóval én egyszerűen elfogadom azt, hogy enfp vagyok, de introvertáltságom miatt hasonlítok az infp-re, de azt is mondhatom, hogy xnfp vagyok, vagy azt hogy kognitív funkció alapján enfp, de introvertált vagyok. Amúgy nem szoktam ezeket szét kürtölni, mások úgy látnak, aminek tűnök, szóval ez az egész csak magamnak jó, hogy jobban ismerjem magam, és én azt mondom, hogy nem csak ennyiből állok.
2023. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

"Segítenétek kitalálni, mi az MBTI típusom?"

Erre nem nagyon fogsz tudományos igényű választ kapni. Az egész MBTI-tipológia igencsak ingatag alapokon áll, nem véletlen, hogy komoly kutatásokhoz kábé senki nem használja (ellenben a HR-esek és a laikus lélekelemezgetők hatalmas gyönyört élnek át tőle).

2023. máj. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ENTJ jött ki, ilyen eredménnyel"

Nem te vagy az egyetlen, sokaknak más típus jön ki néhány hét eltéréssel. Ennyire megbízható mint mérőeszköz. Az meg szintén egy érdekes kérdés, hogy a neten boldog-boldogtalan készíti az MBTI-hez hasonlító kis színes teszteket. Felhígított pop-pszichológia a javából.

2023. máj. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, tudom hogy az MBTI sem egy fix adat, viszont valamiért az utóbbi időben rendesen elkezdett érdekelni a dolog. Egyébként az ENTP áll hozzám közelebb, de az idők során elég sok eredmény kijött.

(Mikor először kitöltöttem, ez még évekkel ezelőtt, INFJ és INFP között voltam. Utána néhány kisebb-nagyobb trauma hatására mostanában INTP-ENTP-ENTJ közé sorol)

2023. máj. 10. 08:30
 8/8 anonim válasza:
Ha szeretsz trollkodni és vág az eszed, mint a borotva, akkor simán lehetsz ENTP.
2023. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!