Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szkeptikusok, milyen bizonyíté...

Szkeptikusok, milyen bizonyítékot fogadnátok el a tudomány szempontjából is hitelesnek arra vonatkozóan, hogy intelligens földönkívüli lények látogatták meg a bolygónkat?

Figyelt kérdés
2023. máj. 22. 11:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fontos egy ember számára, hogy lássa a földönkívülieket. Lássa mozogni ne csak fényképről. Lásson tőle olyan tudományos teknológiai dolgot, amit az emberiség nem is mert. Haladjon meg minket és nyűgözzön le tudásával. Pl ha megjelenne az utcán egy nyílvános helyen ahol sok ember van és megmutatja a fekete lyukját, akkor már kielégítő lenne számomra
2023. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Mojjo ***** válasza:
100%

@11:

"Pl ha megjelenne az utcán egy nyílvános helyen ahol sok ember van és megmutatja a fekete lyukját"


Nyilván ki hogy van vele, de nekem aztán ne mutogassa a fekete lyukját.

2023. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Psycho ***** válasza:
96%

Ha több, egymástól független, jól dokumentált, hiteles megfigyelés egybehangzóan ugyanazt állítja, és nincs más egyéb alternatív magyarázat. Nagyjából így működik a tudomány.


Szóval a 4-5 ember látott egy fénypamacsot az égen, az ennek nem felel meg.


A Józsi bácsi felvette VGA kamerás telefonjával az erdőben, az ennek nem felel meg.


Ha mondjuk számos, akár jó minőségű felvétellel alátámasztott lakossági megfigyelés, kiegészítve pl. hiteles tudományos mérő- és/vagy megfigyelőállomások regisztrátumaival ugyanazt mutatják, hogy egy bazinagy csészalj átrepült egy város felett, az már majdnem jó, de még mindig nem elégséges, hisz lehet, hogy csak a hadsereg kísérletezik (Occam-borotvája).

Ha ugyanez leszáll, és kimászik belőle ET., mindez mondjuk élőben van közvetítve, akkor az már szerintem bizonyíték.

Ha ugyanez gondol egyet, és kirepül a légkörből egyenest az űrbe, és ezt látjuk, az megintsak szerintem bizonyíték, mivel nincs más ismert magyarázat.

2023. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
12 Én kíváncsi ember vagyok. Mutassa csak meg a fekete lyukát meg mindent amit tud. Milyen lehet vajon egy sokkal fejlettebb identitás
2023. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Daniel Prime ***** válasza:
95%

>Mindenki csak nem hazudhat!


Egyrészt, tévedni is lehet, nem csak hazudni.



Másrészt pedig, erről Vágó István szavai jutnak eszembe:


"De ugyanazt a mozit látták. Én amikor mozit mondok, igazi mozira gondolok. A földönkívüliek azóta olyanok amilyenek, amióta az E.T.-t láttuk."


Tessék ezen elgondolkozni!

2023. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#13

"Ha több, egymástól független, jól dokumentált, hiteles megfigyelés egybehangzóan ugyanazt állítja, és nincs más egyéb alternatív magyarázat. Nagyjából így működik a tudomány.


Szóval a 4-5 ember látott egy fénypamacsot az égen, az ennek nem felel meg.


A Józsi bácsi felvette VGA kamerás telefonjával az erdőben, az ennek nem felel meg."

Akkor ki számít hiteles szemtanúnak?

Mert hogy Józsi bácsi szerinted nem!

Szerinted mindenkinél kéznél van 8K-s videofelvétel készítésére alkalmas kamera?

Ha mégis lenne, akkor meg pont azért lenne gyanús!

Akkor mégis ki a hiteles szemtanú? Egy tanár, egy kereskedelmi járat pilótája, egy vadászpilóta, vagy egy politikus?

Készítettek riportot már ilyen szemtanúkkal, de szerinted az sem hiteles, de akkor ismét felteszem a kérdést: Ki számít annak?

Meggyőződésem, hogy a szkeptikusok sem különbek a fanatikus hívőknél, csak ők a fanatikus tagadók! Akkor se lenne hiteles a bizonyíték, ha bekopogtatna hozzájuk E.T.!

Én egyik sem vagyok!

2023. máj. 22. 17:11
 17/33 Mojjo ***** válasza:
97%
@16: Az ugye megvan, hogy a 13-as konkrétan leírta, mit tekintene hitelesnek?
2023. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

#17

Szerinted minden ember úgy indul el otthonról, hogy magával visz még vagy négy másikat szemtanúnak, meg mérési jegyzőkönyvvel a hóna alatt, 8K-s videofelvevővel, meg egy komplett laboratóriummal a táskájában?

2023. máj. 22. 17:23
 19/33 A kérdező kommentje:

Csak, hogy tisztázzuk!

Pont úgy nem vagyok makacsul hívő, mint ahogy tagadó sem!

Nincs tudomásom arról, hogy valaha is láttam volna egy UFO-t, de én legalább objektíven állok a kérdés előtt!

2023. máj. 22. 17:27
 20/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem állsz objektíven.

Ugyanis azt mondod, hogy pl. 10000 észlelésből KELL LENNIE valósnak is, ez pedig nem igaz.

Azon kívül el akarod maszatolni a bizonyíték fogalmát.

2023. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!