Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szkeptikusok, milyen bizonyíté...

Szkeptikusok, milyen bizonyítékot fogadnátok el a tudomány szempontjából is hitelesnek arra vonatkozóan, hogy intelligens földönkívüli lények látogatták meg a bolygónkat?

Figyelt kérdés
2023. máj. 22. 11:35
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Rosszul ítélsz meg!

Az, hogy 10.000 észlelésből mennyi a valós, azt nem tudom, mert nem ismerem a statisztikákat. Viszont, mivel én objektíven közelítek a témához, nem is zárom ki annak a lehetőségét, hogy lehet közöttük hiteles is!

Ami a bizonyíték fogalmának elmaszatolását illeti, megint csak tévedsz!

Az egyik hobbim, hogy énekes madarakat szoktam fotózni. (Remélem ezt el tudod hinni 6 hiteles szemtanú, meg jegyzőkönyv nélkül is!)

Tudod, hogy hány fotót kell ellőni, mire lesz egy jól sikerült?

Pedig arra rákészülök, előveszem a gépet, beállítom stb... és mégis...

Szerinted mennyire életszerű, hogy minden szemtanú időben előveszi a jól beállított hiper-szuper gépét és Oszkár díjat érdemlő felvételeket készít?

Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy minden felvétel hiteles, hanem csak nem zárom eleve ki annak a lehetőségét, hogy valós!

2023. máj. 22. 20:10
 22/33 anonim ***** válasza:
94%

Szóval nincs semmi bizonyíték, de sok fotó van, ami nem tudni, mit látunk, illetve sok ember, aki nem tudja, mit látott. És akkor szerinted a agyszámok törvénye szerint valamelyiken földönkívülieknek kell lenniük.

Na ez pont annyira igaz, minthogy valamelyiken Jézusnak vagy a jetinek kell lennie.

A hívők ugyanolyanok, mindegy miben hisznek. Földönkívüli látogatókban, Jézusban, Buthában, a jeteiben.... Nem kell nekik bizonyíték, csak egy fotó vagy szemtanú, amiről nem tudod megmondani, mi van rajta, vagy mit látott. Valaminek a nem létét a legnehezebb, már-már lehetetlen tudományos biztonsággal kijelentve bizonyítani, és ebbe kapaszkodnak.

2023. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%

"Tudod, hogy hány fotót kell ellőni"

Na, tisztázzunk valamit:

az, hogy énekes madarak léteznek, és lehet őket fényképezni, de nehéz - semmilyen módon nem bizonyítja, hogy lennének ITT földönkívüliek.

Ez a bizonyítékok maszatolása, amit csináltál.

2023. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

#23

"az, hogy énekes madarak léteznek, és lehet őket fényképezni, de nehéz - semmilyen módon nem bizonyítja, hogy lennének ITT földönkívüliek."


Ezzel maximálisan egyet értek, de én soha nem állítottam ennek az ellenkezőjét! Ha nem hiszed, akkor kérlek, akkor olvasd vissza, hogy miket írtam! Ezzel pusztán arra céloztam, hogy ha és amennyiben léteznek UFO-k és hirtelen feltűnnek, akkor azokról még sokkal nehezebb egy jó minőségű felvételt készíteni, mert azokra nem lehet úgy rákészülni, mint egy énekes madárra! Ezzel semmilyen bizonyítékot nem maszatoltam el!

2023. máj. 22. 21:37
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

De a háló tele van kiváló minőségű fotóval énekes madarakról (is).

Meg még sok 1000 más témáról is, amit szintén igen nehéz fotózni.

UFO-ról miért nincs egyetlen egy sem?

A nagy számok törvénye alapján már kellett lennie sok olyan helyzetnek is, amikor még egy gagyi géppel is jó lett volna a kép.

2023. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Daniel Prime ***** válasza:
100%

@25 Így van!


Nincs mindenkinél 8K-s kamera, de okostelefon viszonylag jó kamerával van.


Ennek ellenére, én még nem láttam olyan felvételt, ami ne krumplival/kaputelefonnal lett volna felvéve vagy ne lett volna szerkesztett.

2023. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Olyan videó, vagy kép, ami nem homályos.
2023. máj. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
27%
Hithez nem kell bizonyíték. Hinnél Istenben ha látnád? Nem, mert akkor már tudnál. Engem lesokkolna ha kiderülne egyedül vagyunk, nem is értem hogy nem akar valaki hinni hogy vannak mások is. Ennyi a világ, ködök, gázok, csillagok stb kerengenek oszt kész?
2023. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Mojjo ***** válasza:
85%
@28: Nem az a kérdés, hogy vannak-e intelligens földön kívüli fajok. A kérdés az volt, hogy látogatják/látogatták-e ezek a Földet.
2023. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már a tudomány kategóriába tartozik.


Ezért nem csalóknak kéne ezt kutatnia.


Nem az a gyanús, hogy mert van ennyi videó róluk.


Hanem, hogy mert nincs egy normalis tudomanyos tanulmány.

2023. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!