Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Brutális, kegyetlen, pusztító...

Brutális, kegyetlen, pusztító eső van jelenleg Budapesten, és idén a csapadék sokszorosa annak, ami egész évben volt tavaly. Mi történt Magyarországon, hogy ennyire kegyetlen időjárás lett?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy hőingadozások
2023. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Brutális, kegyetlen, pusztító? Hát ezen jelzők alapján minimum apokaliptikus tűzgolyókat meg 1-es pH-jú savas esőt képzelnék el ami leégeti a szabadban tartózkodók bőrét.
2023. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Semmi. Az időjárás mindig időjárás volt.

Reggel napsütés, dél felé kánikula, délután 3 felé

hatalmas zuhé, felszabadult a természet, a kert, aztán

kellemesen hűvös nyári este.

Volt, hogy jégeső esett, viharos szél, tornádó, stb.

Szinte egész télen bokáig-térdig jártunk a hóban.

Benneteket megfú a szél, máris pánikba estek.

2023. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
86%
szerintem leesett a tarsashaz fala az en reszemen mert erosen veri az eso es hallottam kapirgalast, majd egy simulast es kesz.
2023. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
80%

Na ugyan mi történik már 20-30 éve? Át alakul a Föld időjárása, lassan nálunk lesz Görögországi időjárás, és hozzájuk húzódik a mi időjárásunk, normális havat évek óta nem láttam(Miskolciként) Athénba meg azt sem tudták hirtelen mit kezdjenek a több centis hóval.

Lehet örülni, vagy aggódni, de a világ átalakul, a globális felmelegedés miatt.

2023. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyár a viharok évszaka... Az volt a nem normális amikor egy szikra szem sem esett.
2023. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Annyira "brutális" és "pusztító" volt ez a kis zápor, hogy mire leírtad a kérdést, már véget is ért. Még a levegőnek sem volt ideje lehűlni tőle. Amúgy augusztusban mindig erős viharok szoktak lenni, csak elszoktál tőlük, mert az utóbbi években - főleg tavaly - százéves aszályrekordok dőltek meg. Idén viszonylag normális volt a csapadékmennyiség és -eloszlás, de ilyen valószínűleg már nem lesz többé a mi életünkben, így minden egyes esőcseppnek örülnünk kell.
2023. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Veletlenul sem zavar, hogy a bolygon milyen kegyetlen, szo szerint pusztito idojaras van? Csak igy Magyarorszag folott egy rantotthus alaku felho sotetlik.
2023. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom, de idén egy panaszkodó gazdát nem hallottam még. Mostanában nincs idejük rá, úgy néz ki.

Az egyiknek most dőlt ki a fala a sok terménytől. Még azt is megérhetjük, hogy pár terménynek tényleg lemegy az ára.

2023. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

9-es abban biztos lehetsz, hogy a kukorica olcsó nem lesz. Annak lesz ugyanis szem rajta, aki locsolta, a többi már el van száradva szerte az országban. Nem, nem kisebb szemek, kevesebb csővel. El van száradva a kukorica.


Egyébként a terményárak most nem is olyan borzasztóak, sőt kifejezetten alacsonynak mondhatóak. A kenyér viszont drága. Nem tudom mitől, mert nem a liszttől.

2023. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!