Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol voltatok/mit csináltatok...

Hol voltatok/mit csináltatok 1999. augusztus 11-én a teljes napfogyatkozás idején? több lenn

Figyelt kérdés

A kérdést az ihlette, hogy láttam sok videót/fórumot azzal kapcsolatban, hogy hol voltak az emberek/mit csináltak a 2001 szeptember 11-én, a terrortámadás idején.


Tehát 1999 augusztus 11-én teljes napfogyatkozás volt Magyarországon, ilyen nagyon ritkán van, előtte csak 1842-ben volt, és csak 2081-ben lesz, ami Magyarországon is megfigyelhető.


Én akkor 10 éves voltam, és otthon voltam. Mivel Szlovákiában lakom (Komárno környéke), itt csak részlegesen volt megfigyelhető, de emlékszem hogy azért kicsit elsötétedett az ég.


Hogy éltétek meg, írjátok le az élményeiteket, és hogy hol voltatok/mit csináltatok a napfogyatkozás idején.



jan. 13. 17:22
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
81%

Nem sokkal előtte költöztünk abba a lakásba, így teljes gőzzel folyt a felújítás, festés, mázolás, parkettázás, kőburkolás, stb...

Az ablakból, meg az erkélyről fotóztam bőszen a Nikon-nal, a film biztosan meg is van még valahol, talán egy sorozat fotó is.

jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
69%

Szomorúan néztem a felhős eget egy alföldi kisvárosban. Nem sikerült a napkoronát megpillantani, pedig kíváncsi voltam rá.

A Borsodi Sörgyár reklámokban kárpótlást ígért azoknak akik a rossz időjárás miatt nem látják a napfogyatkozást. . . . Azóta nem vásárlok borsodi sört.

Minden mást legyen az kőbányai, soproni, Lobkowicz, Kozel igen.

jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
6 éves voltam, a nagymamám vigyázott rám. Egyszercsak minden szürke lett, a nagymamám azt mondta nem szabad belenézni a napfogyatkozásba mert megvakulunk ezért csak a tájat néztük.
jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%
Tini voltam, anyukámmal kettesben utaztunk le a zsúfolásig telt vonaton a Balatonra, hogy megnézzük.
jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönkértük egy ismerős szülőházát Pakstól délre a Duna partján és onnan néztük a végig napfogyatkozást. Egy-két napot még maradtunk az esemény után.
jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Amire már többen is utaltak, a teljes napfogyatkozás csak egy bizonyos sávból volt érzékelhető, többek között a Balaton körüli területeken is.

Ezért sokan elutaztak a Balatonhoz, kiültek a doboldalakra, stb.

Nálunk, a Tiszán-túlon kb semmit nem lehetett volna érzékelni a részleges napfogyatkozásból, ha nem azzal lett volna tele a sajtó (joggal), így sokan vásároltak UV szűrős eszközöket, a megfelelő időben azzal a Napba nézve láttunk egy fekete foltot a korongon.

Szabad szemmel még azt se tűnt fel, hogy gyengébb lenne a Nap fénye, nem volt különösebben nagy hatással ránk a jelenség, én kb 20 másodperc alatt letudtam a napfogyatkozás tanulmányozását, de a többieket sem foglalkoztatta különösebben.

Nyilván, ahol teljes napfogyatkozás volt, ott különleges élmény lehetett, azért is indult elég komoly népvándorlás a Balatonhoz, ahol nyár lévén amúgy is tömeg volt.

jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Otthon voltam, ahol csak részleges volt (Miskolc mellett) és egy hegesztőpajzson néztem. Április 8-án Amerikában lesz, utána csak két év múlva, ha nyerek a lottón csakazértis megnézek egy teljeset!
jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Kert végéből néztük tisztán emlékszem az egészre.
jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
95%
Két nappal azelőtt ismertem meg egy fiút, az ő családjával mentem a kecskeméti fürdőbe, és egy medencében néztük a napfogyatkozást. Éjszakai műszakból mentem, szóval arra emlékszem hogy hulla fáradt voltam. És utána éjszakába mentem vissza dolgozni.
jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
95%
Épp keresztülhúztam a mindenórás édesanyám terveit, aki meg akarta nézni, ehelyett megindult a szülés. :DDDDDD
jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!