Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol voltatok/mit csináltatok...

Hol voltatok/mit csináltatok 1999. augusztus 11-én a teljes napfogyatkozás idején? több lenn

Figyelt kérdés

A kérdést az ihlette, hogy láttam sok videót/fórumot azzal kapcsolatban, hogy hol voltak az emberek/mit csináltak a 2001 szeptember 11-én, a terrortámadás idején.


Tehát 1999 augusztus 11-én teljes napfogyatkozás volt Magyarországon, ilyen nagyon ritkán van, előtte csak 1842-ben volt, és csak 2081-ben lesz, ami Magyarországon is megfigyelhető.


Én akkor 10 éves voltam, és otthon voltam. Mivel Szlovákiában lakom (Komárno környéke), itt csak részlegesen volt megfigyelhető, de emlékszem hogy azért kicsit elsötétedett az ég.


Hogy éltétek meg, írjátok le az élményeiteket, és hogy hol voltatok/mit csináltatok a napfogyatkozás idején.



jan. 13. 17:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
40%

30

Persze :,D régen is azon néztük és semmi bajunk nem lett tőle.

jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
8%

Te nézheted, ha akarod, legfeljebb Darwin-díjat nyersz.

DE NE HIRDESD!

jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
31%

32

Oké töki na mindegy. A gyerekekkel majd nézzük jövőre úgy se láttak még régszleges napfogyit.

jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
58%

Akkor leírom részletesen is:

a kormos szűrőben ugye szén van, por formájában. Igazából ez nem szűrő, mert a koromszemcséken nem megy át a fény, viszont ezek nem fedik le a teret, hanem lyukak vannak köztük, ahol a TELJES fény átjut.

Ha ezzel nézel a Napba, akkor a látósejtjeid mindenképpen megsérülnek - a kérdés az, hogy mennyire. Pár perctől örökre maradandóig bármekkora sérülés lehet.

Én nem kockáztatnám.

Köszönöm a lepontozást elmebetegektől.

jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
91%
Én nem pontoztalak le. De nem is tudom senkiről, hogy emiatt baja lett volna. Pedig a párom általános iskolában tanár, és ha az iskolaközi kapcsolatokat is nézzük, a nagyvárosban van 11 iskola..
jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
44%

Egy kicsit jobb a helyzet, ha nem teljes napfogyatkozást nézel: akkor ugyanis nem tágul ki a pupillád, és a vakító fénytől azonnal elkapod a szemed.

De csak ez a kettő ment meg, mert amúgy ez egy káros, veszélyes helyzet.

De ma már feltalálták a megfelelő szűrőt, amivel teljesen veszélytelen. Miért nem azt használod?

És még egyszer: magadat úgy rongálod, ahogy akarod... de MÁSNAK miért akarsz ártani?

jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
17%

A hegesztőszemüveg adja magát, de a kormos üveg is teljesen megfelel, mert az mindenhol gyorsan előállítható.


A napfényt jól elviseli az emberi szem, hisz ha nem így lenne, akkor nyáron simán megvakulnánk a delelő Nap visszavert fényétől egy nagyvárosi 1-2 órás gyalogút alatt.


Enyhe szemgyulladás a maximum, amit így elszenvedhetnek az óvatlanabbak.

jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
7%

...mármint a szórt fénytől.

A direkt szembenézéstől maximum vakságot kapnak, mi azzal a gond? Részleges vakságot. Igen mulatságos, amikor amúgy mindent látsz, de éleslátásod nincs. Nem ismersz fel senkit, nem tudsz olvasni, stb. Úgy tudom, Galilei is így járt.

Pontozz le csak nyugodtan, attól biztos igazad lesz.

jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Balatonra mentünk le, azóta sem emlékszem akkora tömegre, mint ami a vonatokon volt, a klotyóban is legalább hárman állak, a kalauz kívülről lezárta a kocsit, hogy ez megtelt.

Az a két perc egészen hihetetlen volt, nem is tudom, fogok-e valaha látni ennyire különleges természeti jelenséget.

jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

10 éves voltam. lementünk a Balacsira. (gondolom Berénybe, mert akkor még volt ott nyaralónk) Volt nálunk ilyen papír Nap-néző szemcsi, amivel figyeltük néha, hogy hol tart éppen a folyamat.


Amikor kezdett beállni a teljes Napfogyatkozás, minden elsötétült és sokkal hűvösebb lett. A Szúnyogok is beindultak, mert azt "hitték" este van. Nagyon szürreális élmény volt. Mintha minden elcsendesedett volna. Aztán felnéztem végre a papír "szemüveg" nélkül is...


A látvány lehengerlő volt. Felejthetetlen élmény, amit őszintén szólva nem is értek miért hagy ki bárki is tudatosan. Az északi part szinte csillogott a rengetek fényképező vakujától.


Így emlékszem vissza rá. De lehet kicsit máshogy történt, mert elég régen volt.


Ez a filmrészelt Víg Mihály fantasztikus zenéjével elég jól átadja szerintem a hangulatát:

https://www.youtube.com/watch?v=I2-0aVCnOGs

jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!