Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol voltatok/mit csináltatok...

Hol voltatok/mit csináltatok 1999. augusztus 11-én a teljes napfogyatkozás idején? több lenn

Figyelt kérdés

A kérdést az ihlette, hogy láttam sok videót/fórumot azzal kapcsolatban, hogy hol voltak az emberek/mit csináltak a 2001 szeptember 11-én, a terrortámadás idején.


Tehát 1999 augusztus 11-én teljes napfogyatkozás volt Magyarországon, ilyen nagyon ritkán van, előtte csak 1842-ben volt, és csak 2081-ben lesz, ami Magyarországon is megfigyelhető.


Én akkor 10 éves voltam, és otthon voltam. Mivel Szlovákiában lakom (Komárno környéke), itt csak részlegesen volt megfigyelhető, de emlékszem hogy azért kicsit elsötétedett az ég.


Hogy éltétek meg, írjátok le az élményeiteket, és hogy hol voltatok/mit csináltatok a napfogyatkozás idején.



jan. 13. 17:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
92%
Filmet vágtunk egy belvárosi stúdióban. Kimentünk megnézni az “alkonyatot”. Ennyi. Dolgoztunk tovább.
jan. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
68%

#12 vagyok.

A Válaszadók szépen összevesztek a hegesztőüveg használhatóságán. Ez az üveg kiválóan megfogja az UV sugárzást, de az infravöröset (IR) kevésbé. Nem a Nap megfigyelésére tervezték, arra csak korlátozottan alkalmas.


A 2004 júniusi Vénusz átvonulás a munkahelyemen talált. Mikor volt néhány szabad percem fölkaptam egy hegesztőpajzsot, és ránéztem a Napra. 3 - 4 másodpercig tudtam figyelni, mert éreztem, hogy "bántja" a szemem. Viszont néhány rövid rátekintéssel meg tudtam figyelni azt a mákszemnyi fekete pöttyöt a Nap arcán.

febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Otthon voltam es tenyleg nagyon fura elmeny volt, napkozbe hirtelen besotétedett par percre, de nem volt vaksotet csak olyan alkonyat féle, amugy napos ido volt amikor kezdodott a napfogyi a homerseklet is lecsokkent, kicsit félelmetes volt, de jo volt, kar hogy ritkan van ilyen
febr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
91%
#42 - az infrasugárzást alapból erősen nyeli az üveg. Mit gondolsz, az olvadt vastócsa akár néhány kW teljesítményű infrasugárzásától nem kell védenie a hegesztőpajzsnak?
febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
Kimentem a ház elé az utcára. Veszprémben ugyanis full látható volt
febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
91%

Vicces volt a 40es kommentben, hogy " azészaki part szinte csillogott a rengetek fényképező vakujától"


Minek vakuzott bárki is? Megvilágítani a nap előtt a holdat?

febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészt nem látszik belőle semmi, max egy szobányi tehet lehet bevilágítani vakuval, ráadásul a holdról nem érne vissza a visszaverődő fény az exponálás alatt.
febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
93%
Na ja, csak ezt magyarázd el egy automata fényképezőgépnek egy IQ korlátos tulajdonos segítségével.
febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
93%
Lassan kitesznek egy kérdést, hogy a Hubble űrtávcső vakuval fényképez-e :)
febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Laposföld cáfolat mert országokon belül is teljes vagy részleges Napfogyatkozásokat láthattak , ez csak íves gömbszerű felület és forgó mozgó pályák miatt lehet .
ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!