Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik az aggyal alvás...

Mi történik az aggyal alvás közben?

Figyelt kérdés
Üdv, miért fontos az alvás az agynak? Én csak azt tudom, hogy gyorsabban áramlik az agyviz és tisztitódik az agy. köszi
febr. 5. 12:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%
Töltődik.
febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1es köszi kicsit bővebben?
febr. 5. 12:34
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Olyankor rendezi azt, ami napközben történt (ez az álom).

Ha ez nem lenne, kétszer akkora agy kéne, vagy csak fele olyan okos lennél.

febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
febr. 5. 13:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

EZ azt is jelenti, hogy olyankor rögzíti a középtávú memóriából a hosszú távúba azt, amit meg akar tanulni.

Ha nincs elég alvás, akkor ez rosszabbul működik.

febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
febr. 5. 14:57
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Annyít tudok, hogy még mindig nincs biztos elmélet arról, hogy miért kell aludni. És az is fura hogy a természet nem oldotta meg máskép, és ilyen kiszolgáltatottá teszi az élőlényket a gondolatok rendezése miatt.
febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is csak ezt tudtam, hogy az agviz gyorsabban kering és "átmossa" az agyat, tehát az tisztul- .
febr. 5. 15:16
 9/14 sadam87 ***** válasza:
100%

Ahogy a 7. válaszoló írta, még nem teljesen tisztázott az alvás funkciója, evolúciós kialakulásának az oka. De valószínűleg többféle funkciója is van. (Ez már csak azért is így van, mert több alvásfázis is van, a két fő típus a REM és a non-REM.)

Nagyon valószínű, hogy az alvás szerepet játszik a memória megfelelő kialakulásában (ahogy az 5. válaszoló írta). De (főleg a mélyalvás) szerepet játszhat a neurotranszmitter raktárak feltöltődésében és a bomlástermékek eltávolításában is. Emellett vannak még más elképzelések is az alvás funkciójáról.

febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezt nem értem "neurotranszmitter raktárak feltöltődésében"
febr. 5. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!