Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehet ezt magyarázni,...

Mivel lehet ezt magyarázni, mi történik ilyenkor a testünkben és tényleg ijesztő? (álmok, alvás)

Figyelt kérdés

Az egyik angol nyelvű oldalon találtam egy ilyen szöveget, most lefordítom szó szerint:

Menj aludni, feküdj le. Ez a módszer különösen akkor jó ha már nagyon fáradt vagy. Feküdj háton, a kezeidet tedd az oldaladra. De ébren kell maradnod közben. Az agyad jeleket fog küldeni a testednek, hogy "kiderítse", hogy készen áll-e az alvásra. Ezek a jelek viszketés, mozgási és pislogási ingerben jelenik meg, de te csak maradj mozdulatlan. (A szemed mindenképp csukva legyen) 20-30 perc múlva súlyt érzel majd a mellkasodon és talán még furcsa zajokat is fogsz hallani. Most már alvási paralízisbe vagy és ha kinyitod a szemedet elkezdesz majd hallucinálni (nyitott szemmel álmodni) semmidet sem tudod majd mozgatni, csak a szemedet kinyitni és becsukni. A tested már teljesen alszik. Így tudod kontrollálni az álmaid.


Ez elég izgalmasnak hangzik, gondoltam kipróbálom. Addig amíg el nem olvastam a kommenteket... Szinte mindenkinek működött de azt mondták, hogy szörnyeket, szellemeket, démonokat láttak, sikítani és mozogni akartak, de nem tudtak. Valaki úgy érezte, hogy letépik a fejét és élve felfalja valami. Szabályosan, mint egy rémálomba, csak sokkal valósághűen és nyitott szemmel, mintha drogoztak volna. És nem, nem ilyen ezoterika fanatikus emberek írtak, akik egész nap az EZOtévét hívogatják, hanem normális emberek. Ki akartam próbálni, mert érdekelnek ezek a dolgok, az emberi test, az agy, de nem merem ezek után.

Remélem valaki többet tud erről!


28/N


2012. márc. 14. 21:07
1 2
 1/16 anonim válasza:

Én ilyet még nem csináltam, de minden nap olyan élethűeket álmodok, hogy rettenet.Vannak olyan álmaim, amiket még gyerekkoromban álmodtam, és a mai napig emlékszem rájuk.Sokszor reggel felébredek, és nem tudom, hogy most ez történt-e vagy sem?Van, mikor felébredek éjjel,látok valakit a szobában, vagy hülyeségeket képzelek, megijedek, befordulok a párnámba, és alszom tovább.Szerintem én is kb. ilyesmit élhetek át nap, mint nap.Én a helyedben nem próbálnám ki, ha tényleg szörnyeket lehet látni.

25/N

2012. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Izgalmasan hangzik, de nem tudom miben különbözne egy sima alvástól csak azért, mert oldalra teszed a karod és nem mozogsz. Alvás közben nem is tudod kinyitni a szemed.
2012. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én kipróbáltam egyik éjszaka, de egy csomó ideig nem aludtam el, aztán meg elfelejtettem hogy nem szabad mozogni, rájöttem hogy bazz, már megint megmozdultam... utána meg egyszerűen elaludtam, szóval nem sikerült :)


viszont ha alvásparalízishez hasonló, olyanban már volt részem, az tényleg nagyon ijesztő dolog, de az egyik fő oka az az, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy te most álmodsz, legalábbis fel se vetődött bennem.

2012. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van káosz a fejemben, ha délután nyom el az álom (az előző éjjeli nemalvástól) és arra kelek fel, hogy hangos a TV. Ma is ilyenkor félálomban voltam és olyan nyomasztó érzés volt zavarodottnak lenni. Bár ez nem paralízis.
2012. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vagy az? Egy ideig nem tudtam eldönteni, hogy fáradtságtól álmodok-e, milyen nap, napszak van
2012. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes dolgokat írsz kérdező , egyben ijesztőeket is.Én amikor felébredek álmomból mindig háton fekszem és olyan mintha ráesnék az ágyra olyan sokkoló érzés.
2012. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hú akkor lehet féléve kb. ez történt velem. Egyszer hajnalba valami miatt "felkeltem" a szemem nyitva volt meg pislogtam, de úgy éreztem, hogy hulla fáradt vagyok, annyira, hogy semmimet se bírtam megmozdítani csak a fejemet. A baj az volt, hogy úgy éreztem levegőt sem kaptam, meg rosszul voltam és próbáltam felemelni a kezem, hogy átkopogjak a falon, de képtelen voltam még egy kicsit is megmozdítani. Érdekes volt.:O
2012. márc. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon ismerős :D Kb másfél éve én is hasonlót éltem át. Feküdtem az ágyban, meditáltam, már nagyon fáradt voltam, de próbáltam a tudatomat ébren tartani. Olyan 10-15 perc múlva jött egy kis "adásszünet". Mikor felébredtem csak bambultam magam elé, nem jött semmi gondolat, csak néztem előre. Aztán észbe kaptam, és feltünt, hogy be van kapcsolva a tv - pedig ez lehetetlen, gondoltam, hisz napok óta nem használtam. Felakartam kelni hogy kikapcsoljam, de nem tudtam megmozdulni. Ekkor enyhén szólva beszartam :D Pár másodperces pánik után el kezdett torzulni, "ugrálni" a kép, végül kijöttem ebből az állapotból, és kinyitottam a szemem -, ez volt a legérdekesebb, végig csukva volt a szemem.

Démonokat nem láttam, viszont úgy tűnik, az egész amit átéltem halu volt, szóval nem kizárt, hogy az ember ebben az állapotban ilyen-olyan lényeket lát, de ez nem türvényszerű.

2012. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok. Velem volt már olyan hogy félálomban, mikor félig kábult voltam már úgy éreztem, hogy mozog alattam az ágy és olyan érzésem volt mintha körbe körbe forognék és elkezdek teljesen hülyeségeken gondolkozni, mint pl. "holnap elmegyek a Tescoba, beugrok a halak közé és úszok egyet" És néha észhez kapok, hogy jutnak eszembe ilyen hülyeségek. Meg olyan is volt, hogy hangokat halottam, mintha húznának valami nehéz tárgyat a parkettán és felnéztem, nem volt semmi.
2012. márc. 17. 17:51
 10/16 A kérdező kommentje:

És ezeket a hülyeségeket akkor tök komolyan gondolom, már el is képzeltem, hogy-hogy fogom megcsinálni másnap. :O

Meg egyszer állásinterjú előtt előző este terveztem meg, hogy miket szeretnék mondani, másnap eszembe jutott, hát szerintem páros lábbal rúgtak volna ki, ha azt mondom. xD

2012. márc. 17. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!