Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért segít mindig a hasfájáso...

Miért segít mindig a hasfájáson az alvás? Mi történik éjjel a szervezetemben?

Figyelt kérdés

Tegnap délután teleettem magam, utána már munkában is fájt a hasam meg kicsit émelyegtem, egész lefekvésig ez volt. Aludtam, aztán reggel ébredésnél már semmi bajom. Mi ez? Mi történhetett alvás közben a szervezetemmel?

(Amúgy máskor már nem eszek annyit inkább)



2023. aug. 6. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Hallottál már a szimpatikus és paraszimpatikus hatásról?

Leegyszerűsítve, a szimpatikus állapot amikor a mozgatószervrendszerbe áramlik több vér, oda koncentrál a szervezeted. Ilyen amikor az ős ember menekült a kardfogú tigris elől.

Amikor a veszély elül, körülbelül 20 perc alatt áll vissza a szervezet paraszimpatikus működésbe, amikor az emésztőrendszer kerül jobb vérellátás alá. Ilyenkor jobban megy az emésztés, felszívódás, tápanyagraktározás stb stb. A szervezeted rendbe tudja szedni magát pihenéskor

2023. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Mert megemésztetted, ennyi a nagy helyzet, de ehhez nem kell diploma :D
2023. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!