Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik az aggyal alvás...

Mi történik az aggyal alvás közben?

Figyelt kérdés
Üdv, miért fontos az alvás az agynak? Én csak azt tudom, hogy gyorsabban áramlik az agyviz és tisztitódik az agy. köszi
febr. 5. 12:05
1 2
 11/14 sadam87 ***** válasza:
100%
A szellemi fáradtság egyik oka lehet, hogy az axonvégekben elfogynak a neurotranszmitterek. Ezek azok az anyagok, amikkel az egy idegsejt (serkentő vagy gátoló) jelet tud küldeni azoknak az idegsejteknek, amikhez kapcsolódik. Az akciós potenciál (elektromos jel) érkezésekor a jelző sejt axonvégeiből felszabadulnak, és a másik sejt receptorfehérjéihez kötődnek. Viszont így értelemszerűen el tudnak fogyni. (Egyes neurotranszmittereket a sejt a jelzés után visszavesz. De ezekből sem az összeset, így utánpótlás nélkül csökken a mennyisége. Más neurotranszmitterek lebomlanak a jelzés után, ezeket értelemszerűen pótolni kell.) Intenzív agyi munka során a neurotranszmitter felhasználás nagyobb lehet, mint amit az idegsejtek pótolni tudnak, így hiány alakulhat ki belőlük. Ez pótlódhat például az alvás során.
febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, szépen
febr. 5. 19:40
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak a memória lenne a lényege.

De ha nem alszom ki magam, szédülök, később hányingerem van, teljesen elvesztem az erőmet úgy gondolkodásban, mint fizikailag.

febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Miért?
febr. 10. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!