Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Motorindító kondenzatornak mi...

Motorindító kondenzatornak mi a feladata?

Figyelt kérdés

márc. 20. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy fázisnak nincs iránya, ezért nem indul el magától az aszinkron motor egy fázissal.

Vagy meglököd kézzel, vagy elöállítasz neki egy segédfázist, ami el van tolva a fázishoz képest.

A kondenzátor arról híres, hogy az áramhoz képest a fesz (elméletileg) 90 fokot késik.

Ha van egy segédtekercsed, ami geometrialag 90 fokra van a fötekercstöl, akkor ez kapja meg a segédfázist, így már el fog indulni a motor.


A régi terménydatálókon volt egy nyomógomb, ezzel indították el, fordulaton már nem volt szükség a segédfázisra.

márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

"Egy fázisnak nincs iránya"

Dehogy nincs. Pont, hogy van, egy irányban lüktet, és pont, hogy ezért nem indul el egy fázissal az aszinkron motor. Két- vagy három (meg több) fázissal meg pont nincs kitüntetett iránya, forog a mágneses tér, és ettől indul el a motor.

márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 jó hasogassuk a szörszálat, nyilván a forgásirányra gondoltam.


Ha már a kötözködés, akkor a fázisnak sincs iránya, csak pillanatnyi értéke, ami szinuszosan vátozik, ebböl adódóan van egy amplitúdója, meg egy frekvenciája, meg minden más, amit ezek alapján ki lehet számolni.

Iránya az ezáltal gerjeszetett másgneses térnek van, ami szintén változik, egy fázis esetében egy egyenes mentén a térben. :)

márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

De én nem akartam kötözködni, csak az ostobaságot helyretenni. Mint látod, abba nem is álltam bele, hogy a fázis iránya. Azt te írtad, érteni, mit akarsz, hát ha azt kiigazítottad, attól csak jobb lett a helyzet.


Az egy fázis mágneses terének irány változik, de ez nem újdonság, írtam, hogy lüktet.

márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

1 fázisú váltakozó áramú motort nem épít senki, mert magától képtelen felpörögni.

Az "1 fázisú" néven emlegetett motor valójában 2 fázisú. A második fázis a beépített kondenzátorral jön létre. Nem annyira jó hatásfokú módszer, mint a valódi 3 fázisú gépek, de elterjedt, mert számos helyen nem áll rendelkezésre a 3 fázisú betáplálás.

márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Na, tessék, megjelent egy villamosipari óvodás középső csoportos, beleszólni. :D
márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

"Motorindító kondenzatornak mi a feladata?"

A. Csempézés után fugázás

B. Motorindítás


Hmmmm, vajon melyik is...

márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Inkább SexySat TV-t köttetted volna be internet helyett...
márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!