Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Só, bors, édeskömény, gyömbér?

Só, bors, édeskömény, gyömbér?

Figyelt kérdés

A cserekereskedelem működésével párhuzamosan, a fémpénz megjelenése előtt különféle (réz- és bronz-) öntvényeket használtak fizetőeszközként. Feljegyzések tanúskodnak arról, hogy a Krisztus korát megelőző (és az azt követő) évszázadokban a fűszer volt a legelterjedtebb „árupénz”. Állítólag a hun uralkodó, Attila is fűszerben kérte 452-ben Róma városának váltságdíját (e fűszer egy évezreddel később a nagy földrajzi felfedezések során is fontos szerepet játszott).


Melyik ez a fűszer?


2010. okt. 30. 18:49
1 2 3 4
 1/40 Tinker Bell válasza:

Só!


Mit nyertem?

2010. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Ha emlékeim nem csalnak,akkor a bors.
2010. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
Én sóra tippelek:)
2010. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Haha, te is mozaikos vagy? :D
2010. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Én is a sóra tippelek,bár a bors is lehetne....


Igen,mozaikos vagyok,de ez nekem csak a bónuszfeladatsor.

2010. nov. 7. 09:31
 6/40 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a bónuszfeladatsorom :)

Én azt találtam, hogy bors, és innen ered, hogy borsos ára van valaminek. Melyiket nem tudod még?

2010. nov. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Hát,éreztem valahogy,hogy a bors lesz.:S


Már minden megvan,és el is küldtem(sajnos a só válasszal,de legalább kiírta,hogy ÜGYES lett).Köszi a segítséget!:):)Amúgy te milyen kategóriá(k)ban neveztél/neveztek be?Engem a német kategóriában indított a tanárom.

2010. nov. 7. 14:08
 8/40 A kérdező kommentje:
Én csak idén kezdtem el törit tanulni,így nem igazán vagyok képben sem az évszámokkal,se a történelmi alakokkal,így jóformán majdnem mindent valahonnan próbáltam kinézni.Amúgy te a kettes feladatban kit jelöltél be?Én Krőzust.
2010. nov. 7. 14:11
 9/40 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi, ne haragudj, hogy nem válaszoltam.

Szóval, én angolon indultam, az angol nekem is ügyes lett :)

Én a másodiknál Dáriust jelöltem, mert őszintén szólva fogalmam sem volt a dologról, Dáriusról hallottam egyedül, hogy nagyon gazdag volt :D

2010. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Mindegy,mostanra már tudjuk az eredményt :)


Amúgy neked is lefagyott a rendszer?Nekem olyan szinten lefagyott a verseny,hogy nem mentette el a válaszaimat(amiket már sokadjára javítottam volna) és úgy küldtem el,hogy nem vette be azt,amit a elmentettem.:(:(:(:(Így most nyolc jó válaszom lett,pedig mind a 12 helyes lett volna,és az alapfeladatsorom meg 12/12 lett.Első lehetnék,ha ez nem lett volna.... :/

2010. nov. 23. 19:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!