Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Só, bors, édeskömény, gyömbér?

Só, bors, édeskömény, gyömbér?

Figyelt kérdés

A cserekereskedelem működésével párhuzamosan, a fémpénz megjelenése előtt különféle (réz- és bronz-) öntvényeket használtak fizetőeszközként. Feljegyzések tanúskodnak arról, hogy a Krisztus korát megelőző (és az azt követő) évszázadokban a fűszer volt a legelterjedtebb „árupénz”. Állítólag a hun uralkodó, Attila is fűszerben kérte 452-ben Róma városának váltságdíját (e fűszer egy évezreddel később a nagy földrajzi felfedezések során is fontos szerepet játszott).


Melyik ez a fűszer?


2010. okt. 30. 18:49
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

:S

Nekem ilyen nem történt, egyszer volt olyan, hogy már beírtam mindet, puff, áramszünet, és oda mind... Na mindegy. Én első úgysem leszek :)

Amúgy, még azt sem tudom, fiú, lány? :D

Én 14/L.

2010. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Én 13/L.:) A 3. fordulóban megint a történelem és irodalom bónuszt fogod választani?Én igen,szerintem az a legegyszerűbb.Ne így állj hozzá,simán lehetsz első.:)Én a legutóbbi német témazárónál azt gondoltam,hogy ez nem lesz jobb hármasnál(szigorú tanárom van,és ő mondta,hogy ez egy nagyon nehéz témazáró lett,amit bebizonyított azzal,hogy a szünetben is írhattuk).Aztán kiderült,hogy nekem lett egyedül hibátlan.Önbizalom:)
2010. nov. 24. 17:51
 13/40 anonim ***** válasza:

Hú, grat a témazáróhoz :)

Hát, azért gondolom hogy úgysem leszek első, mert hát, gondolom elég sokan játszanak, és már alapból lett négy hibám, a mostani fordulóhoz még hozzá sem kezdtem.

Amúgy valószínűleg megint a töri-irodalmat választom. Ott nem nehezek a feladatok, csak sokat kell utána keresgélni.

2010. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Nekem egy osztálytársam 99. helyezett volt a verseny közepén,a verseny végére meg 150. lett.Ha te ne nehéznek ítéled meg,akkor valószínűleg a többiek is nehezen töltik ki a feladatot.Nekem tavaly az első fordulóban 6 hibám lett,5 fordulóból 2-nél kaptam bónuszt,és 141. lettem.Mellesleg,ha a verseny végén benne vagy a TOP-ban,az nem jelent semmit,mert utána élőben is versenyezned kell.Tehát elég csak a TOP 20-ba bekerülni:) Úgyhogy ne mondj olyat,hogy nem leszel első :)
2010. nov. 24. 18:17
 15/40 anonim ***** válasza:
Na, majd meglátjuk, hogy alakul :)
2010. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
:) Ez a beszéd.:)
2010. nov. 27. 14:02
 17/40 A kérdező kommentje:
Amúgy,ha a 3. fordulóban is kapunk bónuszt,akkor megoldjuk együtt a történelem és irodalom feladatsort ?
2010. nov. 30. 17:04
 18/40 anonim ***** válasza:

Szia, ne haragudj, hogy nem válaszoltam :)

Persze, ha sikerül újra elérnem, akkor persze.

Amúgy, most már tényleg nem leszek első :D Rosszul emlékeztem a 2. forduló leadására, és mikor nyugiban felmegyek, hogy na, essünk túl rajta, ott van, hogy 3. forduló, leadási határidő jan. 9, én meg majd szívbajt kaptam :D

2011. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Én se leszek első.Én azért,mert az eddigi fordulók alapján van egy kiértékelés az eredményeim modulnál,és ott kiírta,hogy hány pontom van.Csak két pontot vesztettem eddig ebben az egészben,és 80. vagyok :/ Bár,ezekben a nyelvekkel kapcsolatos versenyekben nagyon nehéz felkészítés,és kapcsolatokat nélkül helyezést elérni.Úgy értem,hogy akinek van német rokona,vagy otthon mindenki beszéli a németet,plusz különtanárhoz jár,annak könnyebb,mint mondjuk annak,aki csak az eszére támaszkodhat.Tehát ne csüggedj :)
2011. jan. 2. 19:48
 20/40 anonim ***** válasza:

Hát igen :)

Sajnos nem értem el a 70 százalékot sem, a felét nem értettem, betippeltem, de azért, ha bemásolod a feladatokat, segítek :D

2011. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!