Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak angolt?

Hogy tanuljak angolt?

Figyelt kérdés
a kiejtés jól megy ha olvasom az írás is ha diktálják vagy ha másolom de egyszerűen enm tudom megtanulni a szavakat akármenny időt szentelek rá nem tudom megjegyezni :s
2010. okt. 31. 17:56
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én úgy csinéltam hogy leírtam nagy betűkkel egy a/4 -es lapra a szópárokat és kiragasztottam a szobám és a lakás különböző pontjaira.

Lehet első hallásra nagy hülyeségnak tűnik de hatásos. xD

És persze nézhetsz feliratos filmeket abból is sokat lehet tanulni.

Rem segítettem egy kicsit.

2010. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én sose tanultam a szavakat, megragadt hallás után.

de én sok zenét hallgatok, és kíváncsi vagyok a jelentésükre megkeresem és utána már megjegyzem. dolgozat íráskor is így csinálom hogy eszembe jut a szöveg

esetleg még sok film nézéssel..

2010. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjtsd ki a szavakat egy füzetbe, aztán próbáld kis csoportonként megtanulni. Mondogasd párszor őket, nem baj, ha nem ragad meg. De ha napi 3-4-5x 10 percet rászánsz, hogy egy "szócsomagot" tanulgass, akkor az alatt annyiszor elismételsz egy szót, hogy nagy eséllyel megmarad. Másnap a követkető 10-15 szót tanulgasd, de előtte nézd meg, hogy a tegnapiból mennyit tudsz. Ha maradt ki szó, dedd azt is az aznapi listára.

Másik módszer, ha mindenre ráragasztod a nevét. Pl a tollra, hogy pen, stb... Mikor kézbe veszed a tárgyakat, akaratlanul is elolvasod, így egy idő után rögzül. persze ez csak tárgyaknál jó... :S

Még ha van időd, olvashatsz angol tötréneteket is, szótárral. Ha egy szót már 80x nézel meg szótárban, csak megjegyzed...

2010. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem, hogy örülne a boltos, ha lefognám és a homlokára tetoválnám, hogy shop keeper. :D
2010. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat ki fogom próbálni a módszereiteket (:
2010. nov. 1. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!