Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az a kérdés hogy ha az ember...

Az a kérdés hogy ha az ember agyában lévő összes sejtet meg mindent az eltárolt infókkal együtt egyenként helyettesítenének elektromos alkatrészekkel akkor meg e maradna az "én " tudat? Valamint lehetne e másolni pl engem? és az is én lennék?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem tudunk olyan sejtszerű gépet alkotni, ami képes helyettesíteni a neuronokat és olyan módon kapcsolatot létesíteni velük.
2010. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt vágom csak elméleti szinten érdekel a véleményetek ha lehetséges lenne ez akkor le lehetne másolni egy embert? "lelket" és a "robot" agy is én lennék?
2010. nov. 1. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Az emberi agy rendkívül összetett dolog. A működése gyökeresen eltér a gépeink működésétől. Nem csak adattárolók és elektromos impulzusok szükségesek a működéséhez, hanem a hormonok egyensúlya is meghatározó az ember személyiségére nézve.
2010. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát még nagyon hosszú ideig elvileg sem.
2010. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézz Csillagkaput! Replikátorok kicsit mások mint az emberek, pedig csak játékoknak indultak. :D
2010. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Replikátorok kicsit mások mint az emberek, pedig csak játékoknak indultak."


A pegasusiak (SG Atlantis) fegyvernek.

2010. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval hogy a kérdésre is választ kapjon, IGEN. Miért ne lenne/maradna?
2010. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez vallás kérdése, ha ateista vagy a válasz igen. Ha hiszel a lélek létezésében akkor pedig nem.
2010. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs 22:13 arra nem gondoltam. :D
2010. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!