Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Manapság lehet élni kocsi nélkül?

Manapság lehet élni kocsi nélkül?

Figyelt kérdés
Ma már szinte mindenkinek van. Kocsi nélkül már nem is élet az élet?
2011. jan. 30. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nincs, pedig mozgássérült vagyok. Hacsak a tolókocsi nem számít annak ugye.

Nehéz, mert akinek szüksége van rá, annak nincs, akinek nincs, annak meg van.

2011. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

lehet, csak nehéz

nekem van, de jelenleg rossz, próbálj meg nagybevásárlást csinálni kocsi nélkül, lehetetlen

ja és közlekedj egy kisbabával kocsi nélkül, az is érdekes mutatvány

2011. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elvagyok nélküle. A nagy bevásárlást elintézem túratáskával, legalább használom itthon is :)


50-60 kilóig haza tudom hozni a cuccokat, esetleg fordulok kettőt :)

2011. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, de nagyonszar.

Nekem diákként olcsó a tömegközlekedés, mégis inkább biciklivel járok, ha jó idő van. Csővázas hátizsákkal a nagybevásárlás is megoldható 30-40 kilóig. De nagyon kéne egy kocsi. Vagy legalább egy motor.

2011. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 éve nincs kocsink. Az öcsém totálkárosra törte az alig 3 éves verdát (szerencsére neki nem lett semmi baja). A baleset előtt kezdtünk bele egy házfelújításba, ezért elfogyott majdnem minden spórolt pénzünk. Hitelre pedig nem akarunk venni. Most mindenki arra gyűjt, addig marad a buszozás és a sétálás. A mai benzinárakat nézve lassan már nem is hiányzik.
2011. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok Szegeden, az egyetem fizeti a féléves buszbérletemet. A legtöbb hely, ahova utaznom kell, illetve az albérlet is viszonylag közel van egymáshoz. Busszal, trolival, villamossal, jó időben bringával mindenhova eljutok. Csak az utazásra rá kell számolni fél órát.

A nagybevásárlást én is több részletben illetve nagy hátizsákkal oldom meg.

Az egyetlen dolog, amikor szükségét érzem kocsinak az az, amikor valami nagyot kell szállítanom. Pl egy új vasalódeszkával nem szívesen szállok fel egy buszra. :)

2011. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok embernek nincs, főleg a fiataloknak! Nekem sincs, sőt jogsim sincs, és még nem is lesz vagy 25 éves koromig. (Most vagyok 20). Tudod, a legtöbben hitelre veszik, az meg nem a legjobb dolog.
2011. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
Simán meg lehet lenni, Pesten legalábbis biztosan. Van annyi pénzem hogy zsebből vehessek egy középkategóriásat, de nem hiányzik. Nagybevásárolni nem szoktam, melóból hazafelé menet több áruház is útba esik, ami épp hiányzik megveszem.
2011. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fizikailag lehet, de én autómániás vagyok. A párom is szereti nagyon. Mi ketten vagyunk a párommal és mindegyikünknek van külön autója. Az övé egy újonnan vett kisautó az enyém pedig egy használtan vett sportautó. Annyira imádom, hogy ma például úticél nélkül is elmentem autózni egyet. Viszont érdekes, ha nagyon közel megyek, akkor nem ragaszkodom az autóhoz, akkor gyalogolok vagy biciklizem. De az autó már nagyon régen életem része és nagyon szeretném, ha ez így is maradna. Nem beszélve arról, hogy bárhová elmegyek, nem kell alkalmazkodnom semmihez, nem vagyok korlátozva a mobilitásomban. Én agglomerációban élek, de nem járok be naponta Pestre. Egy hónapban 5x-6x megyek be. Ha vonat és BKV jegy árakkal számolok, bizony kevesebbe jön ki a benzinköltség!!! Ez így igaz, még ha egyedül megyek is, ha meg ketten, hárman, akkor pláne.
2011. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!