Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan hihetnek az emberek a...

Hogyan hihetnek az emberek a vallásban (és a Teremtő Isten létében amikor ilyen butaságokat) nyilvánít ki?

Figyelt kérdés
pl.:Kezdetben nem volt semmi,és Isten a semmiből teremtette az eget és a földet? Úr Isten! Ezt most komolyan gondolják??? vagy Isten saját képmására megteremtette az embert PORBÓL? Ne már! És az evolúció vagy az ősrobbanás vagy a fehérje szintézis? Fizikát,biológiát,stb...-t nem tanultak?
2011. márc. 25. 09:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Közülük többen, és még sokan mások is kifejtették, hogy a vallásosság és a tudományok nem zárják ki egymást"


Mertek volna mást mondani a 15.-16. század tudósai, azonnal a máglyán végezték volna... Pont az általad felsoroltak közül (pl. Kopernikusz és Galilei) is majdnem ott végezték a munkásságuk miatt...


Az egyház a vak hiten alapszik, semmi köze a tudományokhoz. Mióta a tudományos gondolkodás bizonyította hasznosságát a hit felett (kb 18. századtól napjainkig) azóta az egyház pici részletekben fogadja el a nyilvánvalót.

2011. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet értek.
2011. márc. 25. 13:19
 13/19 Pj0tr válasza:

Ha már érdekel, egyébként azért vagy idióta, mert olyan arrogáns módon tetted fel a kérdést, mintha te különb lennél a vallásos emberektől.

És nem azért írom, mert annyira fanatikusan vallásos lennék. Sőt. De ezt a mértékű arroganciát nem bírom. Mindenkinek a saját dolga, hogy hisz-e Istenben. Nem a vallásban kell hinni. Még csak nem is az egyházban. Bár a hit és az egyház az nem ugyanaz.

Megjegyzem, te is csak dobálózol ezekkel a jól hangzó fogalmakkal, mint evolúció, fehérje szintézis stb, de nem hinném, hogy tényleg tisztában lennél a mögöttük lévő tartalommal, szóval akkor az is lehetne a válasz számodra, hogy nem hallottál még Istenről/Allahról stb...

(A válasz stílusa megegyezik a kérdés stílusával. Mondhatni: Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten)

2011. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Honnan tudod,hogy én tisztában vagyok fogalmakkal vagy nem?
2011. márc. 25. 14:18
 15/19 A kérdező kommentje:
Hallottam már istenről és ismerem a bibliát, a koránt,stb... és tudom mi az a vallás,tudom mi szerepel bennük,éppen ezért gondolom,hogy elhinni hülyeség. Hinni lehet benne,de nehogx azt mond,hogy te elhiszed szó szerint ami benne van. Én azokról beszéltem akik elhisznek olyan dolgot amire nincs bizonyíték és ráadásul hirdetik is. Amúgy meg ha a hangnemmel volt a baj,akkor miért nem azt mondtad,még elnézést is kértem volna. De mivel szidtál,mint a "rongyot" nincs miről beszélni. Ennyi!
2011. márc. 25. 14:26
 16/19 A kérdező kommentje:
(Amúgy pedig...Azok kedvéjért akiket esetleg megbántottam,felteszem máshogyan a kérdést.) Szerintetek hihet -e valaki a vallásban is és a tudományban is? Van esetleg aki elhiszi a bibliában leírt történeteket és a szakkönyvekben leírt,tudomány által alátámasztott elméleteket is? Ha nem,miért nem,ha igen,miért igen?
2011. márc. 25. 14:56
 17/19 anonim ***** válasza:
A vallási tanítások lényege és a tudományos elméletek együtt is elhihetők. A vallás érzelmi, a tudomány értelmi alapon magyarázza a világot. Harmadikként vehetjük a művészeteket is, amik csak tetszeni akarnak.
2011. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de amikor elhiszed, hogy van fehérjeszintézis, és elhiszed, hogy van evolúció, az nem sokban különbözik attól a hittől, amit azok az emberek éreznek, akik elhiszik, hogy a világot 6 nap alatt teremtette Isten.


Valójában nagyon kevés embernek adatik meg, hogy valóban tudja, mérje, tapasztalja a tudományos igazságokat, a többiek meg szimplán benyalják nekik! A tudomány eredményeiben hívőknek az a szerencséjük a többi vallálos hittel élőkkel szemben, hogy a világ az ő hitüket támasztja alá gyakrabban. Az, ahogy lesajnálva beszélsz róluk arról árulkodik, hogy fogalmad sincs a "tudomány", mint ismeretszerző folyamat lényegéről, működéséről, határairól.

2011. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. :)


ha a tudomány alatt a természettudományt érted csak, akkor arról köztudott, hogy a megjelenő "anyag" kölcsönhatásával foglalkozik...de nem az eredetével. a vallások pedig arra helyezik a hangsúlyt, ami "állítólag" táptalajt biztosít bárminek is...egy ez a "Hatalom"(Isten). így pedig simán összefér a kettő...mivel nem ellentétről van szó...ha pedig a tudományba belekeverjük a filozófiát, akkor nincs is miről beszélni, hiszen jó pár filozófiai irányzatba belepasszol egy "teremtő". :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!