Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a cukor vegyjele? Mi a...

Mi a cukor vegyjele? Mi a vízben való oldódásának a reakcióegyenlete?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Melyik cukor?:) Glükóz, fruktóz stb...vegyjel nincs, ellenben vegyület-képlet van. De a legcélravezetőbb a szerkezeti képlet, mert a szimpla kémiai képlet nem mond el sokat a szerkezetről (fruktózés és glükózé pl uaz: C6H12O6).

Az oldódás fizikai jelenség, másodlagos kötések jönnek létre a vízmolekulák és a cukormolekulák között (pl. hidrogénhidak a sok hidroxil-csoport jelenléte miatt).

2011. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem P2CH3?
2011. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Másodiknak: ez most oltás?:)
2011. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
nem tudom a kémiát bocs
2011. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor miért válaszolsz???
2011. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első jól írja.

Többféle cukor van, C12H22O11 szacharóz (répacukor), laktóz, ill. egyszerű cukor a C6H12O6 glükóz, fruktóz.


A vízben való oldódásának nincsen reakcióegyenlete, mivel nem történik kémiai reakció, csak a szilárd cukor szétesik molekulákra.

2011. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
mert nincs jobb dolgom
2011. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tom Benko ***** válasza:

Gondolom a szőlőcukoré kellene neked, a kérdésből kiindulva. Egyébként jól mondják felettem, sokféle cukor van.

Vegyjele nincs, képlete van, de az nem sokat mond. Sajnos nem tudom itt beszerkeszteni, a gyk hülye az ASCII-arthoz... :(

A vízben oldódás során gyenge másodrendű kötések alakulnak ki a hidroxilcsoportok és a vízmolekulák között. Ennek nincs egyenlete.

2011. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tom,

Az összegképletet beírtuk már, reakcióegyenletekhez az is elég.

A szerkezeti meg ott van pl. wikin

[link]

2011. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban elírtam a kérdéstben..

Igazából még mi se tanultuk, gyanítom a szerves kémiához van köze, csak már egy ideje érdekelt, hogy mégis mi a képlete, meg az ilyenek.

Azt tudom hogy vízzel nem lép reakcióba, csakúgy, mint a só sem, viszont arra voltam kíváncsi, hogy mikké esik szét.

Pl. itt van a só+víz: NaCL + H2O = Na+ + Cl- + H2O, tehát szétesik ionjaira.

Nem tudom, csak gondolom, hogy a cukor (az a cukor, amit étkezésekre használunk fel, a sima mezei cukorrépából nyert kristálycukor) is valahogy így esik szét, vagy alkot kötéseket a vízmolekulákkal.

2011. ápr. 3. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!