Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igaz: a cukor...

Szerintetek ez igaz: a cukor lelassítja a fehérvérsejteket?

Figyelt kérdés

Anno ezt a kérdést írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__13..

Azóta kipróbáltam, hogy nem eszem semmiféle finomított cukrot, és csak gyümölcsöket eszem édességként. Nem tudom, hogy tényleg igaz amit a barátnőm mondott, de hogy ebben az évben volt először az, hogy nem kellett heteket hiányoznom megfázás, és influenza miatt. Ráadásul kitűnő lett a bizonyítványom is. :) Eszméletlen boldog vagyok, hogy hallgattam rá. :)


2011. jún. 11. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2011. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vegyél elő egy sejtbiológia vagy immunológia tankönyvet, mielőtt ekkora blődségeket írsz. Az igaz, hogy cukorbetegekben gyakoribbak a fertőzések, de azért az milliárdszor komplexebb dolog annál, hogy a "cukor" lassítja a fehérvérsejteket.

Már a megfogalmazás is eléggé puritán:


Mi az hogy lassítja? Mit lassít? A kemotaxist, migrációt az endothelen keresztül, vagy a vérben az áramlását? Esetleg a citokinek termelődését lassítja? Netalán az osztódást vagy differenciálódást lassítja?


Melyik fehérvérsejteknek? Összesnek? Neutrophil, basophil, eosinophil granulocytáknak? Monocytáknak? T- vagy B-lymphocytának?

2011. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ehhez az oldalhoz biológia szakot kell elvégeznem azért, hogy kiírjak egy kérdést. --" Sajnálom, ha puritánnak találtad a megfogalmazást, de csak a tapasztalatomat osztottam meg...
2011. jún. 11. 20:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ehhez az oldalhoz biológia szakot kell elvégeznem azért, hogy kiírjak egy kérdést. --" Sajnálom, ha puritánnak találtad a megfogalmazást, de csak a tapasztalatomat osztottam meg...De igyekszem pótolni a hiányosságaimat...
2011. jún. 11. 20:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem én vagyok az egyetlen aki hülyeséget írt ki már itt, szóval nem kell rögtön nekem támadni...
2011. jún. 11. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Hallgass az előzőre, jól írja.
2011. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De azért nyugtassatok meg, hogy az ipari cukor azért nem igazán egészséges. Ugye azért ezt nem látom rosszul? Lehet, hogy nem vagyok biológus, de azért a tapasztalat azt mutatja, hogy ártani, nem árt, ha nincs ott a háztartásban.
2011. jún. 11. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ipari cukor valóban nem egészséges; szinte tiszta cukor, és ha elkezded enni, akkor nagyon nehéz abbahagyni.
2011. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!