Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mágnesekkel építhető lenne...

Mágnesekkel építhető lenne örökmozgó?

Figyelt kérdés

Elsőfajú örökmozgó a termodinamika I főtétele, másodfajú pedig a II. főtétel értelmében NEM létezhet :(


Elvileg nem, oké, lépjünk túl ezen. Olyan pl rúdmágnesekre gondoltam, amik rögzítve vannak egy tengelyen, és fogaskerekek segítségével lennének csatlakoztatva... Mint tudjuk az ellentétes pólusok vonzák, az azonosak taszítják egymást. Mikor a két mágnes forogna úgy lenne belőve a szerkezet, hogy hol közelebb hol távolabb viszi egyiket a másiktól, hogy egy instabil rendszert alkosson, és (forgó) mozgás jöjjön létre...


Valahogy találjátok ki mire gondoltam :D Hajrá :D Híresek lehettek :P


Eddig amiket felrajzoltam úgy jött ki, hogy mindig beállt a rendszer egy stabil pontba.


2011. ápr. 13. 18:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

maci


Áááá, az marha jó, egyszer akartam venni olyan bólogatós kacsát :D De az sem örökmozgó, mert a víz az "üzemagyag", pontosan annak a párolgása :D

2011. ápr. 14. 07:33
 12/25 anonim ***** válasza:
Ne má Maci..! Megint lebuktatsz.. :)
2011. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Piakssz válasza:

Egy ötlet:

Veszünk 4 mágnest.

Kell egy átlátszó mondjuk műanyag, burok amiben levegő van.

Ez a műanyag burok legyen kör alakú. a mágnest beletesszük, ehhez a mágnesnek is kör alakúnak kell lennie, vagyis egyezni a burok formájával. A 4 mágnest szembeállítani úgy egymással hogy taszítsák egymás mindkét oldalról. Bezárni a burkot és kicsit ellendíteni a burkot úgy hogy elkezdjen benne mozogni a mágnes így eltaszítja majd megint eltaszítja egymástól. Annyi hely kell közötte hogy ne álljon be egy helyre.

Talán ez megoldás lenne?:D

Burok azért kell zárt mert a mágnes kiugrana a pályájáról.

Hajrá. :)

2011. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A mágnes egy idő után nem lenne mágneses, az elv megbukott.
2011. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Örökmozgó...? Hát ez relatív.. mi az h mozog? mi az h örökké...? Hogyha leteszel egy kristály homokot abban is mozognak a részecskék, vagy mondjuk ott egy hattyú. kb 3-400 évig él, és mozognak az élőlények amíg élnek. Tehát mikor megszület valószínű h életed végéig él és mozog is..., tehát a te számodra olyan mintha örökmozgó lenne.

A fizika elvével viszont a csillagászati mértékekkel és eszközökkel létrehozható de a földöm valóságos örökmozó (eddigi ismeretek szerint) nem.

2011. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Közben ráájöttem a megoldásra:


-fogj egy macskát

-meg egy vajaskenyeret


a macska mindig a talpára esik, a vajaskenyér meg mindig a vajas oldalára! Kötözd a vajaskenyezet a macska hátára, majd ejts le XD

2011. ápr. 21. 19:42
 17/25 anonim ***** válasza:
Csakhogy ez urban legend, a macska sem esik a talpára ha nem dobod le elég magasról, mivel a levegőben fordul át a farkával. A vajaskenyér pedig azért esik sokszor a vajas felére, mert amikor kened, benyomod a kenyeret, ami így a levegőben átbillenti a kenyeret.
2011. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
:D szted komolyan írtam :D ???
2011. ápr. 22. 13:39
 19/25 anonim ***** válasza:

A tudósok azt is bebizonyították, hogy láncreakció nem lehetséges. Aztán amikor megcsinálták az atombombát, akkor meg Hö!


A fizika törvényeire meg senki ne hivatkozzon, hiszen azt emberek írták. Méghozzá olyan emberek, akik az akkori technológia csúcsán álltak. De ha most Einsteinnek megmutatnál egy négymagos mobiltelefont, azt mondaná, hogy ez lehetetlen, mert a fizika törvényei szerint ilyen nem létezik.

Vagy rosszul tudom, és a fizika törvényeit az isten írta?


Gyerekek nálamnál nincs szkeptikusabb, de akkor a következő állítást magyarázza meg nekem valaki.



Az egész örökmozgónak a lényege, hogy kinek az érdeke, hogy legyen örökmozgó. Neked? Vagyis az embereknek? Hogy képzeled?! Be akarsz menni a találmány hivatalba? Nórmális vagy? Széllel szembe akarsz pisilni? Szerinted a kormányoknak mekkora pénzük van az energia bizniszben? Szerinted majd nagy kegyesen átadják neked a lehetőséget, hogy helyettük keresd a forint milliárdokat? És majd virágesővel ünnepelik azt, hogy a zsebükből kihúzod a lóvét?? Nórmális vagy? Autóbalesetet akarsz szenvedni? Vagy véletlenül ki akarsz esni a tizedik emeletről? Vagy ami mostanában sláger, egyszerűen szét esz a rák. Egyet lehet tenni, csendben megcsinálod, és ha működik, halkan továbbadod, hogy csinálja meg minél több ember, mert mindenkit nem tehetnek el láb alól. Sajnos ez egy olyan terület, amiben nem lehet dicsőségre törekedni. Ha ezt nem érted meg, akkor a többi eltűnt tudós sorsára jutsz.


Eddig én is azt hittem, hogy nincs örökmozgó. Elhittem én is, mert így tanultam, és elfogadtam feltétel nélkül. Bizonyára nálamnál okosabb emberek foglalkoznak ezzel, és nekem hogy sikerülhetne, ha már nekik nem sikerült.


Az áttörés az egyik reggel történt, mikor a híradó arról számolt be, hogy a Gyöngyöspatai feszültség akkor kezdődött, mikor megjelentek az egyenruhások.

Gyerekek! Van örökmozgó!!!!

De ez hogy függ össze az örökmozgóval?

A Gyöngyöspatai helyzetet röviden. Az ott élő embereket folyamatosan meglopta kirabolt és sanyargatta egy embercsoport. De hiába kértek segítséget, le se szarták őket. Kínjukban biztonsági őröket voltak kénytelenek bérelni, akikkel aztán meggyűlt a bajuk a szabadon garázdálkodó népcsoporttal. A média természetesen a bűnözők mellé állt, mint ahogy ezt tenni szokták. Szerintük addig minden a legnagyobb rendben volt, míg a gazemberek hosszú éveken át, fényes nappal kirabolták a becsületesen dolgozó Magyar embereket. Így aztán az igazság a háttérbe szorult, mint ahogy ez az örökmozgónál is.

Ebben a pillanatban úgy gondoltam, elérkezett a pillanat, hogy ismét foglalkozzak a kérdéssel. Elsőre körül néztem a neten, mit találok. Ott sajnos egyik leírást sem találtam működőképesnek, ezért elővettem azt a témát, amit még gyerekkoromban kitaláltam. De akkor még nem foglalkoztam vele , mert én is elfogadtam, hogy nem működik.

Rajz nélkül elég nehéz leírni, de megpróbálom.

Az elv lényege, hogy a mágnesteret vaslemezzel le lehet árnyékolni.

Képzeljünk el négy, taszításba állított mágnest. Ebből kettő nyugvó mágnest, ami egymástól mondjuk 30 cm-re van. A másik két, taszításban lévő mágnes egy himbára van felfogatva, amik felváltva ráközelíthetnek a nyugvó mágnesekre. A himba egy hajtókarral egy lendítő kerékhez van rögzítve. A lendítőkerék egy 90 fokos hajtással egy tengelyhez kapcsolódik. Ezen a tengelyen egy félbevágott vas árnyékoló korong van, ami megfelelő időpillanatban az egymásra közelítő mágnesek előtt alakítja ki a takarást. Az előtt a nyugvó mágnes előtt, aminek a mozgó párja épp elindul felfelé, a takaró korong épp betakar. Tehát a mozgó mágnes akadálymentesen ráközelíthet a taszításban lévő párjára, amit most árnyékol a korong. Mikor a himba holtpontra ér, a korong takarása kifordul, és a két, nagyon közel lévő mágnes ereje egymásra feszülve a lendítő kerékbe préseli a kettejük bármekkora taszító erejét. Mikor az egymásra szabadult mágnesek az egymás eltaszításával küszködnek, a másik oldalon ebben a pillanatban a folyamat fordítottan épül fel, vagyis a takaró korong most a másik oldalon takar, és míg mondjuk a bal oldalon a két mágnes tiszta erővel távolodik, addig a jobb oldalon a betakarás miatt a másik két mágnes szabadon egymásra közelíthet.

Ha valakinek van természetes műszaki érzéke, az már látja ezt a rendszert mozgás közben.

Mikor ezt kidolgoztam, szkeptikusan próbáltam megdönteni a saját állításomat, mi az a tényező, ami miatt a rendszer ne működne.

Eddig nem találtam olyan magyarázatot, ami miatt a rendszer megállna. Aztán próbáltam embereket megszólítani, hogy szerintük mi az a tényező, ami miatt a rendszer nem lenne önfenntartó. Elképesztő dolgok derültek ki. Rájöttem, hogy az emberek nagyon nagy része műszaki analfabéta. Nem volt kivétel ez alól a frissen diplomázott műszaki egyetemi hallgató sem.

Voltak, akik azzal a hülyeséggel álltak elő, hogy ha már meg kell lökni, akkor nem örökmozgó. (Idióta!) Sokan voltak, akik a súrlódásnál leragadtak. (Másik idióta!), hiszen a mágnes erejével a súrlódás átléphető.

Volt egy normális állítás is, miszerint a mágnestérben mozgó vaslemezben keletkező örvényáram akadályozni fogja a rendszert. Erre csak az a válaszom, hogy kit zavar, ha a rendszer lassan forog. DE Forog!! De csináltam egy egyszerűsített kísérletet, az örvénylés a kísérletben nem jelentkezett.

Természetesen én is szkeptikus vagyok, de még nem találtam olyan magyarázatot, ami szerint ez a rendszer ne működne.

Ha a rendszer mégsem működőképes, akkor az ember egy kísérlettel gazdagabb. De ha működik, akkor a kipróbálója nagy veszélyben van, hiszen akkor nagy valószínűséggel mások is megcsinálták és valamiért ők sem jutottak el a nyilvánosságig.

Természetesen az energiaérdekekre gondolok.

2014. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"A fizika törvényeire meg senki ne hivatkozzon, hiszen azt emberek írták. "



Tévedsz. A törvények természetiek, az ember csak leírja, lejegyzi őket, következtetve a jelenségekből. Aztán, ha jön egy olyan elmélet, ami jobban, pontosabban leírja az adott dolgot, akkor lecserélik.



"De ha most Einsteinnek megmutatnál egy négymagos mobiltelefont, azt mondaná, hogy ez lehetetlen, mert a fizika törvényei szerint ilyen nem létezik."


Miből gondolod? Te vagy Einstein? Szerintem pont ő az, aki nem ezt mondaná.



"Vagy rosszul tudom, és a fizika törvényeit az isten írta?"



Igen, közlöm veled, hogy rosszul tudod, és a fizika törvényeit isten írta. Ez újdonság? Elég fura vagy. Szerinted az ember találta ki a gravitációt? Nem itt volt eleve, és mi csak megtanultuk, hogy működik?

2014. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!