Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mágnesekkel építhető lenne...

Mágnesekkel építhető lenne örökmozgó?

Figyelt kérdés

Elsőfajú örökmozgó a termodinamika I főtétele, másodfajú pedig a II. főtétel értelmében NEM létezhet :(


Elvileg nem, oké, lépjünk túl ezen. Olyan pl rúdmágnesekre gondoltam, amik rögzítve vannak egy tengelyen, és fogaskerekek segítségével lennének csatlakoztatva... Mint tudjuk az ellentétes pólusok vonzák, az azonosak taszítják egymást. Mikor a két mágnes forogna úgy lenne belőve a szerkezet, hogy hol közelebb hol távolabb viszi egyiket a másiktól, hogy egy instabil rendszert alkosson, és (forgó) mozgás jöjjön létre...


Valahogy találjátok ki mire gondoltam :D Hajrá :D Híresek lehettek :P


Eddig amiket felrajzoltam úgy jött ki, hogy mindig beállt a rendszer egy stabil pontba.


2011. ápr. 13. 18:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mielőtt számon kérnél, az állításodat sajnos nem tudom megcáfolni, nem vagyok fizikus. De nagyobb összeget mernék rá feltenni, hogy lesz itt olyan előbb-utóbb, aki rámutat, hogy melyik ponton hibás az elméleted (ha senki nem jön, majd én idehívom macit vagy Sir Butchert).


Az meg, hogy az állítólagos világot megmentő találmányok elterjedésének szabotálásában hiszünk, és ezért a kormányt okoljuk, a szokásos kisember paranoiája. Ugyanaz a sztori, mint hogy az ember nem járt a Holdon, a holokausztot csak kitalálták, a történelemhez hozzáírtak 300 évet, 12 zsidó család irányítja a világot stb. Ilyen gyerekes túlegyszerűsítésekben meg összeesküvés-elméletekben azok hisznek, akik nem értik a világot, de mindenképp szükségük van az érzésre, hogy ők a dolgok mögé látnak. Nem hiszem, hogy ha ezeknek az örökmozgó-projekteknek lenne valós, reális esélyük, akkor nem ezzel foglalkoznának a CERN-ben, nem erről hallanánk állandóan az antianyag kutatása helyett.

2014. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy a világnak meg van a saját törvényszerűsége. Az ember ezekből egy töredékét fel is fedezte, de azt mondani, hogy mindent tud róla, szerintem nem szerencsés. Valóban, bennem is felmerült, hogy elég sok okos ember lehet, miért nem foglalkoztak ezzel a témával, ha ilyen egyszerű? Viszont arra is rájöttem, hogy az, ami az egyik embernek egyszerű, az a másiknak megoldhatatlan. Tapasztalatom szerint az elméleti emberek nem látnak bele a dolgok gyakorlati részébe. És ez fordítva is igaz.

Épp a napokban néztem meg a hubble távcső megmentése című dokumentum filmet. Elképedve néztem azt a sok bénázást, amit ott összehoztak. Pedig azt hinné az ember, hogy akik képesek az űrbe eljutni, azoknak néhány csavar kiszerelése már nem jelent gondot.

Ez a világ mindig is arról szólt, hogy a nagyobb elméleti tudással rendelkezők uralkodnak a kisebb elméleti tudásúak fölött. A gyakorlatnál viszont ez állandóan ütközni fog. Lásd a főnököt, aki bizonyára magasan képzett, hiszen diplomája van, miért adna igazat a beosztottnak, hiszen alacsonyabb elméleti tudású? Pedig legtöbb esetben az egyszerű melósnak nem a fejében van, hanem pont ott ahol kell a kezében és a lábában. Egy diplomás soha nem fogja elismeri az egyszerű melós technikai meglátásait.

Aki az iskolapadban nagyon ott van, szinte biztos, hogy nem fog bele látni a technikai részletekbe.

Így egy örök mozgó is eleve kudarcra van ítélve, mert a jelenlegi matematikai törvényszerűségekkel közelíti meg a kérdést.

De mi van azzal a bejelentéssel, amiben arról számoltak be, hogy

"Az emberiség megcsinálta azt a berendezést,ami 150 %-ot termel."

?

A saját fülemmel hallottam és láttam. Egy pár napig adták az összes tv csatornán. De nem tettem el bizonyítéknak, mert akkor teljesen úgy nézett ki, hogy végre tényleg megcsináltuk. Végre teljes bizonyossággal kiderült, hogy az emberiség egy új energiaforrás birtokában van. Bár a tudósítás végén aggasztóan hatott, amit hozzá fűztek, hogy egyenlőre titkos a dolog. Annyit elárultak, hogy a szerkezet elektromágneses elven működik. Akkor volt egy sejtésem, hogy na ez a süllyesztő.

Már meg sem lep, hogy mindenki letagadja, hogy ilyet valamikor is leadtak.

2014. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A Trabantomba épített kétütemű Wartburg motor állandóan megszorult. Ezt a jelenséget csak egy ártatlan 80-90 –es sebességnél produkálta. És ami megbolondította a dolgot, hogy ez végsebesség környezetében már nem történt meg. Tehát ha padlót nyomtam neki, akkor nem volt gond, de ha ezzel a bizonyos sebességgel haladtam, akkor várható volt a motor megszorulása.

Mivel akkor még bíztam abban, hogy nálamnál okosabb emberek vannak, elsőre felkerestem nálamnál okosabb embereket. Aztán a feltételezések olyan méretűre nőttek, hogy rájöttem, mindenki csak vaktában tapogatózik. Nem voltak kivételek ezalól a gépész mérnökök sem. Ismét saját magamra lettem utalva. Már túl voltam azon, hogy a kutatás valahol megtérül, de úgy gondoltam, ha ezt most félre teszem, örökké bennem marad, hogy mi lehetett a gond.

Természetesen a probléma olyan volt, amitől mindenki nagyon nagyon távol volt. Megoldottam. A megoldást szándékosan nem írom, le kíváncsi vagyok, ki mennyire képes felvenni a tempót.


Szóval ennyit arról hogy valakiről feltételezzük, hogy ellát a világ mási csücskére, az még nem feltétele, hogy egy csavart jól be tud csavarni a székébe.

2014. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mi ez a nagy hallgatás???!!!

Mérnökök! Egyetemi hallgatók!!! Docensek!!! Lehet válaszolni!!!! Valaki védje meg a mundér becsületét!!! Én csak egy egyszerű droid vagyok. Egy olyan ember, akit az említett nagy emberek nagy ívben lenéznének, ha a beosztottjukként dolgoznék.

Lehet bebizonyítani, hogy mire kaptátok a diplomátokat!!!

Lehet az egyenleteket felsorakoztatni! Kíváncsian várom a végeredményt!!!

2014. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Hát nem tudom nekem mint sok embernek nincs pénze 10.000-forintos mágnesekre, hogy az igazamat kipróbáljam titokban, de ha rúdmágneseket kötünk egy tengelyre függőlegesen majd a tengely köré egy keretre vízszintesen teszünk mágneseket és ezt úgy alakítjuk ki, hogy a tengelyen egy síkban 1-2 arányban É-D-D pólusok és a vízszintesen ugyanebben a síkban 2-1 arányban É-É-D pólusok vannak, majd a tengelyen függőlegesen egy szinttel lejjebb ahol D-D-É pólusok vannak a kereten újabb mágnesek vannak É-É-D pólusokkal befelé, így már két szint van ahol primszámként elvileg sose lesz kiegyenlítődés a mágneses terek között hiszen 2-1 arányban valamerre mozogni kellene elvileg vagy beállni egy bizonyos nyugalmi állapotnak. De ha ebből a szintből is 3 van vagy nem 3 pólus van egy szinten hanem 7 szóval el lehetne ezzel játszadozni kicsit csakhát alaphangon egy ilyen ipari mágnes 10 e ft és a legkisebb kisérlethez is kellene minimum 9 :-(

de ha forogna akkor jönne a másik forog-e annyira, hogy meghajtson egy generátort, vagy mennyi ilyen kellene egy generátor hajtásához, aztán jöhetne az elektromos fűtés a fák érdekében....

2018. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!