Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Asszem megfejtettem a jobbra-b...

Asszem megfejtettem a jobbra-balra forgó lány lényegét! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Biztos ismeritek, de ha nem, erről van szó: " [link]


Elsősorban azoktól kérdezem, aki mind2 irányban "tudja" látni.

Amikor balra forog, akkor azért forog balra, mert az árnyéka alapján arra kell forognia, hiszen mikor a lába elől van, akkor nem látnánk az árnyékot és mikor hátul akkor meg igen.


A jobbra forgást viszont az igazolja, hogy a mozdulat csak így "normális", aki ismeri az emberi testet, meg a mozgást, az tudja hogy ilyen testtartással merre lehet jól pörögni.


Tehát ez a modell egy jobbra forgó lányról készülhetett, de a modellt balra pörgetik. És ez zavarja össze az agyunkat, hogy egyszer azt látjuk hogy jobbra kell pörögnie, egyszer meg azt hogy dehát az árnyéka alapján balra pörög!


Szóval aki földhözragadtabb, racionálisabb, az annyit lát hogy, nézd meg, ez a test balra pörög, hát ott az árnyék! (mégha nem is tudatosul benne hogy az árnyék miatt látja így)

Aki meg kreatív, de rossz megfigyelő, vagy olyan aki szereti ignorálni a tényeket, az meg azt mondja hogy hátde ez a test egy lányt ábrázol, aki balettozik, és épp lendít a lábával, és ilyen mozgással jobbra kell lendítenie! Az árnyékok meg biztos csak valami trükk miatt forognak úgy!

Mármint, persze mind2 típust eltúlozva, mert ugye mindenki kicsit ilyen is meg olyan is.

Szóval emiatt lehet az esetleg (hogyha igaz ez a jobbféleteke-kreatív balfélteke-racionalitás dolog), hogy az intuitívabb emberek, akikhez közelebb áll a tánc, a mozgás, jobbra látják pörögni, az "alulról felfelé" gondolkozó emberek meg balra látják. Közbe meg senkinek nincs igaza, mert a lány jobbra pörög, de a róla készült szobor (vagy a szobor árnyéka) meg balra :D


2011. ápr. 26. 01:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kicsit túlkombináltad, szerintem. Nincs ezen semmi különleges megfejtenivaló.

Ha árnyék nélkül, és egyéb forgó formával elkészített animációt látnál, ugyanúgy láthatnád jobbra és balra forgónak.

2011. ápr. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nem agyfélteke-teszt, csak optikai illúzió.


[link]

ott látsz egy másik forgó ábrát is..


És ezt meg tudod fejteni?

http://www.youtube.com/watch?v=iR9WVhiaIeY

:)

2011. ápr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az nyilvánvaló, hogy az agy asszociációs képességét használják ki ezek a dolgok, és egy sziluett az nézhet erre is meg arra is, de az én kérdésem arra vonatkozik, hogy ha tényleg köthető a gondolkodásmódhoz ez a balerina, akkor miért.


Inkább megfogalmazhatnám úgy is a kérdést, hogy balettosok, táncosok (esetleg animátorok) merre látják forogni, ha csak a testet nézik, és nem nézik az árnyékot. Bár nemtudom hány ilyen ember jár ide. :)


Vagy hogy, ha látjátok pörögni jobbra és balra is, melyik mond ellent jobban szerintetek a fizika törvényeinek, melyik mozgás "természetesebb"? ha nem nézitek az árnyékát.

2011. ápr. 26. 11:02
 4/15 A kérdező kommentje:

Mégvalami, amit linkeltél, ott ezt írja: "According to an online survey of over 1600 participants, approximately two thirds of observers initially perceived the silhouette to be rotating clockwise. In addition, observers who initially perceived a clockwise rotation had more difficulty experiencing the alternative"


clockwise az jobbra, ha jól tévedek.


Tehát nem gyanús ez, hogy az árnyék szerint balra pörög, ami igazából az egyetlen kiindulópont lehetne, de az emberek 2/3-a mégis jobbra látják pörögni?


Ezért gondolom, hogy van egy másik kiindulópont, mégpedig az, hogy ez a póz a jobbrapörgés póza. Kiegyensúlyozattabban, és jobb lendülettel tud ilyen pózzal, és dőlésszöggel jobbra pörögni.

2011. ápr. 26. 11:10
 5/15 anonim ***** válasza:

A felemelt lábának az árnyékát nézd ami mindig csak egy bizonyos időközbe látható.

és mikor eltűnik te a szemeddel kövesd azt a pályát ami az árnyék folytat.(csak te nem látod mert eltünik:).

Megfogsz lepődni:D

Nem lövöm le a poént:D

2011. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lődd le kérlek a poént, mert nem tudom mire akarsz kilyukadni. Azt írtam már korábban, hogy az árnyék azt sugallja, hogy balra forog.
2011. ápr. 26. 12:26
 7/15 dellfil ***** válasza:

Lehet, hogy "begyöpösödött agyú" vagyok, de számomra egyértelműen az óramutató járásával ellenkező irányba forog. Minél tovább nézem, minél inkább megpróbálom elemezni, annál inkább meggyőződöm erről a tényről.

Csak egy dolgot emelnék ki. A lány lábfejének az árnyéka (szemből nézem a képernyőt!) bal oldalon tűnik el alul a képből, és (utána!) jobb oldalon tűnik fel újra. És így tovább, és így tovább...

Vagyis: Ha egy test forog, és a forgástengelye NEM mozdul el (azaz az NEM forog a forgástengely) csak két féle forgás irány létezik. A lány EGY irányba azaz - mint említettem - az óramutató járásával ellenkező irányba forog, ha képzeletben felülről nézzük, és ha alulról nézzük akkor az óramutató járásával egyező irányba kell hogy forogjon. A másik forgásirány a fentiek ellentéte. De a lány, (mondjuk felülről nézve) az óramutató járásával ellenkező irányba forog.

Ez tény.


dellfil

2011. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ti el se olvassátok a kérdésem rendesen! :(
2011. ápr. 26. 18:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez egy animált gif amit réges-régen leszedtem és kockákra bontottam egy erre szolgáló programmal. Valójában mindkét irányba forog, de már nem nem emlékszem melyik két kockánál van betéve a váltás, szedd szét te is és megtudod.
2011. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:58 te miről beszélsz???

22:37 váltás???


uhh, nagyon eltévedtetek szerintem.. Bocs, de értitek egyáltalán, hogy miről szól ez az egész?

Talán ez segít:

[link]


A "giveaway" kép szerint a kérdező nem jól értelmezi az árnyék szerepét/helyzetét.


A képkockák szerinti bontás egyébként, ott van a fent linkelt wikipedia oldalon is, ott tanulmányozhatjátok egyenként a képkockákat.

2011. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!