Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valakinek négyújjas...

Van valakinek négyújjas barázdája, vagyis lezárt keze? Kisbabám ezzel született, egészséges, de tudni szeretném van-e valami mögötte.

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 18:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Genetikailag egészséges a kisfiam, de az okkult tudományok köréből erről a jellegzetességről csak negatívumokat olvastam.

Olyanok jelentkezését várom,akiknek van, vagy akik ismernek ilyen tenyérvonalú embereket és megnyugtatóan mondhatják, hogy nem kell aggodalmaskodnom a pici fiam egészsége és élete felől.

2009. márc. 7. 18:26
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
az meg mi? hol van??
2009. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Csak gondoltam, ha elmeséled laikusnak, akkor ők is tudnak segíetni, mert nem hiszem h mindenki tudja ezt ahogy én sem....
2009. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ismerem a "problémát", de neten ezt találtam:

"A lezárt kéz


A három fővonal valamelyikének hiánya vagy hiányossága minden esetben valamilyen testi, szellemi, vagy lelki zavart jelez. Ezért szerencsétlen alakzat a lezárt kéz, vagyis az, amikor a három (élet-, fej- és szívvonal) fővonal a tenyér hüvelykujj felöli oldalán egybeolvad. Rendkívül rossz jel, szerencsére csak ritkán fordul elő. A lezárt kéze azért kedvezőtlen, mert benne nem tudnak boldogulni a Jupiter-erők, de a Merkúr, a Nap és a Szaturnusz kedvező hatása sem tud érvényesülni a Hold, a Vénusz és a Mars kedvezőtlen erőivel szemben. A lezárt kéz olyan embereket szimbolizál, akikkel nehéz az együttélés, nem könnyű egyetértésre jutni velük, ezek az úgynevezett "nehéz" emberek. Mindezeken túl a lezárt kéz jelezhet gyenge ítélőképességet, rossz emberismeretet, neuraszténiát, esetleg bénulást, beszédzavart, nőknél pedig vetélést, koraszülést.


Régebben a lezárt tenyérből erőszakos halálra következtettek, ez az állítás azonban nem állja meg a helyét, sokkal inkább utalhat tulajdonosának összeférhetetlenségére, kibírhatatlanságára, inkompatibilis, rossz természetére. A lezárt kéz különösen akkor jelenthet rosszat, ha ez a fővonal-formáció mindkét tenyérben megtalálható. Ha csak az egyik kézben lelhető fel, akkor a kedvezőtlen jelentés csupán valamelyik felmenő ősre vonatkozik."


[link]


mondjuk ehhez én túl racionális vagyok, én biztos nem foglalkoznék vele. Most vagyok 29 éves, de ilyen nézőpontból soha nem néztem meg még a tenyerem...

2009. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsémnek van,és a nagyanyámnak is,mind a ketten teljesen egészségesek (hál Istennek). Gondolom öröklődhet,több rokonnak is van a családban.
2009. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom Te írtad e ezt a kérdést,de ha nem akkor szerintem vedd fel a kérdezővel a kapcsolatot!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tedd fel a kérdésed még az NLC-n( nők lapja cafe)



Sok boldogságot és egészséget!

2009. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
ha az a lezárt tenyér amit egyik válaszoló ír...nekem a 4ujjas barázdáról nem az jut eszembe
2009. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nos, a négyújjas barázda és a lezárt kéz ugyanaz, csak a négyújjas barázda kifejezést a humángenetika, a lezárt kéz kifejezést pedig a kyromantia( kézelemzés) használja.

Köszönöm , hogy volt aki utánanézett a neten, de mint gyógypedagógus, 40 év felett szült kismama és mint művelt laikus azt hiszem többet tudok a témáról, mint bárki más.

A kérdésemet tapasztalat, tényleges élő emberek megélései iránt tettem fel. Vagyis tudom hogy mi ez, de a családomban még nem fordult elő. Azt szerettem volna, hogyha ilyen jellegzetességgel élők ( főleg magas életkorúak ) akiknek mindkét tenyerén fellelhető a barázda jelentkezzenek, hogy ezáltal bizonyos dolgokat kizárhassak.

Akik tanulmányozták a kérdést úgyis értik mik az aggodalmaim.

A tenyér külső szemlélő részére egyébként úgy néz ki, mintha a két haránt futó tenyérvonal, a szív és fej egyetlen vizszintes barázdává olvadt volna egybe.

A morbus DOWN jellegzetessége is tudom, de a humapopulació 3%-ban minden betegség nélkül előfordul.

Várom további érdemi válaszaitokat!

2009. márc. 8. 15:04
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Biztos, hogy ez a kérdés a "Tudományok" körébe tartozik?
2009. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem!

Igen írhattam volna az " egészség" rovatba is, ott meg megkérdezhették volna, hogy miért oda hiszen ez nem betegség.

Igen a tudományhoz, mert mint írtam egy súlyos értelmi fogyatékosságot okozó kromoszómaabberráció a 21. kromoszóma triszómia, azaz a MORBUS DOWN egyik jellegzetes tünete.

Nem ismételném önmagam, ha lehet!!!!

Tapasztalat útján szeretném megtudni, hogy bár a témában sok írás már megjelent, ha tudom, hogy idős egészséges emberek is élnek ezzel a jellegzetességgel, az számomra nagyon megnyugtató lenne.

Az értetlen és kifogásoló kérdezők, ha nem tudnak előremozdító válaszokat adni inkább ne írjanak, ha lehet.

2009. márc. 8. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!