Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valakinek négyújjas...

Van valakinek négyújjas barázdája, vagyis lezárt keze? Kisbabám ezzel született, egészséges, de tudni szeretném van-e valami mögötte.

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 18:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tegnap 19.40-nek. Igen erre gondoltam: konkrét példára.

Igen Dr. Czeziel Endre orvos genetikus válasza alapján öröklődik, mégpedig ha megjelenik dominánsan.

2009. márc. 8. 19:14
 12/17 anonim válasza:
100%
Nekem lezárt tenyerem van, mindkét kezemen. Sokáig én is úgy gondoltam, hogy ez valami "rossz kód", de minden a neveltetéstől függ, minden eldől kisgyermekkorban. Egészségügyileg nincs problémám, megnyugodhatsz. Neurológiailag viszont van, depressziós vagyok, ez genetikai hiba ugyan, de ismerek olyan lezárt kezű embert akinek semmi ilyen problémája nincs.
2009. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó nagyon szépen köszönöm a választ.

Ha azt még megtudhatnám rólad, hogy hány éves vagy. Természetesen , ha nem akarod ne írd meg.

Egyébként, te hogy élted meg? Érdekesnek találtad a jelenséget, érdeklődtél utána, vagy csak simán elfogadtad?

Találsz önmagadban valami különlegeset, illetve kuriózumot?

Előre is köszönöm szépen a választ.

2009. jún. 5. 19:59
 14/17 anonim válasza:
Sziasztok, bár régen írtatok ide, engem is érdekelne a téma, ugyanis kislányomnak is 4ujjas barázdája van. Most 3 hetesm és három hét múlva megyünk vissza a gyerekorvoshoz. Amúgy gyönyörű kiscsaj, de azért parázok. Ki mennyivel lett bölcsebb e téren? Vannak-e újabb információtok? Érdekelne a téma nagyon!!!!!
2009. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 1 éves múlt. A bal kezén neki is lezárt tenyere van. Ha gondolod írj e-mailt, és beszélgethetünk! Örülnék neki, mert én sem ismerek senkit, akinek ilyen lenne a keze.

2009. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Sziasztok!


Bár lassan egy éve nem írtatok ide, azért én szeretnék válaszolni.

19 éves lány vagyok és mind a két kezemen lezárt kezű. Eleinte nagyon örültem neki, hogy más a tenyerem, mint a többieké. Aztán egy hónapja nagyon rosszakat olvastam erről a dologról és akkor elkezdtem komolyabban keresgélni.

[link]

Nem tudok róla, hogy különösebb szervi problémám lenne, heti 2x min. 1 órát futok vagy tesizek. Sokat gyalogolok és sétáltatok kutyát.

Ami a cikkben benne van, szinte minden igaz rám... magam is meglepődtem. Én nem vagyok depressziós, de vannak érzelmi kitöréseim és ez néha agresszív is, de általában 15 perc alatt végigfut rajtam és utána nincs semmi bajom.

A családomban senkinek nincs ilyen tenyere, még a nagyszüleim között sem.


Remélem még valaki elolvassa ezt, várom a további kérdéseiteket, e-mailben is szívesen válaszolok.

2010. okt. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45 éves férfi vagyok, mindkét tenyeremen van lezárt kéz. Ez kiemelkedő képességű és teljesen egészséges egyéneknél is előfordul, én azok közé tartozhatok, főiskolát is végeztem. Azt megfigyeltem hogy azoknál is előfordul, akiket későn, kb. 40 éves korban szült az édesanyjuk. Szerintem ebben az esetben úgynevezett mozaikosságról lehet szó, azaz Down-kóros sejtek is előfordulnak a testében. De ez semmit nem jelent, ahogy én is egészséges vagyok, engem is későn szült édesanyám. Volt úgy hogy 100 km-eket kerékpároztam, iskolaéveim alatt tanulmányi versenyeket nyertem és a lányok is megvesztek értem. Kell akkor aggódni? Nem hinném.
2014. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!