Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lett ez az egész...

Hogyan lett ez az egész világegyetem?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem azt értem h ős bumm hanem h az mi felrobbant az hogyan alakult ki?
2009. márc. 17. 20:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%

Az ősrobbanás-elmélet azon a megfigyelésen alapul amely szerint a távoli galaxisok színképvonalai vöröseltolódást szenvednek. Ezt a kozmológia elméletével összevetve azt kapjuk, hogy a világegyetemünk folyamatosan tágul. Ha ezt visszavezetjük, akkor ezek a megfigyelések azt mutatják, hogy a világegyetem egy olyan állapotból kezdett tágulni, melyben az anyag és az energia rendkívüli hőmérsékletű és sűrűségű volt. Tehát az ősrobbanást közvetlenül megelőző állapotban egy elhanyagolható méretű, azonban végtelen sűrűségű és hőmérsékletű anyaghalmaznak kellett létezni. Egyes tudósok szerint az egy korábbi világegyetem összezsugorodott maradványa volt. Ezen elmélet szerint az univerzum ciklikusan pulzál, azaz kitágul és kihűl, majd összehúzódik és felmelegszik, majd újra "felrobban".


Kicsit bővebben itt: [link]

2009. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
30%

Ha ősrobbanás volt, akkor mitől robbant, mi robbant?


Valakinek létre kellett hoznia azt az atomot, azt a porszemet.....- gondolok itt a hitre, az Istenre

2009. márc. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
31%

Az ősrobbanáshoz nem kell isten.

Ha viszont mindenképpen kellene - akkor ehhez az istenhez is kellene. Őt ki hozta létre?

2009. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
26%
Kellett egy Teremtő szerintem. Ezeket kellett megteremteni: Anyag(anyag és energia ugyanaz,egymásba átalakulnak), intelligencia (információ-feldolgozás képessége)élet(élő anyaghalmaz)
2009. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkozok h vkinek, vminek meg kellet teremteni
2009. márc. 22. 22:50
 16/29 anonim ***** válasza:
48%

Olvasd el az 1Mózes 1:1- 2:4-ig és megtudod!

(Mózes 1. könyve 1. fejezet 1. versétől a 2. fejezet 4. verséig).

2009. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem kellett. Ez éppolyan illogikus, mint azt mondani: "mindennek, de télleg mindennek kell, hogy oka legyen, kivéve a Isten". Ez paradoxon. Mert, ha következetesek vagyunk az okságban, akkor nincs kivétel, mindenféle istenek

létezéséhez is ok kell. Az a megoldás, hogy nem ragaszkodunk ahhoz, hogy mindennek oka legyen és leginkább a világegyetem létrejöttének magyarázata esetén tesszük ezt.

2009. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%
Sztem aki ezt kideríti az minimum nobel díjat érdemel , mivel a bumm előtt nem volt idő , semmi elvileg ... de amúgy végülis érdekes mert ha nem volt semmi se idő Mikor robbant fel saját időszámítása szeritn mennyi idős volt és ha semmi nem volt az anyag hogy/miből jött létre ( és igen egész sok anyagról beszélünk nem kevésről)meg ha elképzelitek tágul a világegyetem na msot kitágult x milliárd fényévet akkor a valaminek ami felrobbant az körül mi volt?mert hát körülöttünk a űr , akkor lehet azután annak a végén van az ami a valami körül volt? mert csak azt tudjuk h nagy a világegyetem a szélét nem látjuk , és maig nem látjuk ki tudja hogy végtelen/vagy sem?
2009. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%
Sztem 2 eset van. 1. A Teremtő öröktől fogva volt, megteremtette és beindította a világot. 2. Minden öröktől fogva volt. Azért ez a két eset van, mert a harmadik eset az, hogy nincs semmi. Márpedig úgy tűnik, hogy van.
2009. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%

Az előttem lévő válaszára reagálva:

Ha a másodikat válasszuk akkor kellett lenni egy alkotónak vagy teremtőnek (mások valamilyen erőnek nevezik) aki létrehozta a dolgokat/anyagokat. Tehát akkor ott vagyunk, az első variációnál. Magyarul: csak EGY variáció van. A teremtés!

2009. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!