Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lett ez az egész...

Hogyan lett ez az egész világegyetem?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem azt értem h ős bumm hanem h az mi felrobbant az hogyan alakult ki?
2009. márc. 17. 20:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20%

Lehet hogy mi is csak egy mesterséges világ vagyunk , mert ha belegondolunk hogy jött létre a tudat .

Mert az állatoknak csak ösztöneik vannak nem gondolkodnak és nemtudom elképzelni hogy egyszer csak létrejött az öntudatunk.


Genfbe is most ugye egy ien mini ősrobbanást akarnak létrehozni lehet őkis egy ien mesterséges mini világegyetemet hoznának létre :-)

2009. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Vree ***** válasza:
78%

A "nem tudjuk" az egyetlen korrekt válasz.


Az ősrobbanás-elmélet nem arra a válasz hogy hogy alakult ki, hanem arra hogy miért lehetetlen információt szerezni bármiről ami az előtt történt. Persze hogy nem volt idő, tehát nem a mi fogalmaink szerint haladt egyiktől a másik felé. De akkor is volt ott -valami-. Hacsak nem azt hisszük hogy minden amit ismerünk önmagába fordul vissza, akkor van valami a mi realitásunkok kívüli világ is. (Világ a szó legtágabb értelmében - semmi okunk azt hinni hogy bármi szabály ami ott létezik megegyezne a mi világunkéval, hiszen azokat nagyrészt az ősrobbanás hozta létre. Amíg nem érjük el azt a fejlettséget, hogy már a téridő és az anyag alapvető szabályait ismerjük és tudjuk mi hozza őket létre vagy oltja ki, addig ezekhez nem tudunk nyúlni.)


Ajánlottam itt egy másik topikban a húr-és szuperhúrelméleteket. Messze nem teljesek, erősen kritizáltak, de egyike azoknak az elképzeléseknek amik megpróbálnak találgatni hogy mi található a mi univerzumukon túl.


Egyébként én is csak Sir Arthur Eddington halhatatlan szavait tudom idézni, hogy a világmindenség nem egyszerűen furcsább, mint amilyennek képzeljük, de furcsább mint amilyennek elképzelhetjük.


Tekintve hogy mennyire nem érti az ember még a mai tudomány többségét is, remélhetjük hogy a mi korlátos agyunkkal modellezhetjük egyáltalán még a mi szabályainkon túli dolgokat is?


Talán ha az ember egyszer meghaladja a mai korlátait. De addig még sok idő van hátra, és még sokan fogják ezt megkérdezni amit te.

2011. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%

Abbol, hogy "kellett valami oka legyen az egesznek" miert kovetkezik az, hogy van isten? Ezt mindeki kinyilatkoztatja, de senki nem vezetei le...


Tegyuk fel, hogy van oka az univerzum letezesenek. Mi az az ok? Erre senki nem tud valaszolni. Ha az az oka, hogy az ember letrejojjon, akkor nyilvan van isten. De mibol gondolja barki is, hogy ez az ok? Hol olvasta, mibol koveteik? Milyen jelek utalnak erre?


Ez csupan egy melyseges tudtalansagon es onalltatason alapulo, teljes mertekben spekulacion alapulo feltetelezes. Aki ezt hiszi, higgye nyugodtan, de ne probaljon ugy csinlani, mintha ennek e hitnek barmifele tudomanyos (racionalis) alapja lenne.

2011. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy az univerzum csak egy membrán egyik lapja csak :)


Pusztuló univerzum, ezt nézd meg.

2011. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

A világegyetem mindig is létezett, csupán nem anyagi(megjelent) formában...a terv róla, a változásának lehetőségei mindig is léteztek a Mindenható Elmében, ami saját Tudását/Gondolatát materializálta és materializálja a mai napig. Tehát semmi nem robbant fel, egyszerűen robbanásjelleggel megjelent egy adott pillanatban irányítottan. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
82%

"A világegyetem mindig is létezett, csupán nem anyagi(megjelent) formában..."

Ezt honnan tudod? Mi utal erre?


"a terv róla, a változásának lehetőségei mindig is léteztek a Mindenható Elmében, ami saját Tudását/Gondolatát materializálta és materializálja a mai napig."

Ezt mibol gondolod? En meg sosem lattam semmit, amit epp a mindenhato elme materializalna... Milyen kiserleteket vegeztel, ami kizarja a tobbi lehetseges magyarazatat a dolgok letrejottenek?


"Tehát semmi nem robbant fel, egyszerűen robbanásjelleggel megjelent egy adott pillanatban irányítottan."

Ezzel egyeteertek, kiveve az iranyitottal. A robbanas teljes kepzavar, mivel akkor nem volt ter, amibe "berobbanhatott" volna.

2011. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

döncike.


""A világegyetem mindig is létezett, csupán nem anyagi(megjelent) formában..."

Ezt honnan tudod? Mi utal erre?"


Az, hogy megjelent és változik..mivel ahhoz hogy valami megjelenjen léteznie kell már alapban valamilyen "formában"(itt nem térbeli formára gondolok)...és ahhoz, hogy változni legyen képes ez a megjelent valami, már a változások összes lehetőségének léteznie kell "valamiben". Ahogyan a semmiből nem lesz valami, ugyanis a semmi az nemlétezőt jelöl, vagyis nincs...:P


"Ezt mibol gondolod? En meg sosem lattam semmit, amit epp a mindenhato elme materializalna...

Milyen kiserleteket vegeztel, ami kizarja a tobbi lehetseges magyarazatat a dolgok letrejottenek?"


Nap, mint nap teszed...csak azt hiszed az magától jelenik meg(anyag), azt hiszed önmagában létezik...de erre sincsen semmiféle tudományos kísérlet, hogy így lenne, szóval csak hiten alapszik. :)

S megjegyezném...két lehetőség van...vagy önmagában létezik az anyag, vagy irányított...kizárásos alapon megtudhatjuk az igazat. :)


"Ezzel egyeteertek, kiveve az iranyitottal. A robbanas teljes kepzavar, mivel akkor nem volt ter, amibe "berobbanhatott" volna."


Igazad van tényleg nem volt tér, mert az anyag hozta azt létre, ahogyan az időt is...így hát az Mindenható Elmébe robbant bele, az Elme által irányítva.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"A világegyetem mindig is létezett"


Persze, mert idő csak "azóta" van, hogy van világegyetem. Pont ezért nincs szükség mindannak a feltételezésére, amiket leírkálsz erről.

2011. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
49%

"Persze, mert idő csak "azóta" van, hogy van világegyetem. Pont ezért nincs szükség mindannak a feltételezésére, amiket leírkálsz erről."


az idő az az anyagi univerzum pillanatról pillanatra való változása...ami nem azt jelenti, hogy csak "azóta" van világ, amióta változik...hanem örök...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!