Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha sok fizikai mennyiség idő...

Ha sok fizikai mennyiség idő szerinti integálja értelmes, akkor a pénz idő szerinti integrálja mit jelent?

Figyelt kérdés
mondjuk ha veszel egy idő-pénz sikot, ahol az idő függvényében felrajzolod az elköltött pénzt (szigoruan monoton növekvő jelleg, igaz?), akkor a grafikon alatti terület mit jelent ilyenkor? Had lássam már, hogy nem csak k*rválkodni jártok a közgázra!
2011. aug. 3. 19:55
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
a pénz nem is fizikai mennyiség amugy.de hogyne rakhatnék szummát a tengelyre? a munkát is felhetem a tengelyre, ami már alapbol egy integrált mennyiség.
2011. aug. 3. 20:49
 22/27 anonim válasza:
grafikonos vagyok tesóm eltére jár fizikus lesz jövőre ha minden igaz, másik tesóm a bgf-en közgázos de ő nincs itthon :D
2011. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Jó, valóban így van.

De szerintem, ez egy olyan kérdés, bár nem vagyok közgazdász, hála istennek, amire ép választ így nem tudunk adni. Legalábbis én biztos nem, nem látok olyan alkalmazását egyelőre a fizikának, ahol pl. a Js-okat számolgatjuk. Van ilyen dimenzió, pl. a Planck állandó ilyen, de attól függetlenül így nem használjuk az eleve már integrált dolgokat.

2011. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
ja mondjuk visszaemlékezek, grafikon alatti területnek nem volt értelme pl a logp-h (logarimizált nyomás - entalpia) diagramban sem.
2011. aug. 3. 21:01
 25/27 anonim ***** válasza:

a.) kérdező, a 'szigorúan monoton növekvő' tudod mit jelent(példádból nem úgy tűnik...)?


b.) hogy tudod megoldani, hogy szigorúan monoton növekvő legyen egy ilyen függvény?

2011. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
jo, NEM szigoruan monoton növekvö, csak a NEM lemaradt.
2011. aug. 3. 22:17
 27/27 anonim ***** válasza:

a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, hogy szig. mon. nő, vagy nem a függvény, ettől függetlenül nem tudok értelmes választ adni most sem a kérdésre.


// A munkára pedig, a pillanatnyi munka sosem integrál (hanem F*ds), és ezt integrálod ki, maximum szuperpozíciója több erő munkájának, és akkor összeg!

2011. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!