Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi annak az (állítólagos)...

Mi annak az (állítólagos) jelenségnek a neve, ami szerint az emberi agy megismert minták alapján dolgozik, és ennek következtében állítólag az amerikai őslakos indiánok egyszerűen nem látták Kolombusz hajóját?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, hogy szerintetek igaz-e a dolog :) Köszi :)
2011. aug. 11. 15:16
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
előző vagyok, az alaklélektanos. a történet szerintem sem igaz, biztos látták. fotókkal fordult elő különböző természeti népeknél 19-21.sz., ahol először találkoztak fehér emberrel, hogy meg kellett tanulniuk látni. látták ők, csak nem pont úgy ahogy a mi európai szemünk (reneszánsz óta létező képszerkezet).
2017. febr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
előző vagyok, az alaklélektanos és fotós. elírtam, pontosan: 19-20. század
2017. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

csak a lényeget nem írom :D . nem ismerték fel egymást fénykép alapján, ezt a teljesen új dolgot meg kellett tanulnia szem-agy-érzékelés rendszerüknek.

picit hasonló jelenség: a mozi hőskorában a vásznon a közönséggel szemben rohanó vonat elől elmenekültek sokan. tehát látták mi az, de nem igazán tudták, hiszen elszaladtak egy mozgókép elől, mintha igazi vonat lett volna. szóval alaklélektan, érzéki csalódás, szemcsapda.

2017. febr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 zavar válasza:

Szerintem ez a Gestalt pszichológia tárgykörébe tartozik, valamilyen félreértelmezés, túlgondolás. Nem tudom van-e neve.


Van egy híres kép, ahol delfinek, illetve egy pár látható. Gyerekek delfineket látnak, akiknek meg ismerős a szituáció, azok egy párt. A lényeg, hogy az agyad a prekoncepciói alapján értelmezi a látottakat.

[link]

2022. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!