Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minél jobban mélyedek bele a...

Minél jobban mélyedek bele a csillagászatba, annál gyengébb lesz a hitem? Ti is így vagytok valahogy?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett érdekelni a téma, olvastam itt is és sok helyen érdekes dolgokat. Nem vagyok egy nagyon vallásos egyén, de hiszek Istenben, mert volt már olyan eset, ami nagyon is megerősített a létezésében, de ahogy belemélyedek az egész univerzumba, a MINDENSÉGBE, erős kételyeim támadnak. Eddig senki sem bizonyította létét, csak utalások vannak rá, de azt re bizonyította senki, hogy nem létezik. Én inkább hiszek benne, legalábbis megpróbálok, mert nem rossz dolog, nem árt, maximum használ ha úgy fogom fel.
2011. aug. 16. 00:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha a vallásba is kicsit belemélyednél, rájönnél, hogy hiába merülsz el a tudományokban, tudományos módszerekkel soha nem fogod megtalálni Istent. Aki a tudományt arra használja, hogy Isten létezését bizonyítsa, az rossz úton jár. A vallás/hit és a tudomány két külön dolog. Szerintem mind kettő fontos, és nem szabad keverni őket.
2011. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, mindkettő fontos, ha van is Isten, azt nem a csillagoknák kell keresni. Csak olyan hihetetlen.
2011. aug. 16. 13:13
 13/18 anonim ***** válasza:
De mi a hihetetlen?
2011. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
17:11 Látom te még nem merültél bele a MINDENSÉGBE, hogy hogyan is keletkezett. Ha neked nem hihetetlen, akkor te vagy Isten. :D
2011. aug. 16. 20:34
 15/18 anonim ***** válasza:
inkább az elképzelhetetlen szót használnám, hihetőnek hihető, mert itt van, létezik, effelől nincs semmi kétség. (a világról beszélek)
2011. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Cs. Jeromos ***** válasza:

"az egyház is az ősrobbanáshoz igazítja a vallást amikor azelőtt hevesen tiltakoztak ellene."


szó sincs ilyesmiről.


sőt! most már a tudomány mozdult a teremtés felé.

2012. febr. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Cs. Jeromos ***** válasza:

"Ha a vallásba is kicsit belemélyednél, rájönnél, hogy hiába merülsz el a tudományokban, tudományos módszerekkel soha nem fogod megtalálni Istent. Aki a tudományt arra használja, hogy Isten létezését bizonyítsa, az rossz úton jár. A vallás/hit és a tudomány két külön dolog. Szerintem mind kettő fontos, és nem szabad keverni őket."


ezzel szemben ez áll a Bibliában:


"Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. "

2012. febr. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Cs. Jeromos ***** válasza:

"Ha a vallásba is kicsit belemélyednél, rájönnél, hogy hiába merülsz el a tudományokban, tudományos módszerekkel soha nem fogod megtalálni Istent. Aki a tudományt arra használja, hogy Isten létezését bizonyítsa, az rossz úton jár. A vallás/hit és a tudomány két külön dolog. Szerintem mind kettő fontos, és nem szabad keverni őket."


ezzel tulajdonképpen azt mondod, hogy a tudomány ne kutassa az igazságot:)

2012. febr. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!