Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A marson annó élet? :O

A marson annó élet? :O

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mint, tudjuk a Mars régen sokban hasonlított a földre, csak ezt az állapotot a kis mérete miatt nem tudta sokáig fenntartani...Az lenne a kérdésem ,hogy ebben az "állapotában" [a marsnak] élhettek élőlények ott?


2011. aug. 17. 14:29
 1/5 Vree ***** válasza:
Nagyon-nagyon régóta spekulálnak ezen, de még nyitott a kérdés. Írd be Google-ba hogy élet a Marson.
2011. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben az állapotában aligha, de nem volt midig ilyen (lásd a nagy vízfolyásnyomok). Kizárni sem sikerült ezeddig, de igazolni se. Majd az idő választ ad a kérdéseinkre.
2011. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a buta (sőt biztos, nem vagyok otthon ebben a témában), de ha lett volna élet, már rég találtak volna valamit, nem? Vagy nem folytattak még akkora kutatásokat?
2011. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Időről időre feltűnnek képek/cikkek, amik próbálják igazolni, hogy a Marson megtalálták az élet nyomait, de én úgy tudom, egyelőre semmi ilyesmiről nincs szó. Úgy véljük, hogy lehetett élet, talán egysejtűek, nem sokkal fejlettebbek, de perdöntő bizonyíték (pl. lenyomatok) nem kerültek még elő, egyelőre folynak a kutatások.
2011. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vagy nem folytattak még akkora kutatásokat?"


Ahogy mondod. Egyszerűen nem végeztek még olyan átfogó kutatásokat, ami egyértelműen cáfolná vagy, megerősítené a dolgot. A Mars felületének csak töredékét néztük meg és azt is csak a rendelkezésre álló szerény technikával. Vannak még tisztázásra váró jelenségek, de ez idő, éspedig még sok-sok idő!

2011. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!