Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki hisz a földön kívüli...

Ki hisz a földön kívüli élőlényekben?

Figyelt kérdés
komoly válaszokat kérnék!
2011. aug. 25. 17:40
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
én.
2011. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
én hiszem hogy léteznek. Csak gondolj bele. A tejúton is millió szor millió csillag, soknak bolygója, akár ott is kialakulhatott kezdetleges, vagy civilizált élet, de ugye a mi galaxisunkon kívül még mennyi sok milliárd másik van. Az esélye nagyon nagy az életnek. Ha csak az univerzumot nézzük, és nem gondoljuk hogy valójában lehet hogy multiverzum.
2011. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
51%

Én nem hiszek, hanem biztos vagyok benne.


Abban nem hiszek viszont, hogy idelátogatnak.

2011. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 Draug ***** válasza:

Én hiszek benne! Egyrészt számomra már a feltételezés is abszurd, hogy a sok millió csillagrendszer közül csak a mienkben alakult volna ki élet... másrészt az elfogadott evolúcióelméletben is vannak akkora fehér foltok, amik valamilyen szintű külső beavatkozást sejtetnek...

Egy kis magyarázatképp, hogy mire gondoltam. Pl ott vannak a denevérek. Hogyan is táplálkoznak? Éjszakai vadászok, akik ultrahanggal azonosítják a zsákmányukat. Namármost, hogy ez a dolog működjön, kell hozzá egy szerv, ami képes ultrahangot kibocsátani. Kell egy fül, vagy más érzékelő, ami észleli a visszavert jeleket. Kellenek a szárnyak, amik nagyon gyors repülésre ill irányváltoztatásokra alkalmasak. És természetesen mindezeket tökéletesen össze kell koordinálnia az állat agyának.

Ha ebből a felsorolásból egyetlen feltétel nem teljesül, a denevér máris életképtelenné válik. Az meg elég gyanús, hogy minden szerv, ami a denevér életmódjához kell, egyszerre csak kialakult, és valami előemlősből egyik napról a másikra denevér lett...

2011. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
már a tejúton belül is több ezer olyan bolygó van ahol vannak intelligens élőlények, az univerzumban meg több a galaxis, mint a földön a homokszem
2011. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
amúgy a denevér érzékszervei az évmilliók alatt fejlődtek a mostani szintre
2011. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 Draug ***** válasza:

Évmilliók alatt, de hogyan?

Darwin maga is azt mondta, ha egyetlen faj is van, amelyik fejlődésénél nincs meg a fokozatosság elve, az ő elmélete megdőlt...

2011. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
0%

"táplálkoznak? Éjszakai vadászok, akik ultrahanggal azonosítják a zsákmányukat. Namármost, hogy ez a dolog működjön, kell hozzá egy szerv, ami képes ultrahangot kibocsátani. Kell egy fül, vagy más érzékelő, ami észleli a visszavert jeleket. Kellenek a szárnyak, amik nagyon gyors repülésre ill irányváltoztatásokra alkalmasak. És természetesen mindezeket tökéletesen össze kell koordinálnia az állat agyának.

Ha ebből a felsorolásból egyetlen feltétel nem teljesül, a denevér máris életképtelenné válik. Az meg elég gyanús, hogy minden szerv, ami a denevér életmódjához kell, egyszerre csak kialakult, és valami előemlősből egyik napról a másikra denevér lett..."


Bazz, látom nem esett le, hogy az evolúció évmilliók/évmilliárdok alatt működik. Nem kellett egyszerre kialakulni ezeknek a szerveknek. A felsorolt szervek függetlenül is kialakulhattak egy élőlényben mutáció által, majd később pedig a többi és mivel ez volt a legalkalmasabb a túlélésre így fejlődött.


A földönkívüliekről:


Rengeteg bolygó van ez biztos. Viszont az élet kialakulásához alkalmas feltételek hihetetlenül ritkák. Sok tudós az ilyen ritka eseményeket úgy veszi, hogy soha nem is következik be, 10 a mínusz nagyonsokadikon az esély arra, hogy a megfelelő feltételek meglegyenek egy bolygón. Ettől persze kialakulhatott máshol is élet, de jó eséllyel csak alacsonyrendű és jó ideig még nem is fogunk találkozni velük, az élet fenntartására képes bolygók ritkasága miatt.

2011. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
Én mindig hittem bennük, elvégre könyörgöm, ha annyira okosak a tudósok hogy kijelentik hogy a világűr végtelen, hány olyan bolygó lehet mint a föld?
2011. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 Draug ***** válasza:

18:57-es, látom, neked nem esett le, miről írtam...

Nem tudom, mennyire ismered az evolúciót, de az elmélet szerint ami hasznos mutáció, az megmarad, ami nem, az eltűnik a süllyesztőben. De pl a denevér füle, ami érzékeli az ultrahangot, magában teljesen értelmetlen és hasznotalan. Vagy a többivel együtt van értelme kifejlődni, vagy sehogy.

De akkor feltenném azt a kérdést is, tudsz átmeneti állapotot mondani mondjuk az ultrahangképző szerv megléte és nemléte között? Már persze olyan állapotot, aminek van haszna is a denevér elődje szempontjából...

2011. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!