Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 30x30-as távcsö az jó? Lehet...

Josek kérdése:

30x30-as távcsö az jó? Lehet idióta kérdés elnézést is kérek, de tényleg nem tudom mekkora a nagyittása, nincs viszónyittási alapom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A második szám a lencse átméröje mm-ben. Tehát 3 cm.

AZ elsö szám meg a nagyitási érték, ami egy kicsit csaloka.

Szoval nem harmincszorosát látod majd amit szabad szemmel látsz, hanem csak a háromszorosát.

Tehet egy 10X nagyitásu távcsövel látod kétszer akkorának a dolgokat mint szabad szemmel.

2011. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor a csillagokat ne nézzek vele?
2011. aug. 26. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértö, de a holdat talán tudod vele nézni.

Csillagászati távcsövek tább százszoros nagyitásuak-

2011. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Csillagászati távcsövek tább százszoros nagyitásuak"

Én sem vagyok szakértő, de nem feltétlenül. Nagy kiterjedésű mélyég objektumokhoz pl pont nem jó a nagy nagyítás. Ha a másik 30 az a nagyítás (és nem a fókusztávolság), akkor a Holdhoz vagy bolygókhoz is jó lehet, de akkor szerezz hozzá valami állványt.

2011. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első szám a távcső szögnagyítása ami az emberi szemhez képest van meghatározva és az 30X-os valóban.A második szám az objektív átmérője mm-ben az pedig a fénygyüjtő képességet mutatja evvel csillagokat se a nagyítása se a fényereje miatt nem lehet vizsgálniPld a Jupiter foltjait egy 900x-os nagyítású és 104mm objektívű távcsővel lehet látni.A 30x-os távcső főként földi célokra van napfényben.
2011. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Végtelen türelemmel és tisztelettel: kedves első, marhaságokat beszélsz. A nagyítás igenis az adott arányban megnöveli a távcsőben a tárgyat, ahogy itt írta valaki: a látószöget növeli meg. Próbáld ki egy falra rajzolt mércével és nézd egyszerre szabad szemmel és félszemmel a távcsövön át. Bizony annyival nagyobbnak látod.

Ha itt a 30x30 valóban az objektívátmérő és a nagyítás, akkor az egy nagyon-nagyon fényszegény gukker. Ha ez földi távcső, akkor alkonyatkor már halott...

2011. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"fényszegény gukker"

De pl kettősök felbontásához azért jó lehet, nem? Teliholdat is szerintem lehet vele kémlelni. :))

2011. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!