Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudom fejleszteni a...

Hogy tudom fejleszteni a kommunikációs készségemet és hogy tudok megszabadulni az önbizalomhiányomtól?

Figyelt kérdés

Életem kb 5-8 évét 4 fal közt éltem le és nem foglalkoztam soha a kapcsolatépítéssel vagy egyáltalán azzal hogy barátokat szerezzek, beszélgessek valakivel. Van ennek egy szomorú oka hogy miért de ezt nem osztanám meg. Ez az ok szerencsére 1-2 éve megszűnt de mivel eddig nem kommunikáltam emberekkel túl sokat (sőt szinte semmit) így semmi önbizalmam nincs és nem nagyon tudok bekapcsolódni a beszélgetésekbe.

Segítsetek, mit tehetnék? Létezik valami mód, esetleg valami önbizalom növelő, fejlesztő kurzus ami segítene??

Hajlandó vagyok bármire hogy kiszakadjak ebből a magányos életemből.


2011. máj. 9. 11:39
 1/4 Vree ***** válasza:
64%

Írogass ilyen internetes fórumokra xD Szemtől szembe nem látsz senkit, ezért amiatt sem kell aggódnod hogy mit gondolnak rólad.


Esetleg fogadj egy edzőt vagy nyelvtanárt, a sport és a művelődés segít és ha fizetsz érte akkor nincs választása mint veled lenni. :p


Ha fiatal vagy, járhatsz bulizni. Az alkoholban az a jó hogy előbb utóbb mindenki (te is) havernek látszik tőle.


Egyébként az önbizalom sem töb mint nem gondolni a következményedre. Szerezz sok alkalmi ismerőst, akkor kevésbé kell aggódnod, hogyha egynél elszúrsz valamit (és könnyebb azt is kiszűrni akivel jobban el tudjátok egymást viselni). Segíthet egy munkahely, suli, szabadidős klub vagy tanfolyam ahol sokan vannak. Ragadd meg a lehetőségeket mint pl. ünnepek (születésnapok, nőnap stb.) hogy összehaverkodj valakivel - legyél nagyvonalú, diszkrét és eredeti. Csatlakozz mások hobbijaiba, és a saját érdeklődéseid alapján keress ilyen köröket (nem mindig könnyű, de kezdeményezhetsz te is, vagy csatlakozhatsz ismeretlenül újakhoz).


Vagy alkalmazhatod a klasszikus önszuggesztiós módszert: állj a tükör elé minden reggel, feszítsd meg az izmaidat, és mondogasd "én vagyok a király, a legkirályabb, mindenki imád" stb.

2011. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az önbizalmad szerintem attól fog fejlődni, ha lesz gyakorlatod dolgokban, mint általános társadalmi érintkezés, meg ha az emberek elárulják, hogy ők sem tökéletesek.

ha barátkozni akarsz emberekkel, akkor hozzájuk hasonlónak kell tűnnöd. még a legutolsó cigánygyerek is keménykedik, ha valójában be van rezelve, mert ettől lesz társadalmilag elfogadott, ettől lesz olyan mint a többi. csak ennek ismeretében lehet, hogy azt fogod látni, nagyon sokan csak álarcot hordanak. talán ettől is megnő az önbizalmad, mert rájössz, hogy mások is egyedül vannak, és nem kell valami olyat bebizonyítanod, ami nem is létezik.


lehet kicsit negatívnak tűnik amit mondok, és le is fognak szólni, de szerintem jó ennek ellenére az érdeklődés, viszont azzal számolj, hogy sokan ki akarnak majd használni a pénzedért, testedért, kapcsolataidért, talán páran elvárják hogy hozzájuk hasonló legyél, és általában pont az nem a barát, aki bizonygatni akarja neked. évek után is hátba szúrhat valaki, akiről nem is gondolnád.

ha ezek tudatában ismerkedsz, kevesebb csalódásod lesz, így a lendületedből sem veszítesz. sok sikert hozzá

megkereshetsz privátban is ha beszélni akarsz.

2011. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek.

Meg fogom fogadni a tanácsokat.

2011. máj. 10. 10:12
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Talán a legfontosabb,hogy te szereted-e az embereket,és érdekel-e a sorsuk.Ha te érdeklődő és segítőkész vagy,az emberek megnyílnak előtted és ők is így viselkednek veled szemben.

A másik: a gondolkodásod és a hited

Ezt neked kialakítanod,neked kell eldöntened,hogy mi a jó neked,mire vágysz-akkor megtalálod azokat,akik hozzád hasonlóak.

2012. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!