Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fekete lyuk 1 átjáró, vagy...

A fekete lyuk 1 átjáró, vagy 1 atomban összpontosult mágneses mező, mely mindent magába szív?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy a fekete lyuk,ha be szív valamit valahol kijön belőle? vagy tágulni kezd a sok anyagtól majd felrobban? mi erről a véleményetek? bármi eszetekbe jut írjatok.

#gravitáció #fekete lyuk #átjáró #idő kapu #féregjárat.
2011. ápr. 12. 10:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem a fekete-lyuk-ra nem vonatkoznak az eukleideszi térben való távolságok, és ezért nála nincs olyan, hogy tele van.
2011. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

Már leírtuk párszor, a feketelyuk egy olyan égitest, aminek a felszínére vonatkoztatott szökési sebessége nagyobb a fény vákuumbeli sebességénél. Nem kell túlmisztifikálni.


maci

2011. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
80%
Az én tudomásom szerint: egyesek tartják a dimenziók közötti átjárónak, de ez egyáltalán nem bizonyított. Annyit tudunk, hogy általában különösen nagy méretű csillagok pusztulásakor keletkezik. A csillag anyaga nagyon kis térfogatba gyűlik, így a fekete lyukaknak a méretükhöz képest hatalmas a tömege és relatív sűrűsége. Mivel a gravitációs mező nagysága a tömeggel arányos, ezért hatalmas lesz a gravitációs erejük, akkora, hogy még a belőlük fénysebességgel induló fény sem(!) tudja elhagyni őket. (Pont ezért látszanak feketének.) Tehát elméletileg az sem lehetséges, hogy akármi is kikerüljön belőlük. Most hirtelen ennyi jutott eszembe...
2011. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Azt azért tisztázzuk, hogy a szökési sebesség jelentése mi. Szóval ha egy test, vagy akármi KEZDŐSEBESSÉGE alacsonyabb ennél az értéknél, és kizárólag egy rövid idejű gyorsítás volt bizonyos kezdősebességgel, valóban nem hagyhatja el az adott égitestet. Azonban FOLYAMATOS meghajtás esetén nem is feltétlenül szükséges elérni a felszínre vonatkoztatott szökési sebességet (mivel a szökési sebesség a távolságtól is függ, azzal fordítottan arányos, belátható, hogy még egyenletes sebességgel is elérhető egy olyan távolság, ahol a vonatkoztatott szökési sebesség már alacsonyabb az elért -akár egyenletes nagyságú- pillanatnyi sebességnél). Tehát egy olyan égitestet, aminek mondjuk 50km/s lenne a szökési sebessége, el tudja hagyni egy olyan jármű is, aminek például csupán 10km/s a végsebessége, de képes azt folyamatosan tartani. Így elméletileg elhagyható akár egy feketelyuk is! Megjegyzem ez a közlekedési forma rendkívül energiaigényes, és nem is jellemző. Főleg nem egy feketelyuk eseményhorizontján belüli térrész jellemzője, de mint elméleti lehetőséget, azért mindenképpen említsük ezt meg...


maci

2011. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
van 1 tippem,de lehetséges,ha mindent logikusan követünk akk értelme is lehet ennek:"Lelassítja a feketelyukba érkező test tágulását,ezért,a folyamatos tágulás össze fűzhető lene a feketelyukkal. gondoljunk bele a világ egyetem tágúl,és minden más test is velünk együtt ,nekünk minden 1 méretűnek látszik,de a tere növekszik anélkül ,hogy észre vennénk,és a feketelyukban minden lelassúlhat,ha már be ért a közepébe és ott a belseje ugyan úgy nő. Ezért nyelhet el mindent mert tágul a belseje.Mi ezt nem láthatjuk szabad szemmel,de lelassíthatja az időt ,ezért az idő zavar is ide tartozhat,mint idő eltolódás,de ide tartozhat pont azért is,mert a juk 1 porszemnyi atomból is létre jöhetett v mien mágneses tér (erőtér) miatt. Erről,mi a véleményetek?
2011. ápr. 15. 11:36
 6/31 KMartin4 ***** válasza:
8%

Rosszul közelítitek meg a dolgot...


A fekete lyuk egy "halott" csillag, ami (mikor még "élt") minimum százszor akkora volt mint a mi napunk és amikor az felrobban a belseje besűrűsödik és a tömege egyre nagyobb lesz és egyre több mindent szippant magába és a tömege egyre nagyobb lesz így még több mindent szív magába. Ez a folyamat erősíti magát és végül megszületik a fekete lyuk.


Tehát a fekete lyuk így alakul ki:

Egy hatalmas csillag --felrobban--> így létrejön egy "antinova", --ami minél több anyagot beszívva növekszik és végül a fénynél gyorsabban szív magába mindent (ezért a fény sem jut ki belőle)--> és így jön létre a feketlyuk

-- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × --

nagyon röviden: A fekete lyuk egy rendkívül erős gravitációs mezővel rendelkező halott csillag

-- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × -- × --


De ugyanakkor átjáró is, az időben lehet utazni vele, mert a fekete lyuk közepén egy féreglyuk is van amellyel a múltba lehet utazni

Ha pedig a fekete lyuk eseményhorizontján haladnánk, akkor a jövőbe utaznánk (mivel az aki gyorsabban mozog az lassabban öregszik)


ÖSSZEFOGLALVA:

A fekete lyuk egy halott csillag, ami hatalmas gravitációval bír és egy időgép

2011. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

Tiltakozom.


Osztom Gábormaci véleményét.


Nem képregényírók vagytok. Ha valami érdekel, akkor olvass utána, ne kitalálj mindent össze-vissza.


Nagy a wikipedia.

2011. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
szerintem a beszívott anyag kijöhet valahol, az ún. fehét lyukon keresztül, de ennek helye nem köthető ehez a dimenzióhoz. prsze ezek még be nem bizonyított dolgok, de engem is érdekl a fekete lyuk minden szelete.
2011. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%

A szokési sebességrol Gábormacinak: abban tévedsz, hogy ha 50km/s a szokési sebesség, akkor folyamatos 10km/s-mal el lehet hagyni egy égitestet, még elméletileg se. Már a definíciója is ezt mutatja (egyetemes lexikon): egy égitest nehézségi eroterének végleges elhagyásához szukséges sebesség. Ha igaz lenne, amit írtál, akkor nem létezne szokési sebesség, mert bármit bármilyen sebességgel el lehetne hagyni. És ez nem pénz kérdése, hanem fizika.

Esetleg akkor lehet "igaz", ha azt a folyamatos lassabb sebességet onnantól kezdve tartja a test, ahol a szok.seb. kisebb ennél a sebességnél, de ha jobban belegondolok, ez is engem támaszt alá. Meg az is, hogy akkor a fény már elhagyta volna a fekete lyukat, így nem is lenne értelme fekete lyukról beszélni, mivel mindegyik világítana. De nem világítanak...

2011. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Szipp. Na akkor: a szökési sebesség definíciójával inkább t. előttem szólónak van baja.


Szökési sebesség azt jelenti, hogyha valahonnan kilövök valamit, amit utána nem hajtok meg, akkor az annál kisebb sebességek esetén visszapottyan. Pl. egy sündisznó ha belerúgok. De ha közben van valami hajtóműve, akkor elszállhat a fenébe kisebb sebességen is. Pl. egy rakéta.


Amúgy, ha mán mindenáron anyagot akartok kihozni egy fekete jukból: ha kellően nagy energiájú gamma-foton anyag-antianyag párt kelt, és az antianyagot beszippantja a feketejuk, az anyagot meg ippen nem, akkor az olyan, mintha anyag jött volna ki belőle.


Amúgy a fekete lyuk nem tömör cucc. A közepén van egy szingularitás, de fekete juknak azt a körülötte levő térrészt nevezzük, ahol a szök. seb. > c. De attól még ott el lehet éldegélni. Amíg be nem szippant a szingularitás.

2011. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!