Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki HÉTKÖZNAPI nyelven...

Valaki HÉTKÖZNAPI nyelven elmagyarázná mi az a fekete lyuk? És hogy hogy keletkezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 15:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
70%
hát hétköznapi nyelven a fekete lyuk egy fekete lyuk ami elnyel mindent. hogy hogy keletkezik azt nemtudom elmondani hétköznapian:S
2010. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy bazi nagy csillag, csak megette a fűtőanyagát, összeesett kb. 20+ km átmérőjűre, és olyan sűrű hogy nagyon, ezért a gravitáció még fényt se engedi ki. Megszűnik benne a tér és az idő általunk tapasztalt folyása. Jah, és gömb alakú nem lyuk:)
2010. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
:
2010. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A gravitáció összefele húzza egy csillag anyagát, a csillagban végbemenő folyamatok pedig energiát termelnek, ami szétfele taszítja a csillag belső anyagát, ezek kiegyenlítik egymást, egy csillag bazinagy tömegű... Ha elfogy az üzem anyag nincs ami ellentartson a garvitációnak így összehúzodik. Viszont ha túl nagy tömegű egy csillag, akkor az összehúzodás folyamata nem áll meg akkor mikor már annyira sűrű ( a garv. hatására), hogy az atomok egymás mellett vannak, hanem összeroppantja ezt a szerkezetet, és egy pontba sűrűsödik az anyag. Ennek van tömege, így gravitációs tere is, van egy bizonyos sugár (nevezzük Schwarzschildnak) amin belül a gravitációs erő olyan erős,hogy ég a fény sem tud elszökni, ezért fekete lyuk a fekete lyuk...
2010. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 X. Maté ***** válasza:
57%

Egyszerűen:


Nagy tömegű csillag szupernóvarobbanás után vagy fekete lyuk, vagy neutroncsillag lesz. ( 2 neutroncsillag ütközését lehetőleg ne nézd meg :)


A csillag tömegétől függően sok-sok változata lehet még az eseményeknek. (pl. magnetárok jönnek létre)


A fekete lyukat végtelen kicsinek hívják, mivel nincs mérete, legjobb tudomásom szerint, de tömegük van. Ezen kívül még forgási sebességük és elméletileg elektromos töltésük van. A gravitációs dolgokat meg már előttem leírták :)

Én így tudom, de majd biztos lepontoznak hogy nincs igazam... :D

2010. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt te találtad ki hogy nincs mérete?

A NASA Goddard Space Flight Center kutatóközpontja két munkatársának, Nikolai Shaposhnikovnak és Lev Titarchuknak sikerült azonosítania a legkisebb olyan fekete lyukat, ami egy nagytömegű csillag magjának összeomlása során keletkezett. Az objektum átmérője mindössze 24 km, tömege a Napénak 3,8-szerese, amivel nagyon megközelíti az elméletileg lehetséges alsó határt.


Legközelebb olvasd el a válaszokat is.

2010. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A fekete lyuk egy olyan égitest, amelynek felszínén a második kozmikus sebesség meghaladja a fénysebességet.
2010. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 X. Maté ***** válasza:
45%
Nem én találtam ki, hogy nincs mérete... Ezt pont a national geographic channel egyik adásába volt... Azt írtam is ezért, hogy legjobb tudomásom szerint, mert nem tudom pontosan. Ezt csak hallottam és nem jártam rendesen utána. De remélem az előző válaszom egyéb pontjaiba is megpróbálsz belekötni :)
2010. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
NASA Goddard Space Flight Center-es gyerek, meg sem értetted a cikket, ne beszélj arról amit nem tudsz!
2010. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
minek itt vitázni? Valaki megnézte már közelről, hogy mi is az? Sokan találgatnak itt, hogy mi van millió fényévekkel odébb. Így reménytelen. Majd eljön az idő, mikor a nagy távokat áthidalják, csak akkor derül ki valójában mit takar ez az objektum.
2010. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!