Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hova tűntek a maják? vannak...

Hova tűntek a maják? vannak még? hogy haltak ki? mi történt velük? És hol éltek? Valóban nagyon okosak voltak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem hallottál a spanyol konkvisztádorokról? Számtalan tudomány alapjait tették le az indiánok.Köztudott a csillagászatban és a matematikában levő magas szintű tudásuk.
2011. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A maja civilizáció még a spanyolok előtt beomlott, az okairól vitatkoznak az okosok, de a neten sokat találhatsz róluk. Utána városnemépítő módban sokáig elvoltak, spanyoloknak sokáig ellenálltak a dzsungelben, ma is van belőlük még jó sok Mexikó déli részén és Hondurasban.
2011. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most akkor az indiánok és a maják 1 vagy 2 külön nép?
2011. okt. 11. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A maják egy indián nép és egy egész civilizáció is.És egy egész kultúrkör is.
2011. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

jaj

az "indián" egy yösszefoglaló név. Teljesen helytelenül nevezték el amerika lakóit így, hiszen azt hitték indiába értek. Aztán a név rajtuk marad. Az összes amerikai őslakón. A sziúkon és a majákon, az észak és a délamerikai indiánokon.

Maják leszármazottai ma is élnek középamerikában és délamerika északi részén. A nyelv is fennmaradt

2011. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én eddig azt hittem, hogy dél-Amerikában éltek a maják észak-Amerikában pedig az indiánok és az eszkimók.


csak 1 valamit még nem értek.

pl. az USA-ban hogy terjedt el az angol nyelv, és lent délen dél-Amerikában pedig milért nem.


mert északon ott az emberek bőrszíne is fehér, de délen pedig mindenki barna színű.

Vajon miért?

De ha amerika őslakói az indiánok, és az eszkimók mert elvileg nekik is sötétebb bőrszínük volt mint a mai USA-ban élő embereknek. Nem értem, hogy ők miért fehérek.


Vagy lehet, hogy észak és dél-Amerikát teljesen külön külön kell venni?

pl mint két egymástól teljesen különböző országot?


nem nagyon értem....valaki helyre rakna?????????

2011. okt. 11. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!