Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért öltöznek egyesek ilyen...

Miért öltöznek egyesek ilyen lengén, ilyen hideg időben?

Figyelt kérdés
Ma is nem egy tizenévest láttam rövid ujjú pólóban mászkálni, mint amikor 20-25 fok van kint... Egyesek azért csinálják ezt, hogy kitűnjenek a tömegből vagy mi?! Szerintem ettől egyikük se lesz különb, sőőőt eléggé röhejes! Aztán majd 30 éves korukban Ők fognak a legjobban csodálkozni, hogy mitől tüdőbetegek...
2011. okt. 14. 16:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
10-17 09:36: imádom a telet, mégis "lengén" öltözök.
2011. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Szőkevagyok,nemhülye válasza:
0%
Mert rajok!
2011. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Attila79 ***** válasza:
0%
azt én értem hogy mindenki másképp érzékeli a hőt,de amikor biciklizek kabátban kesztyűben,és szembejön valaki szintén biciklivel,teljesen rövidben(gatya poló),kb 0 és plusz 5között lehetett a hőmérséklet,az nem normális.és hát a másik:amikor a lányok felülről nagykabátban,alulról meg semmiben!!??!!??
2011. dec. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a te gondolkodásodban van.

Ha valaki eltér a megszokottól, rögtön az jut eszedbe, hogy ,,különb" akar lenni, ,,ki akar tűnni a tömegből."

Ez bizony kisebbrendűségi érzés. Erre utal az is, ahogy érvelsz, magadnak bizonygatod, valószínűleg hiába, hogy az a helyes, amit te csinálsz, és mások járnak majd rosszul, és akkor megnézhetik maguk. Nincs neked saját életed, vagy saját problémád, amivel foglalkozz másoké helyett? Persze biztosan frusztrál valami, de nem akarsz arra figyelni, ezért figyelsz másokra.


Ha tényleg ez a téma érdekel, akkor olvass utána. Az olaszok Mo-on valószínűleg hatalmas bundakabátokban mászkálnának, a finnek viszont kellemesnek találják a klímát, nem öltöznek fel annyira.

Egyébként ha már annyi empátia van benned, hogy mások jövőbeni betegsége miatt aggódsz, azt is megérthetnéd, hogy vannak kicsit melegvérűbb emberek, akik a szted normális ruhamennyiségben kimelegednének és ettől fáznának meg.

2011. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%
fiatalsokat eszik és gyors az anyagcseréje ezért nem fáznak énse fáztam...
2011. dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nem unod a mások fikázását?
2012. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
32%

"Miért öltöznek egyesek ilyen lengén, ilyen hideg időben?"

Azért, hogy mutogassák a csöcseiket! Szerintem nincs ezzel semmi baj.

2012. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
66%

Szerintem meg nincs gond a kérdezővel. Egy pár éve meg az volt a csajok szokása hogy kint volt a derekuk bármilyen hideg is volt. Gondolom azóta már átestek mind egy jó kis vesegyulladáson, nem csak azok akiket én ismerek, és most már odafigyelnek és nem akarnak kitűnni a tömegből saját kárukra.

A hideg érzet, az meg mindenkinek más lehet. Gondolj bele, akik alig fűtenek, azok hozzászoktak a hideghez. Nálunk télen is meg lehet gyulladni itt bent, így nekem a kinti levegő van hogy még hűvös.

A betegség is olyan, hogy én pl. eljártam egész télen heti 2x futni, nem fáztam meg meg semmi, de voltak olyanok akik egyszer elmentek és mandulagyulladás lett a vége az egy alkalom futásnak. Hozzászokás kérdése.

Viszont az időjárás nagyon csalóka! Lehet, hogy délben tűz a nap, de még hamar lehűl az idő. Még csak március van!

2012. márc. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A kérdés régi, de újból aktuális. Kinek mi az ideális hőmérséklet. Ha például nyár után lesz húsz fok, azonnal fölveszem a pulcsit, mert fázom. De ha tél után, akkor póló, sokszor papucs, zokni nélkül. És miért? Mert hiába fűtünk, egész télen, 16-17°C van nálunk a házban, kint meg ugye rettenet hideg. Ráadásul ilyenkor már süt a nap, tehát napon még melegebb van. Ilyenkor tavasszal én is lengén öltözöm, de évek óta nem fáztam meg - meg semmi köhögős betegségem nem volt, allergiát nem számolva.
2012. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy tüdőbeteg lenne emiatt bárki is...


1.A tavasz csalóka. Úgy tűnik, baromi meleg van, de mégis könnyű megfázni. Akinek nincs tapasztalata, az ezt nem ismeri fel.


2. Kamaszok, várják a nyarat, meg akarják mutatni, hogy ők bírják a hideget, vagy legalábbis a hűvös időt, illetve fel akarnak venni feszülős pólókat és napszemüveget.


3. Más a hidegérzetük.


"A finnek -5C*-ig nem vesznek fel kabátot, egy eszkimót beviszel egy neked szobahőmérsékletű terembe el kezd izzadni - a hőmérséklet és a hidegérzet egy bizonyos határokon belül relatív. Én pl. gyerekkorom óta egy hűvös völgyben élek, ami elvileg alpesi mikroklímával rendelkezik, mindig 3-4 fokkal hidegebb van, a gyümölcsök is van hogy 3 héttel később érnek meg, ezért ha ki kell mozdulnom innét gyakran néznek rám furán hogy ugyan miért nem fázom."


Ez is nagyon igaz. Van, aki tényleg nem fázik. Van egy osztálytársam, aki akkor is rövidgatyába jön be, amikor már tényleg nem veszi senki fel, amikor már tényleg hűvös ősz van és mindenkinek lefagy a ... szóval hideg van. Nem értjük, miért csinálja, de elég sportos gyerek, el tudom képzelni, hogy nem fázik annyira.

Élnek rokonaim Új-Zélandon. Arrefelé egy melegebb nyári nap kb. olyan, mint a mostani idő, talán kicsivel melegebb. A szél pedig egyes helyeken állandóan fúj. Túl meleg soha nincs az óceán közelsége miatt. Ott az ilyen időben, mint a mostani már bőven strandpapucsban meg rövidujjóban szaladgálnak az emberek. Még akkor is, ha ennél kicsit hidegebb van. Minket néztek hülyének, amikor pulcsiban, dzsekiben mászkáltunk, nem hitték el, hogy fázunk. Máshoz vannak szokva. Más kérdés, hogy amikor a sógorom jön ide, akkor ki se lép a házból a negyven fok feletti melegben, mert egyszerűen nem bírja.


Én spec olyan vagyok, hogy nulla zsír van rajtam, hidegebb időben azonnal elkezdek remegni. Viszont ha szaunázunk, mindig én bírom a legtovább, és semmi bajom nincs a tikkasztő hőséggel.

2012. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!