Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik vagy lehet olyan...

Létezik vagy lehet olyan lézert venni amelyik nagyon erős pl: rávilágítok 1 lufira és szétpukad vagy 1 helyre világítok és megég stb stb. létezik e ilyen?

Figyelt kérdés
És ha igen hol lehet kapni vagy beszerezni?
2009. máj. 6. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen erősségű lézer, de azt te, mint utcáról betévedő, gyanútlan vásárló nem fogod megkapni. Ahhoz, hogy ilyenekre képes legyen, nagy teljesítménnyel kell bírnia, az pedig óhatatlanul azzal jár együtt, hogy személyi sérülést is okozhat. Tudom, nem akarsz senkinek a szemébe világítani, de gond nélkül meglökhet valaki az utcán, ha éppen egy ilyen lézerrel pukkantod ki a szomszéd gyerek lufiját (nincs az ráírva a homlokodra). Egyelőre tehát tegyél le az ilyen elképzeléseidről - vagy ha szeretnéd megvalósítani, akkor ajánlom, hogy műszaki irányba tanulj tovább, ott találkozhatsz akár még a plazmavágóval is :-)
2009. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem csak láttam videókat a youtuben hogy a lufit kidurancsák meg a colás papírba belevésnek stb :)
2009. máj. 6. 22:52
 3/12 anonim ***** válasza:
ebay-ről lehet hogy tudnál rendelni. elvégre az amcsi hülyegyerekek is hozzájutottak valahogy... :)
2009. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget:)
2009. máj. 6. 23:11
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Azt ugye tudod, hogy elsőnek te vakulnál meg tőle?

Ugyanis a laborban az az első, hogy megtanítják: kóbor lézersugarak NE cikázzanak a levegőben! Ugyanis a fény tükröződik, és szóródik... tehát lézerrel nem hadonászunk: ha a lufit "pukkancsák", akkor is a lézer rögzítve van, és a lufi mozog.

A lézerfény útjába még egy fehér papírt se tehetsz: ugyanis akkor a szóródó fénytől MINDENKI megvakulna, aki éppen arra néz!

...pedig ott a laborokban ennél százszor gyengébb lézer van.

2009. máj. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egy dvdíróban lévő lézer már alkalmas a feladatra, kis barkácsolással műkögésre bírható.

google a barátod, van jópár oldal ezen témában.

2009. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Na azt ne mond nekem, hogy a felületről szóródó fény az vakulást okoz! Ha MINDENKI látja azt a pöttyöt, akkor az már nem koncentrált fény, ergo ártalmatlan. A lézernek az a veszélye, hogy minden fényhullám ugyanarra, párhuzamosan megy, így az a fény, amit létrehoz, egy kis felületre koncentrálódik. Ha erről a felületről szétszóródik a fény, az már ártalmatlan... Természetesen van olyan lézer, ami még így is erős, de az meg pillanat alatt átlukasztja/elégeti a fehér papírodat... de az ilyenekkel vasat vágnak, és nem jut hozzá az átlag paraszt.
2009. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat írjatok még :)
2009. máj. 7. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Az orvostudomány elég komoly lézereket használ. Nekem anno a szemölcsömet párologtatták el lézer impulzusokkal, de ennél sokkal komplexebb műtéteket is végeznek lézerrel.
2009. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyagmegmunkálások tekintetében lézerrel már gond nélkül vágnak különböző fémeket is. Irdatlan nagy pontosság az előnye.
2009. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!