Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jövőkép? Űrturizmus.

Jövőkép? Űrturizmus.

Figyelt kérdés
Szerintetek van esélye annak hogy az emberiség telepeket hozzon létre a holdon, vagy azon túl?

2012. jan. 9. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak idő kérdése. Lassan de biztosan csökkenni fog a feljuttatási költség. Van vmi űrvédelmi törvény de sztem annyira azért nem fogják érintetlenül hagyni az égitesteket mint az Antarktiszt. Ha az olcsóbb és hatékonyabb feljuttatás és űrbéli meghajtás megvan onnantól szabad a pálya, űrturizmus Föld körül v akár a Naphoz közel keringő vagy a Holdon lévő napelemfarmok(ezekhez még fejleszteni kéne az akkumulátorokon), nyersanyagok, pl He3 a Holdon ami a fúziós erőművek üzemanyaga lesz(ezeket is fejlesztik még pár évtizedig), ráadásul az egyes kolóniák közti nyersanyagcsere jelentőségét fokozza h kis tömegű égitestekről könnyebb felemelnie a szállítójárműveknek az anyagot.
2012. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Rövid távon mármint a mi életünkben? (Nem tudom hány éves vagy.) Én nem tenném rá a életemet.

Hosszútávon lehetséges. De addig is sok mindent kell túl élnünk mint faj. Inkább a hosszú távura teszem a voksot. De azokat az élőlényeket már nem embernek fogják nevezni mivel az űrben és más bolygókon más és más viszonyok vannak. Ezért nagy valószínűséggel még az oda vezető út során gén manipulációval megváltoztatjuk majd gén állományunk nagy részét. Így alkalmassá téve a humanoidokat a megváltoztatott környezetben történő életre.

Egy újabb tény ha az emberi faj vagy annak leszármazott ősei a nap szupernóvává vallása után is túl akarnak élni minden bizonnyal rálesznek kényszerítve a nagy űrutazásokra az egy másik kérdés, hogy az sikeres lesz e számukra.

2012. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az emberek génmanipulációját kevésbé tartom valószínűnek, legfeljebb ha egy univerzális mindent kibíró kiborggá alakítják. Ha egyedi körülményekre specializálják az röghöz köti őket,, illetve megnehezíti az utazásukat, külön "tárolóegység" kellene nekik. Ráadásul az éghajlat esetleges megváltozásával az egész mesterséges faj értelmét vesztené. Azt tartom valószínűnek h inkább a körülményeket alakítják nekik megfelelőre, pl űrállomásokon földi légnyomás és forgással létrehozott gravitáció. Égitesteken pedig terraformálással amennyiben erre lehetőség van.
2012. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na de ez már a távolabbi jövő, nem az űrturizmus kezdetének kora lesz. :D
2012. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

talán egyszer lehetséges lesz

van egy gazdag csávó akinek van egy gépe ami fel tud vinni egy gépet és 5 percig lehet vele az űrben lenni, a fiait is felvitte oda, a mázlisták

2012. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Space ship one, és az a szép benne h magánkezdeményezés.
2012. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem az emberek gén manipulációja kicsit radikális dolog, vagyis úgy értem hogy nem hiszem más embereken kísérleteznének mert ez egyenlőre illegális így a géneket sem fogják más élőlényekből az embrioba helyezni, persze vannak országok ahol 14napos koráig szabad embrioval kísérletezni.

Továbbá azt sem nagyon hiszem hogy az emberek a nap felé fognak költözni mivel nagy a gamma sugárzás, ez már a holdon is veszélyt jelent mivel nincsen légkör ami megvédene. Egy esetleges napkitörés megölhetné az összes embert a holdon, ha nem mennének fedezékbe ahol védve vannak a káros hatások elől.

Én személy szerint hiszem hogy még a mi életünkben lesznek a föld körül űrszállodák, egyet 2014ben szeretnének felküldeni, és ahogyan a Space Ship One ez is magánszemély által megálmodott és kivitelezett dolog. :)

Amúgy meg 16éves vagyok, igy ha isten megsegít előttem áll az élet.

2012. jan. 10. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég minimális.

A Holdra szállás már több, mint negyven éve volt, azóta pedig nem hogy sűrűsödtek az utak, de ritkultak.

Távolabbi utak pedig egyelőre még csak "egyszer majd valamikor" fázisban vannak.

Kína még csak mostanában kezdi az űrprogramját, az USA meg épp idén "mentette" meg magát egy gazdasági összeomlással úgy, hogy még nagyobb adósságba verte magát.

A többi ország, vagy csoport űrprogramjai meg elég harmatosak.

Versenytársak híján senki nem fog nekiesni Naprendszer szerte lakóbázisokat létesíteni, mert a költségek messze meghaladnák a várható nyereséget.


Szerintem még optimális esetben is eléggé esélytelen a következő 100 évben.

2012. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. De majd meglássúk milesz. Erre csak várnunk kell.:)
2012. jan. 10. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!