Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet ez az emberi evolúciós...

Lehet ez az emberi evolúciós fejlődés következő szakasza?

Figyelt kérdés
valaki itt fejtegette hogy az ember nem állt meg a fejlődésben napjainkban sem (viszont erősen lelassult) és az jutott eszembe hogy talán az lenne a következő lépcső hogy a tudatalatti képességeink fejlődnek ki sokkal jobban? arra gondoltam hogy pl, ezek a bizonyos női megérzések, megérzünk jobban dolgokat, talán gondolatolvasás vagy sokkal jobban átgondoljuk a következményeket és megelőzzük a bajokat..talán még a telekinézis kialakulása, bár ez elég sci-fi-sen hangzik tudom. elképzelhető hogy ilyen irányba fejlódjenek majd a jövőben az emberek?
2009. máj. 26. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tartom, hogy gépiesíteni fogják a jövő nemzedékei magukat. Így erősebbek, okosabbak lesznek. A természetes ösztönök pedig háttérbe szorulnak majd
2009. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Mivel az evolúció mechanizmusa a szelekción és a mutáción alapszik, ezért olyan tulajdonságok kifejlődése várható, amiknek a hiánya szelekciós hátrány (gátolja a szaporodást és fennmaradást).


Úgy gondolom, hogy pl. a szépség sokkal fontosabb ma, mint régen. 100 évvel ezelőtt csúnya testi hibákkal rendelkező emberek vígan szaporodtak, mert fontosabb volt a kinézetnél, hogy mennyire keményen dolgoztak stb. Ugyancsak kevésbé voltak fontosak az elmebetegségek azokban a régi társadalmakban, ahol nem sok szellemi munka folyt és egyszerű volt az élet. A skizofrén a paraszti társadalomban gyakran egyszerűen csak olyan embernek számított, aki "időnként furcsán beszél", míg ma ez a betegség a fejlett gyógykezelés ellenére is azt jelenti, hogy az illető elszigetelődik és nem tud dolgozni stb.


Szerintem a jövő emberei magasak és szépek lesznek, és kevesebb lesz köztük az elmebeteg. Ez a tippem.

2009. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem hígul a génállomány, és egyre selejtesebb emberek születnek. Én valahol a spártaiakkal értek egyet, és ez lehet, hogy csúnya dolog. Biztosan nem leszünk erősebbek, mert a gépiesítés által nem feltétel a fizikai erő az életben maradáshoz, sőt! Eltunyulás várható, és a mai fiatalok sokkal satnyábbak, mint régen. Ki fogunk pusztulni, mint a dinok
2009. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
az tazért remélem nem:(
2009. máj. 26. 19:53
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem előbb irtja ki magát az emberiség háborúkkal, fegyverekkel, mint ahogy az ócska génállományunk megteszi velünk.
2009. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyhamar nem fogjuk tudni kifejleszteni a tudatalatti képességeinket, mert aki ma ilyennel próbálkozik, az vagy 'bolond' vagy 'kuruzsló', és mindenki kiröhögi..amíg az ember nem hajlandó elismerni, hogy nem csak egy testből áll, ami a halál után elporlad, és vége van mindennek, addig nem lesz fejlődés.
2009. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerinteem nagyon is sok esély van a tudatalatti képességek és egyéb szellemi tulajdonságok előtérbe kerülésére. Igaz, hogy vannak akik kuruzslónak meg bolondnak mondják őket, viszont erre a "a kutya ugat, a karaván halad" mondás érvényes. Tehát az igazi ezósok nem figyelnek oda erre, és egyre többen vannak. Ma is meg akartam venni egy Eckhart Tolle könyvet, hát már elfogyott. Pedig meglehetős drága. Mégis megveszik sokan a spirituális tanításokat.
2009. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobb feje lesz az embernek,mert az evolúció folyamán folyamatosan nőtt az agytérfogat.A 20.század,és napjaink pedig annyi információt hoztak,hogy azt egy mai átlagos agy nem feltétlen tudja feldolgozni.

A másik pedig,hogy szerintem az ember fizikai adottságai fognak satnyulni.Ezer-kétezer évvel ezelőtt csak a legerősebb katonák maradhattak életben,ezért szükség volt kemény állóképességre.Manapság pedig nézz meg egy átlagos férfiideált(jó most nem a kilencvenes évekbeli Schwarzeneggerre gondolok,hanem hogy ebben is olyan tendencia látszik,hogy nem annyira fontos ez).

2009. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog az számítani hogy mennyire szép valaki (persze a durva testi elváltozások igen), de alapvetően ma is az számít, hogy kinek mennyi pénze van: villantóskocsik 18 évesen, több 10-100ezer forintos ruhák stb. (Sajnos!).


A másik fele pedig az, hogy lényeges egészségromlás várható a jövőben. Néhány évtizede még elképzelhetetlen volt hogy a 10-12 éves korosztály dohányozzon. És mi van ma: a 12 évesen már nemhogy cigiznek, hanem vannak akik drogoznak is.. Ma ott tartunk hogy a 8 éves körüliek még megmenthetőek, nekik még el lehet magyarázni hogy ne drogozz, de a 12 évesek között már sok oylan van aki túl van rajta, és már mindegy nekik.. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor szárnyaljon a fantázia nyugodtan hogy milyen degenerált társadalomhoz fugonk jutni és nem kell nagyon előre nézni, csak 1-2-3 generiációt!

2009. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés szerintem 2 szempntból nehéz:

1. Az emberekre már közel sem érvenyesek úgy az evolúció szabályai, mint az állatokra.


Egyrészt, amire többen is utaltak: az orvostudomány és a (valamennyire azért létező :) ) szociális háló támogatása miatt sok embernek adatik meg a lehetőség, hogy szaporodjon... de ez önmagában még nem szüntetné meg az evolúciót, hisz hiába tud szaporodni az, aki amúgy belehalna egy megfázásba, ha közben nem kell senkinek az aki csúnya... ez csak azt eredményezné, hogy az evolúció más irányba indul el...


DE


van még egy tényező, mégpedig hogy az, hogy valaki mennyire szaporodik, az már közel sem attól függ, hogy mennyire "kell" valakinek... sarkított példa: lehet, hogy egy bombanő kelendőbb, mint egy "rondaság", de senkinek nem fog gyereket szülni, mert nem akarja elrontani az alakját, a rondaság, meg rögtön hozzámegy ahhoz, aki elveszi, és gyorsan szül neki 4-5 gyereket a biztonság kedvéért :) ...


Mindemellet szerintem a társadalmi "evolúció" jelenleg sokkal nagyobb hatással van ránk, mint a genetikai... És ez sokkal gyorsabb, és rengeteg kimenetele lehet... Lehet, hogy a "gazdagok" szép lassan teljesen külön válnak a szegényektől és egy sokkal kevesebb tagú, de erősebb csoportot alkotnak, vagy fordítva, a szegények elszaporodnak elegük lesz, és kinyírják a gazdagokat... de ez nem csak szegény-gazdag, hanem más alapokon is eldőlhet...

2009. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!