Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak Olaszt vagy Németet? : ) )

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt Neked kell eldöntened. Ennyi információ alapján nem tudunk segíteni.
2012. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor melyik nyelv jobb?
2012. jan. 22. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőt szeretem! :) És mind kettőt tanultam suliban. Az olasz könnyebb, de ha megérted a német is az. :)
2012. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Némettel el lehet helyezkedni:

- Ausztriában (szomszéd), Németországban (nincs messze) és Svájc egyes részein.


Az Olasszal csak Olaszországban mész valamire, de Olaszország épppen, hogy kisebb sz@rban van, mint mi, nem egy ideális munkavállalói helyszín.


Se a németet se az olaszt nem beszélik a világ többi részén, úgyhogy ebből a szempontból mindegy.

2012. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Németet. Nem bánod meg. :)
2012. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy a hazai multik nagy része német. Európában, és az országon belül is hasznosabb a német. Persze az Angol már alap.
2012. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A német, hasznosabb és szerintem könnyebb is. (bár az olasz viszont szebb :D)
2012. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hogy melyiket válaszd, akkor mindenképpen német!
2012. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én ugyanilyen dilemmában vagyok.:-) Ha az eszemre hallgatok, akkor belátom, hogy a német sokkal fontosabb nyelv (Ausztria, Németország, Svájc nagyobb része), de én utálom magát a nyelvet. Elkezdtem tanulni és azon gondolkodom, hogy váltok olaszra, ami ugyebár egy hatalmas baromság lenne, de én szerelmes vagyok az olasz nyelvbe.:-) Amúgy az egyik előttem szóló megfogalmazta, hogy Olaszország majdnem olyan rossz helyzetben van, mint mi. Az olaszt amúgy Svájc pici részén (kb. 8%-án) is lehet használni.Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy a német hasznosabb nyelv...sajnos.:-)
2012. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem meg választ az olaszt! Én is azt tanulok, én németet sose tanulnék, utálatos egy nyelv, aki tanulta, utálja, és már el is felejtette, mert nem használja, pedig sokáig tanulta. Sok olasz munkalehetőség (fordítás, cégeknél itt-ott) van Mo-on is, meg is fizetik.
2012. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!