Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudatos álmot akarom elsaját...

A tudatos álmot akarom elsajátítani. Ma kezdtem és azt akarom tudni, hogy az álmomba mindenről én döntök?

Figyelt kérdés
Bármit irányítok? Minden helyzetről én döntök? Helyet válthatok rögtön? Bármit magam elé teremthetek? Csak mert kellene egy pizza, egy nő és egy sör. XD
2012. jan. 29. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag két dolog szabhat korlátot a tudatos álomban, a tested és a tudatosságod. Kezdetben ha túl izgatottá válsz vagy elönt az adrenalin nagyon valószínű, hogy felébredsz, de ez csak gyakorlás kérdése, viszont nem szabad sokáig ugyan azt a pontot nézni. A valódi szemed leköveti az álombeli szemmozgást és nem túl meglepő módon a Rapid Eye Movement-ben bekövetkező álmoknak nem tesz jót a szemmozgás leállása. Ezek a testi korlátok.

A tudatosság gátja, meg nyilván azt értem, hogy mennyire vagy tudatos. Az álomban ez különböző szinteket ölthet és meghatározza, hogy mennyire tudod formálni az álmot.


Itt egy magyar oldal, amin rengeteg technikáról írnak, ezek alapján már csak elég kitartónak kell lenned és élethosszodtól függően 5-6 évnyi kaland vár rád:)


www.tudatos-alom.hu

2012. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz. :)
2012. jan. 29. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!