Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Technikailag mi a magyarázata,...

Technikailag mi a magyarázata, ha magától bekapcsol a rádió?

Figyelt kérdés
Adott egy, amolyan régi fajta digitális szám kijelzésű ébresztős rádió. Hangsúlyozom, nem volt rajta beállítva az ébresztő funkció, soha nem is használtuk, a fürdőszobában van a szekrény tetején egy ideje. A "bekapcsolója" olyan kis tekerős, ami egyúttal hangerő feltekerésére is funkcionál. Szóval éjszaka nagyon nagyon halkan megszólalt a rádió. Kikapcsolni ne tudtam, mivel be sem volt kapcsolva. Ezért feltekertem, majd újra le, de később újra megszólalt kikapcsolt állapotban! Direkt nem írtam ezoteria kategóriába, mert tényleg ésszerű magyarázatot keresek :-)
2012. febr. 7. 13:46
 1/7 fúróferkó ***** válasza:
Biztos rossz lett a kapcsolója,hiába kapcsolgatod a kapcsoló érintkező rugója megszűnt rugónak lenni.
2012. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zeronibble ***** válasza:
Kiviszed a fürdőszobából, és soha nem ismétlődik meg. A lecsapódó pára jó vezető.
2012. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolója rézből van és eloxidálódott a nedvességben összerozsdásodtak az érintkezők.A rézoxid hidroxid karbonát vezeti az áramot.
2012. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszok nagyon jól voltak, köszönöm. Bár hozzá kell tennem, hogy mivel nagyon penész fóbiásak vagyunk, nem igazán párásítjuk be a fürdőt, nyitott ajtónál fürdünk, mivel csak ketten vagyunk. Isten bizony nem akarok semmi rendkívülit keresni a jelenségben, de most borzasztó kíváncsi vagyok, hogy többször is megismétlődik-e. Ha valóban elromlott a kapcsoló, meg kell, hogy ismétlődjön...
2012. febr. 7. 16:15
 5/7 tetris ***** válasza:
Laikus, szőke nőként nekem a kóbor áram ugrott be elsőként, mint lehetséges kiváltó ok.
2012. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hmmm a kóbor áram sem lehet kizáró tényező, bár a fent említett váratlan megszólalása előtt kb. két napja volt bekapcsolva utoljára.
2012. febr. 7. 17:05
 7/7 anonim válasza:
Nekem az autórádió szokott néha magától bekapcsolni!
2012. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!