Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Te hiszel a Nibiru (X bolygó)...

Te hiszel a Nibiru (X bolygó) elméletben?

Figyelt kérdés

vilagvege2012.-hu oldalon igen érdekes híreket lehet olvasni, aki még nem tette az néhányat tényleg olvasson el a nibirus hírek közül. Ez a krisztus újjá születik az emberekben baromság ez nagy hülyeség azon az oldalon de a természeti katasztrófák, pólusváltozás izgat engem leginkább.

NA szóval én pár hónapja láttam egy filmet a Discoveryn )remélem őket még nem a kormány befolyásolja) hogy a pólusváltozás már 700-800 ezer évvel ezelőtt bekövetkezett. Vélhetően ez előtt is volt már akkor több pólusváltozás. Na már most ez a sok szökőár, földrengés stb lehet ennek az előjele. De pl 100 éve azért nem volt ennyi. (akkoriban járványok voltak amik milliókat öltek, de az nem a természet miatt hanem a sz*r orvostudomány miatt) De 100 év alatt meg nem következhet be pólusváltozás. Ennek több ezer, tízezer évvel előtte jeleket kéne adnia. Ok, 10000 év pl jégkorszak, ,de közte semmi nagy katasztrófa. Szal nem hiszen h 12.21-ig pólusváltás következne be. A napkitörés pedig nem fog akkora fennakadásokat okozni, 2000-ben, 1989-ben, 1978-ban is véget ért egy nap ciklus, és ekkor mindig nagy kitörések vannak (átlag 11 év)

A plútót lazán látjuk, sőt a hubbleval más NAPRENDSZERT is, akkor a Nibirut miért nem ha ez elméletileg a 10. bolygó (most vegyük annak a Plútót is). Hupsz 83-ban felfedezték :) csak elhallgattatták. De 2001-ben megerősítették hogy létezik. Lehet ez is csak monda, nem tudom. És mivel ezt még a naprendszerbe sorolják, relatíve közel van (a Plútót sem a távolság hanem a mérete miatt minősítették le). Bár tudom hogy ELMÉLETILEG 3600 évente kerüli meg a napot azért ez még mindig nem sok a több milliárd éves világegyetemhez képest. Na szal ha 3600 évente ez megtörténik, akkor 3600 évente pólusváltozás, emberiség kihal stb??? Persze jó, a pálya változhat, de csak akkor változik jelentősen ha valami külső tényező befolyásolja. Ez ekkora testeknél csak ütközés lehet, Ha ütközne azt látnánk. Nem kéne hozzá csillagásznak lennie. 26-szor nagyobb elméletielg a Földnél, szerintem a Jupiter is kb hasonló. Az közelebb van, mégsincs maitta baj. Ha pedig ez a Niburu tényleg RELATÍVE közel van, és 3600 évente megkerüli a Napot, akkor ez nem okozhat akkora változást hogy egy tudósok által 700 ezer évente várható jelenség 3600 évente megismétlődjön. Mivel akkora mire kialakul egy új élet, újabb pólusváltás és természeti katasztrófák és kezdődhet előlről. Ha tényleg ilyen veszélyes lenne, hogy 9 hónap múlva ekkora kárt okoz, akkor azt nem lehetne eltusolni. Ez nem holmi ikertornyok lerombolása, itt milliárdok életéről van szó amit pár CIA ügynök nem tud eltitkolni!

Tudom hosszú lett, de engem nagyon érdekel ez a téma, kíváncsi vagyok egyet értetek-e a nézeteimmel! Szkeptikusok, világvége hívők, mindenki véleményére kíváncsi vagyok :)


2012. márc. 10. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolog gyorsan:


Caesar vezette be a naptárunkat a mostani formábban, azelőtt nem volt szökőnap, így kb. 5-600 nappal előre kel számolni, mert ez "kiesett" az 1/4 napokból évente. Már rég 2013 van, csak a naptárunk nem tart még ott. Ennyire egyszerű, nem kell betojni.


Leírom kicsit szemléletesebben is:


-Maják csinálnak naptárat, ami 2012-t mond.

-Az idő telik, a Föld forog, de nem pontosan 24 óra egy nap, ezért egy csomó idő kiesik.

-A rómaiaknak ez nem tetszik, bevezetik a Gergely naptárat(ami így késik, a korábbi kiesett napok miatt)

-Nem kell félni.


A nibiru meg szabad szemmel is látható lenne, és elég sok csillagász/amatőr csillagász nézi az eget nem? Ha tudnák hogy becsapódik, nem lenne mindegy nekik, hogy elmondják-e? Valaki beszélne ez biztos.


Már a letelepült életmód is 6.000 éves.


Pólusváltás:A mágnesnek nem lehet csak úgy "megváltoztatni a pólusát"


Amúgy meg ha 3600 évente kihalnánk, a Föld olyan lenne mint a sajt(vagy a Hold) a kráterektől. Gondolj már bele milyen lyukat ütne egy akkora kő, ami letöröl mindent.

2012. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A Föld nem egy állandó mágnes, mint amit a fizika órákon behoznak kétszínűre festve.

Feltehetően a külső mag áramlásai és a Coriolis-erő hozza létre a Föld mágneses terét a dinamó-elméletnek megfelelően, mely kimondja, ha vezetőt forgatunk mágneses térben, úgy elektromos áram indukálódik, minek következtében a mágneses tér folyamatosan regenerálódik.


Viszont én is emlékszem, hogy valamikor a híradóban bemondták, hogy találtak egy 10. bolygót, amit "X bolygónak" neveztek el, annak ellenére hogy elég szkeptikus vagyok az ilyenekkel szemben. Azóta ez a dolog sok mindent megjárt... De mondom, én tisztán emlékszem, hogy volt a híradóban.

2012. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ez a naptáras tényleg hasznos :)

igen a pólusváltást én sem tudom hogy gondolták, ezt fent le is írtam :D

de egy sok oldalon olvastam hogy BELÉP A NAPRENDSZERBE illetve 10. BOLYGÓ A NAPRENDSZERBE

na már most hogy ha ez a 10. bolygó a naprendszerben, akkor már benne van nemde? szóval egyszer már belépett a naprendszerbe és akkor sem volt bibi

vagy pedig nem tagja a naprendszernek, akkor viszont miért mondják 10. bolygónak? :D ilyen meg nincs hogy 3600 évente egyszer-egyszer belép a naprendszerbe, megkerüli a napot, felborítja a pólusokat, oszt távozik úgy hogy egy árva bolygónak kisbolygónak sem ütközik neki

ez meg a másik: miért csak a föld pólusait borítja fel? Uránusz, Neptunusz közelebb van hozzá, azokat mé nem b*sztatja? :D vagy ha kisebb bolygó akkor Plútó, már lehet hogy rég nem is lenne Plútó ha ilyen károkat tudan okozni :D

2012. márc. 10. 23:00
 4/13 A kérdező kommentje:

sok ilyen volt a híradóban, és bár még eléggé fiatal vagyok emlékszem h több bolygót is bemondtak mint lakható bolygó illetve naprendszer új bolygója

egy cikkben meg beraktak egy képet amin a Föld mellett valami Luna nevű bolygó volt, hogy az ott van csak nem vettük észre

2012. márc. 10. 23:03
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Marhaság az egész.

Ha a Nibiru kárt akarna okozni az elkövetkező 1-2 évben, akkor már réges-régen itt kellene lennie a Neptunus pályáján belül.


Tegyük fel, hogy itt is van, csak "letagadják". Egy ekkora tömegű égitestet a világűrt állandóan kutató amatőr csillagászok már sok hónappal ezelőtt felfedeztek volna. Több ezer csillagászt meg nem lehet elhallgattatni, már régen kipattant volna a dolog...


Ha pedig mégsincs itt, akkor eltévedt volna? Nem túl valószínű, hiszen ahhoz valaminek, egy NAGY tömegnek hatni kellett volna rá - és persze ő is hatott volna arra a nagy tömegre. De azt tudjuk, hogy a Naprendszeren belül minden rendben van, egyik nagybolygó sem változtatta meg a pályáját, nem tűnt fel MÉGEGY gyanús bolygó, egyszóval senki nem térített el semmit... Akkor pedig ITT SEM VOLT.


Az ilyen világvége-jóslatokkal az a baj, hogy előbb-utóbb mindegyiknek eljön az ideje, mikor valóra kell válnia - és még előbb, mikor észlelnünk kellene bizonyos előjeleit. De ezek a jelek most elmaradtak.


Ebből pedig - az általam eddig túlélt kb. 32 világvége alapján - azt a következtetést vonom le, hogy most éppen a 33.-at fogom túlélni... Bár el ne kiabáljam, addig még elüthet a villamos.


Pedro

2012. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ja, amúgy 2012.12.17 hivatalosan megválasztják az amerikai elnököt

az a 4 nap hááát

újabb összeesküvés elméletek? :D én biztosra veszem h ilyenek is lesznek majd :)

2012. márc. 10. 23:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A plútót lazán látjuk, sőt a hubbleval más NAPRENDSZERT is,"

Naprendszer 1 van, a mi Napunk rendszere.


"Na szal ha 3600 évente ez megtörténik, akkor 3600 évente pólusváltozás, emberiség kihal stb???"


A pólusváltás már párszor bekövetkezett, ezt geológusok is bizonyították, de nem 3600 évente hanem jóval több.

Ha 3600 évente kihalna az emberiség akkor hogy a fenében lennénk itt? 3600 éve vígan virágzott az egyiptomi civilizáció, stb.


A környezeti katasztrófák pedig ugyanolyan gyakran történtek mint most, csak most az információáramlás, és a média szenzációhajhászása miatt jobban eljut mindenkihez. A Föld pedig olyan mint egy sajt, telis-tele van becsapódási kráterekkel.

2012. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Caesar vezette be a naptárunkat a mostani formábban, azelőtt nem volt szökőnap, így kb. 5-600 nappal előre kel számolni, mert ez "kiesett" az 1/4 napokból évente. Már rég 2013 van, csak a naptárunk nem tart még ott. Ennyire egyszerű, nem kell betojni."


Ez egy jó nagy baromság. Nem tud kiesni két év, hiszen az emberek az éveket mindig az évszakok váltakozása szerint számolták, pl a téli napfordulóhoz igazodva. Azaz senkit nem érdekelt, hogy pontosan 365 napfelkelte legyen, hanem hogy mikor kell vetni, aratni, mikor kell telet űzni, mikor jönnek a viharok. Senkit nem lehet megetetni azzal, hogy idén augusztusra (vagy ahogy akkor hívták) esik a sötét fagyos időszak. Tehát a kikiáltott kezdőponttól kezdve a Föld pont 2011-szer és még 1/4-szer fordult meg a tengelye körül, 2012-szer kezdtek rügyezni a fák, stb. Nem telt el 2 év észrevétlenül. A naptárat sem csak Gergely óta korrigálják, hanem a rómaiak is tették.


„-Maják csinálnak naptárat, ami 2012-t mond.”


A maják marhára nem csináltak ilyen naptárat. A maják olyan naptárat csináltak, ami 5125 éves ciklusokban gondolkozik. A maják nem használták a 10-es számrendszert, így ami nekünk természetes, hogy a 99 után fogunk egy 1-est meg két 0-t, és jön a 100, a 999 után meg az 1000, na ez náluk nem volt. Náluk 5125 után mindig 0000-ra fordult a számláló, mint a kocsikban a kilométer-számláló. De ez nem megjósolt világvégét takar, ez minden 5125 évben megtörténik. Mivel a napok ugyanazok a Földön, így két naptárat össze lehet vetni. Például a mai napon a mi naptárunk szerint 2012 március 11 van, az arabok szerint 1718 év (mert náluk a kezdőpont Mohamed eljövetele), al-awwal hónap 18. napja van. A maja naptár ciklusfordulója az arab naptárban 1434 Muharram 28 lesz, a mi naptárunkban 2012.12.12.. Tehát eleve a 12.12.12 csak a mi naptárunk szerint néz ki fenyegetően, a többi kultúrában ugyanennek a napnak nincs rossz ómene. Ez ugyanolyan, mint pl valaki szerint egy 666 centis tárgy az ördögtől való. Mert az ördög a metrikus számrendszert használja? Mert ugyanez a tárgy inch-be átváltva 262,2 inch, sokkal kevésbé fenyegető.


„Föld mellett valami Luna nevű bolygó volt”


A Luna nevű égitestet minden éjjel láthatjuk, ez a Hold latin neve.


A tizedik bolygó nem belépett a naprendszerbe, hanem ott volt, csak nem tudtak róla. Ausztrália sem akkor került oda, amikor Cook kapitány odaért, hanem mindig is ott volt. Csak nem tudták. A tizedik bolygó neve „2003 UB313”, hacsak azóta nem adtak neki újat. A planet-X névben az X is eredetileg a római 10-re utalt, csak áthallás miatt a „köznép” körében kezdett el az „X” mint ismeretlen vagy X-akták vagy hasonló miatt misztikus jelentést felvenni.

2012. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincsen Niburu, az a pálya, amin mennie kellene, nagyon instabil - másrészt már réges-régen felfedezték volna.

Ha meg idén ütközne, akkor lassan már szabad szemmel is látható lenne.

X (sőt: XI, XII, XIII, XIV és a többi) bolygó van, bár azóta a Plutóval együtt mind átminősítették kisbolygóvá. Sokan (sok ezer fölött) vannak és kicsik.


Kérdező: A tudományos rovatban vagy!

Itt nem úgy szólnak a kérdések, hogy hiszel-e... hanem az, hogy igaz lehet-e és miért?

2012. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

"Ez egy jó nagy baromság. Nem tud kiesni két év, hiszen az emberek az éveket mindig az évszakok váltakozása szerint számolták, pl a téli napfordulóhoz igazodva. Azaz senkit nem érdekelt, hogy pontosan 365 napfelkelte legyen, hanem hogy mikor kell vetni, aratni, mikor kell telet űzni, mikor jönnek a viharok. Senkit nem lehet megetetni azzal, hogy idén augusztusra (vagy ahogy akkor hívták) esik a sötét fagyos időszak. Tehát a kikiáltott kezdőponttól kezdve a Föld pont 2011-szer és még 1/4-szer fordult meg a tengelye körül, 2012-szer kezdtek rügyezni a fák, stb. Nem telt el 2 év észrevétlenül. A naptárat sem csak Gergely óta korrigálják, hanem a rómaiak is tették. "


Te vágod, hogy CAESAR egy római uralkodó volt?


Amúgy nem igazán értem, miért nem lehet egy ilyen egyszerű dolgot megérteni. Vagy te, mint arató. Aratgatsz meg hasonló, de a földeden neked sosem lesz olyan, hogy egymás után többször is ugyan azon a napon kezdesz el aratni, ha nem megfelelő a termés, akkor hetekkel később kezded meg, ergo, amikor már aratható, akkor állsz neki nem? Amúgy 4 évente esik ki egy nap, tehát nagyon résen kellene lenned, hogy ezt te számon tartsd. Gondolj bele, 40 év alatt csak 10 nappal csúszol el. Amúgy ha ismerték volna, hogy ez gond, és a naptáruk nem jó, sokkal korábban bevezetik, nem gondolod?

2012. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!