Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért akarják mindenáron...

Miért akarják mindenáron életben tartani azokat, akik egy rakás genetikai rendellenességgel születnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ezek az egyének képtelenek a normális életre, legtöbbjük a felnőttkort sem éri meg. Nem rendelkeznek azzal az érzelmi háttérrel, ami egy akármilyen emberi kapcsolat kialakításához kell, az esetek többségében sterilek is, mentálisan is rengeteg hiányosságuk van. Mi értelme tologatni ezt a kóros állapotot, amikor mindenki tudja, hogy miként fogja végezni az illető? Gyakran rámegy a család vagyona, ideje, energiája, idegrendszere, csak hogy egy ilyen defektes ivadék megélhessen mondjuk kőkemény 5 évet... Számomra felfoghatatlan, hogy ebben mi a lényeg.

2012. márc. 19. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha Neked is születik egy ilyen "defektes ivadékod", akkor meg fogod érteni...
2012. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem tudja az ember addig megérteni, míg nem születik ilyen gyereke. Nem tudhatod, hogy ha lenne egy babád, akiről tudod, hogy max 5 évet élhet, akkor el akarnád-e húzni a szenvedését még öt évig.


Egyébként pont erről beszélgettünk ma etikán, érdekes dolog. Azért én bizonyos körülmények esetén nem tartom elítélendőnek az eutanáziát/teratanáziát.

2012. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Ettől lesz ember az ember.

Nem mindig azt teszi, ami a leglogikusabb, hanem azt, amit a "szíve diktál", amit szeretne tenni.

Ez (is) különböztet meg minket a gépektől.

G.

2012. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha egy ember mosolyog néha, képes a szeretetre, és ha esetleg képes beszélni és megkérdezik tőle hogy szereti e az életet és azt mondja hogy igen, vagy tudjuk hogy nem szeretne meghalni, akkor csúnya dolog lenne megölni.

Van, hogy rámegy a család vagyona, de van, hogy beadják valami otthonba. Ez a család döntése. Nyilván logikus módon mindenki érez felelősséget a gyereke iránt, ezért döntenek úgy sokan, hogy gondját viselik.


Az élet értelme pedig nem a baszás, és nem is a nobel díj, és a végén mindenki ugyanúgy végzi, tehát logikátlanságról beszélni szerintem hülyeség. Számomra pl felfoghatatlan az is, hogy mi értelme az olyan embereknek mint pl Lady Gaga, mégse mondom azt, hogy öljük meg.

2012. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, sok igazság van abban amit mondasz. De godnold el az ellenkezőjét.Öljük meg? Vagy csak hagyjuk meghalni? Nem tehetjük. Emberből vagyunk. Emberiesnek, vagyis humánusnak kell lennünk. Ha istenek lennénk, ítélhetnénk élet és halál fölött, de emberek vagyunk. Mindenkiért meg kell tennünk, amit csak lehet. Az ókorban a spártaiak ledobták a Taigetosz sziklájáról azokat a csecsemőket, akit nem ítéltek elég jónak. (a harcolásra, más szóval az ölésre)
2012. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb értelmi fogyatékos nagyon tud szeretni. Nagy szívük van például a William- és a Down-szindrómásoknak. Ismeretlenül is átölelnek.

Pontosítsd kérlek, hogy kikre gondolsz!

2012. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A lényeget már leírták, ezen kívül valószínűleg jogi okai is vannak, tekintve, hogy az embernek születésétől fogva alanyi joga van az élethez. Meg nem született magzatokat sokszor abortálnak születési rendellenessége miatt.
2012. márc. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

21:40 - kérdezted, hogy kikre is gondolok: igen, a Down-szindrómásokra is értettem. Tudom, hogy sokuk mindenkit szeret, aki körülveszi, csupaszív teremtésekből nincs hiány köztük, de ez itt meg is rekedt. Nem tudják továbbvinni semminemű kapcsolat fonalát.

Persze, ha egyszer én járnék úgy, mint az érintett szülők, biztos, hogy nem tudnám csípőből elutasítani a lurkómat, bármit is örökölt, hiszen nekem is köszönheti, hogy olyan lett, amilyen. De ha láthatóan hiábavaló a napi 24 órányi erőfeszítés, és nincs semmi eredménye, maximum annyi, hogy a család tönkremegy miatta minden téren... akkor tuti, hogy más megoldást keresnék.

2012. márc. 20. 10:20
 9/14 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszaitokat köszönöm!
2012. márc. 20. 10:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Leon Botha - 4 éves korában progeriát állapítottak meg nála, ami azt jelentette, hogy jó eséllyel 10 éve sincs hátra. 26 évesen halt meg, és egy csomó dolgot elért az életben, a világ minden részén ismerik szinte. DJ, festő, de több dolgot is csinált. [link]


Down-szindrómás emberek:


Nigel Hunt - 45 ös IQja ellenére könyvet írt.

Judith Scott - művész

Paul Larsson - színész az egyik kedvenc filmembe, a mad max 3ba

2012. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!