Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy a jobbra...

Mért van az, hogy a jobbra kanyarodás nehézkes, míg a balra kanyarodás az hibátlan?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy mondjuk pl.:az autóvezetésnél miért nehezebb jobbra kanyarodni mint balra?Vagy motorkerékpárnál?
2009. júl. 1. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt balra mindig nagy ívben kanyarodunk, másrészt mivel a bal oldalon ülsz, azt az oldalt sokkal jobban érzed.
2009. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem könnyebb a jobbra kanyarodás, főleg azért, mert ott kevesebb forgalmi szabályra kell figyelni.
2009. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem ugy gondoltam.Hanem:gondoljatok a biciklizésre.Gondolom mindenki tud.De hacsak körözgetsz akkor főként bal irányba teszed, jobbra viszont kicsit nehézkesebb koordinálni.

Motorkerékpárnál ugyszintén így van az autonál már nem tudom mert megszoktam,de a motornál így van.Legalábbis nálam jobra nehezebben kanyarodok mint ballra.Úgy tudtam eddig,hogy ez összefüggésben van azzal, hogy jobb vagy bal kezesek vagyunk, meg az agyunkkal.

2009. júl. 1. 22:46
 4/18 A kérdező kommentje:

Azt már kiderítettem ,hogy nem csak nálam van ez így hanem valószínű,hogy mindenkinél.Lehet ,hogy másnál meg a jobbra kanyar megy jól és a balra nem.Az egyik ismerősöm bal kezes és neki meg jobbra könnyebb balra meg nehezebb.De valószínű,hogy nem a jobb- bal-kéz használatától függ.


De akkor mitől?

2009. júl. 1. 22:55
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes észrevétel, kipróbálom. Különben Te most akkor jobb vagy balkezes vagy?
2009. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is tapasztaltam. Biciklivel körözésnél, autóval kanyarodásnál is. Sőt én kapus voltam sokáig, és bal oldalra remekül, jobb oldalra kevésbé tudtam jól vetődni.


Nem lehet, hogy azért van, mert az agyunk ösztönösen védi a mindennapi használatban lévő jobb kezünket a sérüléstől és emiatt a jobb oldalt érintő cselekvéseknél bátortalanabbak vagyunk, még ha csak tudat alatt, akkor is. Bár e logika mentén haladva a bal kezeseknél ennek fordítva kellene működnie.

2009. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem bicajjal, autóval és motorral is ugyanúgy megy mindkettő...
2009. júl. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az észrevétel rám működik. Nem vagyok benne biztos, hogy nem annak a hatása, hogy az összes gyerekkori tesiórámon mindig "menetirányba" kellett futni és gyakorlatokat csinálni.
2009. júl. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 ceri ***** válasza:
100%
Szerintem jobb vagy balkezesség kérdése. Jobbkezes, -lábas vagyok. Nekem balra minden jobban megy (bicikli, autó, foci, stb)
2009. júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én jobb kezes, jobb lábas vagyok, de ismerek olyan embert aki bal kezes és mégis jobbra nehezebb neki.

Kutakodtam ez ügyben a neten de eddig nem találtam olyasmit ami erről szólna.Csak a jobb,bal agyféltekéről találtam érdekességeket.

De az okát még nem tudom.

2009. júl. 2. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!