Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek ilyen...

Ti mihez kezdenétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy éve gazdálkodási és menedzsment szakra járok egy főiskolára. Az előző félévet úgy ahogy megcsináltam, viszont a mostani nem lett jó. Megbuktam vállalatgazdaságtanból és informatikából is. Most mondhatnám, hogy meg tudnám akár ötösre is tanulni mindkettőt, de mégse foglalkoztam a tárgyakkal eleget. Valójában a főiskolával se törődtem túl sokat, és az még csak egy dolog, de mert mivel semmi ambícióm nem volt ezen tárgyak elsajátításához még csak nem is megfelelő stratégiával tanultam. Rájöttem nem érdekel ez a szak. De ez még csak egy dolog. Rájöttem, hogy nem érdekel semmi. Vagy 8 éve írok zenéket, hat éves korom óta zenélek, mindent tudok a zenéből amit tudni lehet, de az se érdekel. Mostanában eszmélek föl, hogy semmi sem érdekel. Se az élet, se a tanulás, se a közgazdaságtan, se a komolyzene se a klasszikus zene semmi.... Nem is tudom miért élek. Arra a következtetésre jutottam, hogy komoly pszichés gondjaim lehetnek évek óta, és ezek a problémák egyre csak fokozódnak. Hová kellene fordulnom? Kb. 15-16 éves korom óta gondolkozok öngyilkosságon, persze sose teszem meg, de ha egy komolyabb érzelmi trauma, vagy csalódás ér folyton ez ugrik be. A másik véleményem szerint patológiás dolog pedig az öntörvényűség. Mindent a saját, társadalmilag igen kevésség elfogadott szabályaim szerint ítélek meg, egyszerűen képtelen vagyok egy szervezet, vagy egy társadalom, vagy bármi normái szerint gondolkodni. Ettől függetlenül betartom a normákat, de fogalmam sincs, hogy internalizáltam őket e vagy sem. És ami a legdurvább az egészben, hogy nem tudom milyen vagyok. 0 önismeretem van. Próbáltam már magam ezerféleképpen definiálni, mégse sikerült. Fogalmam sincs ki vagyok én. Ráadásul ezekről a dolgokról senkivel nem tudok beszélni. Mit kéne tennem ilyen helyzetben, kihez kéne fordulnom?

2012. jún. 22. 23:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az oktatás minősége legalábbis a mi szakunkon tényleg siralmas, amit mutat a magas bukási arány is. Viszont azért egy közgazdásznak nem kell matematikusnak lennie. Egyszerű statisztikai számolásokat kell tudnia elvégezni, meg mondjuk tudnia kell függvényeket elemezni. (integrálás, deriválás, maximumpont, minimumpont, határérték stb...) A másik dolog, amire nem szoktak gondolni a gazd és menedzsment fikázók, hogy ez egy alapképzés. Tehát erre fog majd épülni későbbiekben egy mesterképzés, ami az egyetemi színvonalnak felel meg. Amúgy a "nehéz matekot" linkelőtől annyi kérdésem lenne, hogy ehhez a részterülethez milyen matematikai előképzettségre van szükség, tehát milyen számításokra és elméletekre alapul a dolog és, hogy ezekhez milyen irodalom szükségeltetik. Tehát mondjál forrást!
2012. jún. 23. 16:57
 12/15 anonim válasza:
diszkért matematika
2012. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Akarom mondani diszkrét matematikát ajánlom a figyelmedbe. Az az igazság hogy nem tudom miről szól de nézd meg, vagy menj prog. infóra biztos kapsz valami elvont matematikát.
2012. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Meg hát amúgyis, a te problémáid olyan problémák amelyek mindenki másnak vannak (önismereti probléma, tovább tanulási probléma). Meg ha jobban megnézed eléggé nehéz egy normális szakot találni mert csak felütöd a felvételi tájékoztatót van 600 szak fogalmad sincs melyik mire való és nem csoda mert amúgy se mondanak el semmit, a gimnáziumba se így ez elég sok ember problémája. Nem olyan egyszerű megtalálni azt a munkát ami "jó" meg hát az önismereten is lehet dolgozni pl.: a zenével elvileg abban is megtalálhatod önmagad. Ha most nekem igazam van akkor neked hétköznapi problémáid amiket egy csöppet komolyan veszel (ezt más válaszoló is írta már). Szóval hajrá hosszú még az élet.
2012. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia :)


A leírtak alapján én azért nem vagyok olyan biztos abban, hogy nincs semmi gáz...


Az alábbi linkeken sok hasznos információt találsz a depresszióról és az öngyilkosságról:


[link]


[link]


Keresd meg először is a tüneteket, ill. nézd át a FAQ oldalakat. És ha szükségesnek látod, fordulj szakemberhez.


Üdv. :)

2012. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!